Pārlekt uz galveno saturu
20.06.2020
Rīga 08.05 - 09.35 Luksemburga
25.06.2020
Luksemburga 14.20 - 17.40 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Luksemburgu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 8 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu, 5 naktis 3* viesnīcā Ibis Styles Luxembourg Centre Gare ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgo numuru 225 EUR.

Pirmā iemaksa 200 EUR! Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 29.februārim, dāvanā ekskursija uz Mozeles ieleju ar vīna degustāciju 23.jūnijā (75 EUR vērtība)!

DĀVANĀ EKSKURSIJA

Luksemburga ir viena no pašām mazākajām pasaules valstīm un vienīgā lielhercogiste. Tās atrašanās vieta pašā Eiropas centrā starp tādām lielvalstīm kā Vācija, Francija un Beļģija noteica Luksemburgas politisko likteni un kultūras daudzveidību. Valsts jau izsenis saprata, ka viena pati un neitrāla tā nevar pastāvēt, tādēļ pēc 2. Pasaules kara kļuva par vienu no Eiropas Savienības dibinātājvalstīm.

Nelielajā Luksemburgas teritorijā apskatāma pārsteidzoša dabas daudzveidība ar Ardēnu kalniem ziemeļos un plašām upju ielejām – dienvidos. Dabas ainavās lieliski iekļaujas Viandēna - brīnišķīga romāņu un gotiskajā stilā uzbūvēta pils valsts ziemeļos un Klervo - pilsēta, kuras citadelē aplūkojama foto izstāde „ Cilvēka ģimene”, kas pievienota UNESCO Pasaules atmiņu reģistram. Luksemburgas galvaspilsētā, kas nes valsts vārdu, apskatāma lielhercoga rezidence, virkne baznīcu un upes Alzetes ieleja, kas kā šaura bulta pilsētu sadalījusi divās daļās un ļauj to aplūkot no neskaitāmiem tiltiem un viaduktiem. Jāpiemin, ka Luksemburga ir lielisks izejas punkts kaimiņvalstu pierobežu pilsētu izpētīšanai vai kuģīša braucienam pa Mozeles, Ūras vai Zaueras upju ielejām, ar šeit darināta vīna glāzi rokā.

22. jūnija vakarā pilsētas viesi varēs piedalīties Nacionālās dienas jeb Lielhercoga dzimšanas dienas svinībās, kas sāksies plkst. 16 ar svinīgo sardzes maiņu pie Lielhercoga pils un turpināsies ar bezmaksas koncertiem pilsētas ielās, svinīgo „kabatas lukturīšu gājienu” un noslēgsies ar salūtu no Ādolfa tilta.

 • Labākais laiks, kad apmeklēt Luksemburgu – vienu no Eiropas Savienības bagātākajām valstīm – ir jūnija nogale, kad šeit tiek svinēta Lielhercoga dzimšanas diena. Tā ir valsts lielākā ballīte, kas sākas 22. jūnija vakarā ar koncertiem, folkloras pasākumiem, DJ uzstāšanos pilsētas ielās un laukumos un noslēdzas ar salūtu pusnaktī virs Petruses ielejas.

  Ceļotājiem patiks ne tikai galvaspilsēta, bet visa mazā, rūpīgi koptā valsts, ar senu vēsturi un iespēju stundas laikā sasniegt arī lielos kaimiņus – Franciju un Vāciju.

  Lidojumu izpilda avio kompānija Air Baltic ar Airbus A220 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums:

  Rīga - Luksemburga: 2h 30 min

  Luksemburga - Rīga: 2h 20 min

  Atļautais bagāžas apjoms: 8 kg rokas bagāža + 20 kg reģistrētā bagāža

  Gaisa temperatūra: ap 20C dienā, ap 11C naktī

  Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 50% Jāpaņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs apģērbs un apavi/lietussargs

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

 • Luksemburgas pilsēta

  Luksemburgas pilsēta var lepoties ar izcilām apskates vietām un noteikti ir vērts ieplānot vienu dienu arī pašas pilsētas apskatei. To apliecina fakts, ka 1994.gadā vecpilsēta un tās nocietinājumi tika iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Kā populārākās apskates vietas Luksemburgas pilsētā var ieteikt: Grand Ducal pils (Lielhercoga residence), Notre Dame (svētās Dievmātes) katedrāle (celta 17.gs.), Ādolfa tilts (46m augsts) un Casemates du Bock (viduslaiku pils).

  Image removed.

