Pārlekt uz galveno saturu
30.04.2020
Rīga 22:20 - 23:00 Fēru salas
04.05.2020
Fēru salas 19:20 - 00:05 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Fēru salām turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, dzērieni, bagāža (23 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transfēru un 4 naktis 4* viesnīcā Hotel Foroyar divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 250 EUR

Pirmā iemaksa 200€ ! Pēdējais datums, kad var pieteikties ekskursijām: 20.aprīlis!

Uz Fēru jebšu Farēru salām dodas tie, kas tepat Eiropā vēlas atrast neskartu dabu, elpu aizraujošas ainavas, tūristu pūļu nesabojātu, autentisku vidi. Ne velti žurnāla National Geographic lasītāji 2018. gadā arhipelāgu izvēlējās par gada uzvarētāju konkursā Must see! ( Jāredz!).

Ceļojums īsti nav domāts vētrainas naktsdzīves vai pilsētas burzmas mīļotājiem, jo jau izkāpjot no lidmašīnas, tas aizrauj ar dabas patiesumu un varenību.

Ar FlyMeAway ceļojums ar tiešo reisu uz Fēru salām maija brīvdienās ir lieliska iespēja apskatīt dabu, piedalīties ekskursijās Fēru  salās un izbaudīt labāko viesnīcu par pievilcīgi zemu cenu.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk redzēt lieliskus dabasskatus un tūrisma nesapostītu, autentisku vidi, kurus nebaida mainīgi dabas apstākļi un kuri vēlas uzzināt, kāpēc tieši Fēru salas žurnāla „National Geographic” balsojumā atzītas par pasaules labāko salu galamērķi. 

  Gaisa temperatūra: ap 6C-8C dienā, ap 4C naktī Laikapstākļi: ārkārtīgi mainīgi – īslaicīgs lietus iespējams vairākas reizes dienā. iespējams arī sniegs, vējains, dienas gaisma – 16 stundas

  Jāņem līdz: vēja un ūdensnecaurlaidīgu, siltu jaku, vēlams arī šādas bikses, ūdensnecaurlaidīgus, tūrismam piemērotus zābakus. Galvassega un cimdi Fēru salās noder pat vasarā.

  Atļautais bagāžas apjoms : 8 kg rokas bagāža + 23 kg reģistrētā bagāža

  Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

  Valūta: Dānijas krona (DKK) 1EUR=7.44DKK

  Lidojumu izpilda avio kompānija Atlantic Airways ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Vagar: 2h 45 min 

  Vagar - Rīga: 2h 30 min

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  30. aprīlis, plkst. 23:00 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  04. maijs, plkst. 16:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

  Veicot ceļojuma rezervāciju, lūdzu pievērsiet uzmanību apmaksas un anulācijas noteikumiem klienta līguma 2.2.1 punktā 

 •  

  Arhipelāgu veido 18 vulkāniskas izcelsmes salas (17 no tām ir apdzīvotas), kas atrodas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, siltās Golfa straumes vidū, gandrīz vienādā attālumā no Islandes un Skotijas un nedaudz tālāk no Norvēģijas krastiem. 
  Politiski tās pieder Dānijai, bet bauda plašu autonomiju – tām ir pašām savs parlaments, kura vadītājs pilda premjerministra funkcijas. Parlaments realizē salu pašpārvaldi, Dānijas pārziņā atstājot vienīgi aizsardzību, ārlietas un tieslietas. Tiek uzskatīts, ka salu pirmie apdzīvotāji, bija īru mūki, kas neapdzīvotajās salās ieradās ap 600. gadu. Divus gadsimtus vēlāk salas kolonizēja norvēģu vikingi- Grimurs Kambans tiek minēts kā pirmais norvēģu ieceļotājs. Tagadējā galvaspilsētā Torshavnā norvēģi nodibināja savu parlamentu (tingu), kas izlēma saliniekiem aktuālos jautājumus.


  Ap 1000. gadu pēc asiņainām sadursmēm salas pieņēma kristietību un nonāca Norvēģijas karaļa pakļautībā, bet 1380. gadā līdz ar Norvēģiju - ūnijā ar Dāniju. Pēc Napoleona karu beigām 19. gs. sākumā, Dānija bija spiesta cedēt Norvēģiju Zviedrijai, taču paturēja savā īpašumā Fēru salas. 
  Tikai 1948. gadā pēc pašpārvaldes akta pieņemšanas, Farēras oficiāli kļuva par autonomu reģionu Dānijas karalistes sastāvā. 
  Lai arī arhipelāgs ir atzinis dāņu kroņa varu, tas nekad nav ticis uzskatīts par Dānijas daļu. Fēru salas, atšķirībā no Dānijas, nav ES locekles un tām ir patstāvīgs statuss Ziemeļvalstu padomē. Arhipelāgam ir savs karogs, naudas vienība - Fēru salu kronas, kas ir apgrozībā līdz ar dāņu kronām un fēriešu valoda, kas skolā tiek mācīta kā pirmā un kas ir vistuvākā seno norvēģu valodai. Uz šo Dānijas autonomo reģionu neattiecas Šengenas līgums un visi ekonomiskās sadarbības līgumi tiek slēgti nepastarpināti – neiesaistot Dānijas varasiestādes. 