   

  Ardēnu kalni

  Ardēnu kalni aizņem aptuveni 1/3 daļu no Luksemburgas. Tajos atrodas senas viduslaiku pilsētiņas, pilis, cietokšņi, klosteri un dažādas pastaigu takas. Turklāt kalnos izbūvētas arī lieliskas SPA viesnīcas, piemēram, Klervo pilsētiņā (Clervaux).

  Īpaša pērle šajā reģionā ir Bourscheid pils. Šobrīd tā no attāluma atgādina pasaku pils drupas, kas slejas kalna virsotnē aptuveni 150m virs Sur upes. To ieskauj pusapaļa siena un 11 sargu torņi.

  Image removed.

   

  Viandenas pils un pilsēta

  Viandenas pils ir lielākā un krāšņākā grāfu rezidence Luksemburgā. Tā atrodas starp Ardēnu kalniem un Ur upi. Pilsēta pazīstama ar Viduslaiku kvartālu, pili, Viktora Hugo māju, pilsētas muzeju, Gotiskā stila baznīcām un klosteri. Pilī var nokļūt, gan ejot ar kājām, gan braucot ar pacēlāju, kas dod iespēju vēl labāk izbaudīt brīnišķīgās ainavas.

  Image removed.

   

  Mozeles ieleja un Trīre

  Reģions Vācijas dienvidrietumu daļā, pavisam netālu no Luksemburgas, izslavēts ar savām vīna darināšanas tradīcijām. Te top lielākoties baltvīni no Riesling šķirnes vīnogām, kas piemēroti gan baudīšana atsevišķi, gan pie kādas izsmalcinātas maltītes.

  Trīre tiek uzskatīta par Vācijas senāko pilsētu, savukārt mūsdienās tas kļuvis par vienu no Mozeles ielejas centriem, kur baudīt izbraucienu pa iepriekš minēto upi. Šeit saglabājušies: Ķeizara termu drupas, amfiteātris 500m augstā kalnā, Kurfirsta pilis, Aula Palatina jeb Konstantīna bazilika. Otrpus Mozeles upei atrodama svētās Marijas skulptūra, no kurienes uz Trīri raudzījies pat slavenais Fausta autors Johans Volfgangs fon Gēte.

  Image removed.

   

  Ehternahas pilsēta

  Ehternahā, kas tiek dēvēta par Luksemburgas Šveici, iesakām apskatīt 7.gadsimtā celto benediktiešu abatiju ar tās muzeju un baziliku. Šauro ieliņu labirinti, torņu drupas, senatnīgie pilsētas nocietinājumi un tirgus laukums ar gotikas stilā celto rātsnamu rada pilsētā spēcīgu viduslaiku noskaņu.

  Pilsētā ik gadus notiek starptautisks mūzikas festivāls, kas ilgst no maija līdz pat jūnija beigām.

  Image removed.

   

 • Luksemburga –viena no mazākajām pasaules valstīm ( 175. no 194) un vienīgā Lielhercogiste pasaulē. Luksemburgas teritorija ir tikai 82 km gara un 57 km plata. To apdzīvo apm. pusmiljons iedzīvotāju un tā robežojas ar Beļģiju, Franciju un Vāciju. Kā politiska vienība, Luksemburga pastāv jau no 963. gada, bet daudzus gadsimtus tā atradās citu valstu pakļautībā: līdz 15.gs. to pārvaldīja Svētās Romas imperatori, pēc tam teritorija tika pārdota Burgundijas Filipam, kurš valdīja šeit 50 gadus. Vēlāk šī stratēģiski nozīmīgā vieta nonāca Spānijas, Austrijas, Francijas un Prūsijas pakļautībā. Pēc Napoleona sakāves 1815. gadā Vīnes kongress to atzina kā Lielhercogisti personālūnijā ar Nīderlandi. 1830.-1839. g. Beļģijas revolūcijas rezultātā, Luksemburga zaudēja vairāk nekā pusi savas teritorijas, jo franču valodā runājošā valsts rietumu daļa tika iekļauta Beļģijas sastāvā. Pilnīgu neatkarību Lielhercogiste ieguva 1867. gadā.

  Abos pagājušā gadsimta pasaules karos Luksemburgu okupēja Vācija. No neitralitātes politikas valsts atteicās 1948. gadā, kad tā iekļāvās Beniluksa muitas ūnijā. 1949. gadā Luksemburga pievienojās NATO, bet 1957. gadā kļuva par vienu no sešām ES priekšteces- Eiropas Ekonomiskās kopienas dibinātājvalstīm.

  Luksemburgas teritoriju veido platforma, ko dziļi iešķēlušas upju ielejas. Valsts dienvidos upju ielejas ir platas, bet ziemeļos šauras un stāvas. Ziemeļu daļā atrodas Ardēnu kalni un valsts augstākā virsotne Kneiff (560m). Ardēnu reģions aptver plašu, mežiem apaugušu pauguru un Devona periodā veidojušos kalnu teritoriju, kas atrodas Luksemburgas, Beļģijas un Francijas sastāvā. Savu nosaukumu tas ir guvis jau romiešu laikos, kad šeit pletās milzīgs meža masīvs, saukts pagānu burves Arduinnas vārdā. Ardēnu mežos norisinājušās 11. gs. eposa „ Dziesma par Rolandu” nozīmīgākās kaujas. Cīņas Ardēnu kalnos 1944. gadā ir ierakstītas arī 2. Pasaules kara ievērojamāko kauju sarakstos. Šajā Luksemburgas reģionā atrodas viena no Eiropas skaistākajām romāņu un gotiskā stila pilīm - Viandena. Tā celta 11.- 14. gs., pagājušā gadsimta beigās gandrīz pilnībā restaurēta un ir viens no tūristu galvenajiem apskates objektiem. Apmeklējuma vērta ir arī Klervo (Clervaux)- neliela pilsētiņa un tāda paša nosaukuma kantona administratīvais centrs Luksemburgas ziemeļos. Klervo pilī apskatāma slavenā foto iestāde „ The Family of Man”, kuras kurators, Luksemburgā dzimušais, bet ASV strādājošais pasaulslavenais fotogrāfs Edvards Steihens 503 fotogrāfijās, kuras radījuši 273 dažādi autori, apvienojis pārsteidzošu cilvēka dzīves dažādu momentu kaleidoskopu. Minētā fotokolekcija pievienota UNESCO Pasaules atmiņu reģistram.

  Iedzīvotāju blīvums uz vienu km2 ziemeļdaļā ir neliels un šeit atrodas tikai viena lielāka pilsēta Wiltz.

  Luksemburgas dienvidu daļa ir daudz blīvāk apdzīvota. Mozeles, Ūras un Zaueras upju ielejas dienvidaustrumos veido robežu ar Vāciju un šeit atrodas t.s. Mazā Šveice – kalnains un mežiem klāts apgabals, bet dienvidrietumos - valsts rūpnieciskie rajoni un lielākās pilsētas. Administratīvi Luksemburgas Lielhercogiste ir sadalīta 3 apgabalos (distriktos), 12 kantonos un 116 komūnās, no kurām 12 piešķirts pilsētas statuss. Valstī ir 3 oficiālās valodas- luksemburgiešu, kuru iedzīvotāji izmanto ikdienas saziņā, franču valoda tiek vairāk lietota valsts iestādēs un biznesā, bet vācu valoda – baznīcās un medijos. Lielākā daļa no Luksemburgas iedzīvotājiem ir katoļticīgie. Luksemburgas ekonomika var lepoties ar vienu no augstākajiem ienākumiem uz iedzīvotāju pasaulē, zemu inflāciju un zemu bezdarba līmeni. Līdz pagājušā gs. 60. gadiem tērauda ražošana veidoja Luksemburgas rūpniecības pamatu, taču tad tai pievienojās ķīmiskā, gumijas u.c. produktu ražošana. Mūsdienās Luksemburgas labklājību galvenokārt veido finanšu darījumi, kā arī banku sektors un apdrošināšanas kompānijas. Arī virkne interneta kompāniju (Skype un eBay) par savu mītnes vietu izvēlējušās Luksemburgu. Lauksaimniecība balstās uz nelielām zemnieku saimniecībām, kas tradicionāli finansiāli ir saistītas ar Beļģiju un Nīderlandi.

  Luksemburgas pilsēta

  Luksemburgas pilsētas vēsture sākas ar 963. gadu, kad Zigfrīds, Ardenu grāfs un Luksemburgas dinastijas pamatlicējs, tagadējās Luksemburgas pilsētas atrašanās vietā uzbūvēja sev pili. Pilij apkārt veidojās pilsēta, kuru apjoza trīskārtīgi mūri ar 24 fortiem, kuri, savukārt, savā starpā bija savienoti ar pazemes kazemātiem 23 km garumā. Pilsētu divās daļās dala šaura un gara Alzetes upes ieleja. Abas daļas savieno augsti tilti un viadukti, no kuriem var vērot brīnišķīgus skatus uz to.