  Fēru salu ekonomikas pamats ir zvejniecība, kas veido apmēram 80% no iekšzemes kopprodukta. Te klāt nāk tradicionālā vaļu zveja, pret kuru vēršas dabas aizsardzības aktīvisti. Pēdējos gados strauji attīstās arī tūrisms un to apkalpojošās nozares, kā arī vilnas apstrādes rūpniecība, kuras produktus – sniegpārsliņām rotātos vilnas džemperus – var ieraudzīt pat Japānā. Optimistisku noskaņu saliniekos radījusi naftas ieguvju atklāšana arhipelāgam piederošajos ūdeņos, kuru izpēte gan vēl ir nākotnes jautājums. 
  Fēru salas nemaksā nodokļus Dānijai, bet saņem subsīdijas no tās, kuru apjoms ir apmēram 14% no iekšzemes kopprodukta. Šīs dāsnās dotācijas, it īpaši pēc ekonomiskās krīzes, kad Fēru salas atradās bankrota priekšā, ir viens no iemesliem, kāpēc arhipelāgā nekad pārsvaru negūst tie, kas vēlētos pilnīgu Fēru salu neatkarību. 
  Fēru salu galvaspilsētā Torshavnā dzīvo divi no katriem pieciem arhipelāga iedzīvotājiem un to skaits tuvojas 20 tūkstošiem. Te koncentrējusies salu sabiedriskā un kultūras dzīve, šeit atrodas arhipelāga parlaments un valdība un, dzīvespriecīgās krāsās krāsotajās ēkās, var apskatīt gan muzeju kolekcijas, gan iepazīt neparasti bagātīgo mūzikas dzīvi vai pasēdēt krodziņā kopā ar atturīgiem, mazrunīgiem vīriem ar vēju appūstām sejām. 

  FlyMeAway iesaka 
  Galvenais iemesls, kāpēc apmeklēt Fēru salas, ir, protams, daba. Nesabojāta, tīra, mežonīga, Ziemeļatlantijas nesaudzīgajiem vējiem un nepārtaukti mainīgajiem laika apstākļiem pakļauta, tā neliks vilties nevienam dramatisku ainavu cienītājam. Un vienalga, vai dosieties pārgājienā kājām, vai apskatīsiet stāvās, nepieejamās klintis, kas norobežo arhipelāgu no ziemeļiem un rietumiem, no kuģa klāja, vai arī izmantosiet lieliskas kvalitātes ceļus un tuneļus, kas savstarpēji savieno lielāko daļu no salām, braucot ar sauszemes transportu. 
  Fēru salas ir iekārots galamērķis putnu vērotājiem, jo te ligzdo viena no lielākajām alku kolonijām un pati ievērojamākā vētrasputnu saime pasaulē. Te var izbraukt selgā, lai satiktu vaļus un delfīnus. Te var, mugursomu plecos, apskatīt salu pēc salas, kāpjot pakalnu virsotnēs, nolaižoties zaļas, sulīgas zāles klātās ielejās, kur retums pavīd velēnu jumtiem klāti mājokļi, vērot kādu no ūdenskritumiem, kas, nekad neapstājoties, krīt tieši okeānā, gaidīt, kad pašķirsies migla, lai ieraudzītu kādu vēl neredzētu, satriecošu ainavu un saprastu cilvēka niecību varenās dabas priekšā. 


  „Tiem, kuriem patīk Ziemeļi, patiks katrs kvadrātmetrs”, saka zinātājs.

 • Fēru salas Lieldienās ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Viesnīca Foroyar ar brokastīm

  8.3 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 11:00

  Slavenu dāņu arhitektu projektētā 4* viesnīca Foroyar atrodas apm. 2 km attālumā no Fēru salu galvaspilsētas un Nolsoy fjorda uz kuriem no viesnīcas logiem paveras brīnišķīgs skats. Viesnīcas jumts ir apaudzēts ar zāli un tai blakus ganās aitas. Līdz tuvākajai autobusa pieturai jāiet vien 5 min.

  Plašajās un mājīgajās istabās ir viss nepieciešamais viesu ērtībām: apkure, kabeļu un satelīta TV, WI-FI, minibārs, fēns, kafijas /tējas pagatavošanas ierīce. Seifs pieejams reģistratūrā. Brokastis un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, bet dzērienus iegādāties bārā.

  Noīrēto automašīnu var novietot bezmaksas stāvvietā. 