  Jāredz:

  Katedrāle Notre- Dame – gotiska stila dievnams mūsdienās kalpo kā galvenā Romas katoļu baznīcas katedrāle un pilsētas panorāmā ieņem svarīgu vietu.

  Lielhercoga pils – tikai nedaudz ilgāk par gadsimtu (no 1890.) bijusī pilsētas domes ēka ir kļuvusi Luksemburgas lielhercoga oficiālā rezidence. Tā tika uzbūvēta 1573. gadā, taču gadu gaitā tika vairākkārt izpostīta un atkal atjaunota. Pēdējie restaurācijas darbi tika pabeigti 1996. gadā un tagad ēku var apskatīt visā tās krāšņumā.

  Venzeļa taka - aizraujoša pastaiga pa īpaši izveidotu taku, kas ceļotāju aizved 1000 gadu senajā pilsētas vēsturē, cauri vecākajiem Luksemburgas pilsētas rajoniem, tajā pašā laikā ļaujot skatīt lielisku panorāmu pāri upes ielejai.

  Kiršbergas rajons – pilsētas rajons, kas pazīstams ne vien ar modernu arhitektūru, bet arī ar to, ka šeit koncentrēta lielākā daļa ES institūciju.

  Luksemburgas kazino - bijušā kazino vietā izvietotais modernās mākslas muzejs iepazīstina ne tikai ar šīs valsts, bet visas pasaules mūsdienu mākslinieku darbu izlasi

  Iesakām: skaistuma cienītājus mudinām apmeklēt arī pasaulslavenā zīmola Villoroy & Boch rūpnīcas veikalu ( autletu), kur par zemām cenām var iegādāties traukus vai greznuma priekšmetus, kurus ar mūsu čarterlidmašīnu ērti varēs nogādāt mājās. Adrese: 330, rue de Rollingergrund, L-2441 Luxembourg

 • Skatīties galeriju

  Ibis Styles Luxembourg Centre Gare 3* ar brokastīm

  7.8 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

  3*** viesnīca Ibis Styles Luxembourg Centre Gare atrodas lieliskā vietā gandrīz pašā Luksemburgas pilsētas centrā. Luksemburgas katedrāle ir viena km attālumā, bet līdz centrālajai dzelzceļa stacijai ir tikai 200m.

  Viesnīcas istabās pieejama: apkure/gaisa kondicionieris, kabeļTV, bezmaksas WI-FI. Vannas istabās pieejama dušas želeja / šampūns / ziepes trīs vienā (citi personiskie tualetes piederumi jāņem līdzi).

  Viesnīcas cenā iekļautas bufetes tipa brokastis. Pieejams arī bārs un ziemas terase.

  Automašīnu var novietot stāvvietā par papildus samaksu.

  Svarīgi! Trīsvietīgu numuru šajā viesnīcā nevaram piedāvāt.

 • Tiešais reiss uz Luksemburgu ar FlyMeAway Līgo brīvdienās
  Skatīties galeriju

  Luksemburgas pilsētas ekskursijas

  20.06.2020 11:00 no viesnīcas
  Cena: 47 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa kazemātos
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apskatīsim Luksemburgas pilsētas nozīmīgākās vietas: Vecpilsētu, ar tās centrālo laukumu Place d’Armes, kurš katru otro sestdienu kļūst par sīkumtirgu, Konstitūcijas laukumu ar 1923. gadā celto kara memoriālu un 21 m augsto granīta pieminekli, sauktu Gelle Gra jeb Zelta kundzi, kas veltīts luksemburgiešiem, kas brīvprātīgi piedalījās 1. Pasaules karā, valdības ēkas un Lielhercogu pili, Tūkstošgades monumentu, Corniche –gājēju promenādi, sauktu par „Eiropas brīnišķīgāko balkonu” , kā arī Guillaume II laukumu, kurā atrodas pilsētas rātsnams un lielhercoga Viljama II statuja, Venceslas sienu un Alzettes ieleju ar tās neparastajiem nocietinājumiem.

  Atgriešanās viesnīcā ~ 15.00

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Luksemburgu ar FlyMeAway Līgo brīvdienās
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Esch-sur-Sûre un Viandenu

  21.06.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 100 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Viandēnas pilī un aušanas muzejā, pusdienas (iekļauts viens atspirdzinošais dzēriens vai alus vai vīna glāze)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Dienas pirmajā daļā dosimies uz Esch-sur-Sûre, kurā atrodas senatnīga auduma aušanas fabrika, ciemats un pilsdrupas. Vecā audumu fabrika tika pilnībā atjaunota un tagad darbojas kā muzejs, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar seno audumu darināšanas amatu. Tepat netālu, pie upes līkuma atrodas senākā Luksemburgas Lielhercogistes pils. Brīnišķīgs ir arī nelielais ciematiņš, kura ēkas un šaurās ieliņas maz mainījušās no Viduslaikiem.

  Tālāk ceļš vedīs uz Viandēnu, kuru apskatīsim pēc pusdienām vietējā restorānā. Viandēna pazīstama ar Viduslaiku kvartālu, pili, Viktora Hugo māju, pilsētas muzeju, Gotiskā stila baznīcām un klosteri.

  Ekskursijas ilgums ~ 10 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Luksemburgu ar FlyMeAway Līgo brīvdienās
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Trīri Vācijā

  22.06.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša biļete braucienam pa Mozeles upi ( ~2 stundas), pusdienas (iekļauts viens atspirdzinošais dzēriens vai alus vai vīna glāze)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Trīre tiek uzskatīta par vecāko Vācijas pilsētu. Tā atrodas netālu no Vācijas un Luksemburgas robežas Mozeles ielejā starp vīnogulājiem apaudzētiem pakalniem. Trīre ir vissenākā kristiešu bīskapa uzturēšanās vieta uz Ziemeļiem no Alpiem. Pilsēta pazīstama ar savām labi saglabātajām romiešu un viduslaiku celtnēm no kurām slavenākās ir : Porta Nigra, Romiešu pirtis, amfiteātris u. c., kas līdz ar Sv. Pētera katedrāli un „Mūsu kundzes” baznīcu iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Luksemburgu ar FlyMeAway Līgo brīvdienās
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Mozelas ieleju un Bernarda – Masāra vīna darītavu

  23.06.2020 10:00 no viesnīcas
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi,), ieejas biļete Tauriņu dārzā, trīs vīnu degustācija Ekskursija dāvanā, rezervējot ceļojuma komplektu līdz 29.februārim! Standarta cena 75 EUR.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ehternaha ir Millertāles reģiona jeb Luksemburgas Mazās Šveices centrs. Ekskursijas sākumā apskatīsim šo senatnīgo mazpilsētu, bet ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Grevenmaheru - nelielu pierobežas pilsētiņu, kas atzīta par Luksemburgas vīndaru centru. Te apmeklēsim tauriņu dārzu un Bernarda - Masāra vīna darītavu, kurš ir galvenais Luksemburgas dzirkstošo vīnu ražotājs pēc tradicionālās metodes. Gan dzirkstošais gan parastais vīns no šīs darītavas tiek eksportēts uz neskaitāmām valstīm gandrīz visos kontinentos. Kopā ar vācu investoriem Bernarda – Masāra uzņēmumam pieder arī Fontesto pils un īpašums ‘Medoka augstiene’ Bordo.

  Ekskursijas ilgums ~6 stundas

  Svarīgi!

  Ekskursijas laikā nav paredzētas pusdienas, aicinām paņemt ko iekožamu līdzi.

  Ekskursija tik organizēta, ja pieteiksies vismaz 20 ceļotāji.

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Luksemburgu ar FlyMeAway Līgo brīvdienās
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Tionvilu un Mecu Francijā

  24.06.2020 08:00 no viesnīcas
  Cena: 90 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas (iekļauts viens atspirdzinošais dzēriens vai alus vai vīna glāze)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apciemosim kaimiņzemi Franciju. Vispirms viesiosimies Tionvilā, kur ekskursija sāksies no tirgus laukuma, kurā atrodas pilsētas zvanu tornis. Tālāk apskatīsim Sv. Maksimina baznīcu, kas būvēta neoklasicisma stilā un Puces torni.

  Ekskursijas otrajā daļā apmeklēsim Mecu, kas ir Lotringas reģiona galvaspilsēta. Meca ir slavena ar savu arhitektūru – liela daļa no celtnēm būvēta no dzeltena kaļķakmens. Tā tiek saukta arī par „Zaļo pilsētu” un pēc parku un apstādījumu m2 uz vienu iedzīvotāju ierindojas 39. vietā pasaulē. Pilsētā apskatīsim slaveno Mecas katedrāli, Pompidū centru, mākslas un vēstures muzeju Cour d’Or, Jauno templi, Templiešu kapellu un Vācu vārtus.

  Ekskursijas ilgums ~12 stundas

  Aizvērt aprakstu
 • Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up