  Piemaksa par vēlo izreģistrēšanos: 125 EUR par vienvietīgu un divvietīgu numuru, 180 EUR par trīsvietīgu numuru. Pakalpojums pieejams tikai pēc pieprasījuma.

 • Fēru salas ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Touršhavnas pilsētas ekskursija

  01.05.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 55 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa muzejā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmās dienas ekskursijā apskatīsim Fēru salu galvaspilsētu un noklausīsimies gida stāstījumu par tās vēsturi. Ievadā apmeklēsim Nacionālo vēstures muzeju, kur iepazīsim fēriešu pagātni. Tālāk ceļš vedīs pa pilsētas ielām. Īpašu vērību pievērsīsim Touršhavnas vecpilsētai Reyni un vienam no pasaules vecākajiem parlamentiem – Tinganes.

  Ekskursijas ilgums ~3 stundas 

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

  Pēdējais datums, kad var pieteikties ekskursijām: 20.aprīlis

  Aizvērt aprakstu
  Fēru salas ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Pārgājiens uz Kirkjubøur un alus darītavas apmeklējums

  02.05.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 90 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa kultūras centrā, alus degustācija
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ar autobusu izbrauksim ārpus Fēru salu galvaspilsētas uz vietu, no kurienes sāksies pārgājiens. Vispirms dosimies pakalnā, no kura paveras plašs skats pāri Torshavnai. Ceļš turpināsies pāri lēzeniem pakalniem, kur zied pļavu puķes un mājo putni. No šejienes paveras skats uz Kolturas un Hestojas salām. Mūsu ceļš noslēgsies Kirkjubø – salas vecākajā kultūras centrā. Te apskatīsim 13.gs. būvētā Sv. Magnusa katedrāles drupas un 11. gs baznīcu, kas joprojām darbojas. Apskatīsim arī 900 gadus veco bīskapiju, kas tiek uzskatīta par vecāko saglabājušos koka māju Eiropā – tajā dzīvo jau 17. iemītnieku paaudze.

  Atpakaļceļā uz viesnīcu iegriezīsimies Okkaras alus darītavā

  Ekskursijas ilgums ~5 stundas

  Svarīgi: aicinām paņemt līdzi kādu sviestmaizi un dzērienu, jo ekskursijas laikā ēdināšana nav paredzēta un apkārtnē nebūs pieejami pārtikas veikals vai kafejnīca.

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

  Pēdējais datums, kad var pieteikties ekskursijām: 20.aprīlis

  Aizvērt aprakstu
  Fēru salas ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Ziemeļu salām

  03.05.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 110 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa baznīcā un pusdienu kastīte
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas sākumā brauksim pa ziemeļu tuneļiem un šķērsosim tiltu, kas savieno Streymoy un Eysturoy salas. Tad pa zemūdens tuneli brauksim uz otro lielāko Fēru salu pilsētu –Klaksviku, kas ir arī šo salu arhipelāga zvejniecības galvaspilsēta.

  Klaksvikā apskatīsim pilsētu, īpašu vērībū pievēršot Kristiešu baznīcai, kas tiek uzskatīta par vienu no pašām skaistākajām baznīcām Fēru salās. Tās pagrabā ir eksponēts pazīstamā mākslinieka Edvarda Fuglø darbs.

  Pēc Klaksvikas apskates apmeklēsim Kunoju, kura lepojas ar skaistiem apstādījumiem. Pēc tam pa kalnu ceļu atgriezīsimies galvaspilsētā.

  Ekskursijas ilgums ~7 stundas

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

  Pēdējais datums, kad var pieteikties ekskursijām: 20.aprīlis

  Aizvērt aprakstu
  Fēru salas ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Vestmanna putnu klintis

  04.05.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 140 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete, pusdienas
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  No viesnīcas dosimies uz Vestmannu, kur kāpsim kuģītī. Divu stundu brauciena laikā apskatīsim tūristu visplašāk apmeklēto vietu Fēru salās – Vestmanna putnu klintis. Brauksim cauri jūras šaurumiem, apmeklēsim grotas un pietuvosimies 2000 pēdu augstām piekrastes klintīm, kur daudzi no putniem, kas sastopami Fēru salās, vij savas ligzdas.

  Pēc atgriešanās krastā ieturēsim pusdienas un tad gar piekrasti dosimies uz Leynar ciematu, pa 4.9km garo tuneli zem Vestmanna jūras šauruma nonākot Vagara salā. Šeit izbrauksim cauri vairākiem salas ciematiem, tostarp Bo un Gasadaluru, un vērosim fantastiskus dabas skatus.

  Pirms atpakaļceļa uz galvaspilsētu apskatīsim Múlafossur ūdenskritumu.

  Ekskursijas ilgums ~ 6,5 stundas.

  Minimālais viesu skaits, lai ekskursija tiktu organizēta - 20 personas! 

  Pēdējais datums, kad var pieteikties ekskursijām: 20.aprīlis

   

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up