Pārlekt uz galveno saturu
10.04.2020
Rīga 11.40 - 14.15 Katānija
14.04.2020
Katānija 14:00 - 18.30 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Katāniju turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (10 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu, 4 naktis 4* viesnīcā Hotel Nettuno ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgo numuru 100 EUR.

Pirmā iemaksa 200 EUR!

 

Atpūšoties Sicīlijas brīnišķīgajās pludmalēs un izbaudot vislabāko klimatu Eiropā, vērojot pasakaino ainavu ar vīnogulāju dārziem, kviešu druvām vai apelsīnu un olīvu birzīm, apbrīnojot varenu kalnu grēdas ar Eiropas augstāko un pasaules aktīvāko vulkānu Etnu tajā skaitā, kā arī iepazīstot ārkārtīgi bagātīgos Sicīlijas vēstures, mākslas un arhitektūras pieminekļus, aizmirstas, ka sala daudzu prātos saistās tikai ar organizētās noziedzības – mafijas dzimteni. Iespējams, ka viens no mafijas rašanās iemesliem bija neskaitāmie iebrucēji, kas gadsimtu garumā nežēlīgi centās apspiest salas iemītniekus, aplaupot un pakļaujot nabadzībai salas iedzīvotāju pamatu – ģimeni.

FlyMeAway arī piedāvā atpūtu ar Hotel Agathae 3*  - laipni lūdzam iepazīties ar abiem piedāvājumiem un izvēlēties Jums patīkamo!

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc saules un patīkamas gaisa temperatūras, mīl krāšņus un neparastus dabasskatus, aizraujas ar baroka un antīko arhitektūru, patīk itāliešu tradīcijas un kultūra

  Gaisa temperatūra: 16-18 C dienā, 8-10 C naktī

  Ūdens temperatūra: 14-16 C

  Laikapstākļi: lietus iespējamība 30%

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Jāņem līdz: peldkostīms, ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs; silts apģērbs, galvassega, cimdi (vai jābūt gataviem tos nomāt), ja iecerēts apskatīt Etnas vulkānu

  Valūta: EUR

  Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Lidojumu izpilda avio kompānija GETJET AIRLINES ar Boeing 737-400 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums:

  Rīga - Katānija:  3h 35 min

  Katānija - Rīga:  3h 30 min

  Atļautais bagāžas apjoms : 5 kg rokas bagāža + 10 kg reģistrētā bagāža

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  10. aprīlis, plkst. 14:15 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  14. aprīlis, plkst. 11:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

 •  

  Sicīlija ir Vidusjūras lielākā sala un viens no Itālijas autonomajiem apgabaliem. Mesinas jūras šaurums to atdala no dienvidu Itālijas reģiona Kalabrijas ( šaurākajā vietā tikai 3.1 km), bet Sicīlijas šaurums – no Tunisijas. Arī tuvumā esošās mazākas salas – Lipāru salas, Egadu salas, Pelageju salas, Ustika un Pantellerija administratīvi pieder Sicīlijai.

   

  Vēsture

  Sensenos laikos Sicīlija, kas trijstūra formas dēļ tika saukta par Trinacria, bija viena no Dienviditālijas vietām, kur meklējamas Rietumu civilizācijas saknes. Palermo nodibināja feniķieši, kas ieradās šeit no savas dzimtās Kartāgas. Grieķi kolonizēja pārējo salas teritoriju, atstājot te neskaitāmas savas kultūras liecības un iestādot pirmos olīvkokus un vīnogulājus. Romiešu kundzības laikā Sicīlija bija impērijas maizes klēts un izejmateriālu iegūšanas vieta milzīgās flotes būvniecībai. Kā visā Eiropā, romiešus nomainīja vandaļi un austrumgoti, kuriem savukārt sekoja bizantieši, bet pēc tiem – arābi. Mauri pārcēla Sicīlijas galvaspilsētu no Sirakūzas uz Palermo un iestādīja pirmos citrusus, jasmīnus, dateļpalmas un melones. Normāņi, kuri iebruka salā 1061. gadā iznīcināja gandrīz visu arābu atstāto kultūras mantojumu, taču tieši šajā laikā tika uzbūvētas Celafu, Mesinas un Monreale, kā arī Palermo Zisa un Cuba katedrāles un San Giovanni degli Eremiti , San Cataldo un Martorana baznīcas. Apvienojot visus normāņu iekarojumus, Sicīlijas grāfs Rodžers II 1130. gadā tika kronēts par salas karali. Šajā vēstures periodā Sicīlija bija bagāta un varena. Tā tika latinizēta un iedzīvotāji pilnībā pievērsti Romas katoļu baznīcai. Kad romāņu karaļu dzimtas pēdējā mantiniece aprecējās ar švābu izcelsmes imperatoru Henriju VI, Sicīlija nonāca vācu rokās. Švābu karaļa Frīdriha II laikā 13. gs. pirmajā pusē šeit tika uzbūvēti vairākas svarīgas militāra rakstura celtnes- pilis Sirakūzā, Katānijā un Salemi. Valdošā vācu nama un pāvesta konflikta dēļ sala tika atdota Francijas princim Kārlim, kura nodokļu politika noveda pie vietējo iedzīvotāju plašas sacelšanās, kas vēsturē pazīstams kā Sicīliešu vesperu karš. Kara iznākums bija salas nonākšana Spānijas Aragonu nama pakļautībā. 14. gs. vidū Mesina bija pirmā vieta Eiropā, kur tika konstatēta saslimšana ar mēri. Savukārt Spānijas Ferdinands II ar Inkvizīcijas svētību iznīcināja visus Sicīlijā dzīvojošos ebrejus. Paradoksāli, bet postošās zemestrīces 1542. un 1693. gadā pavēra ceļu vienai no salas lielākām mākslas vērtībām - barokam. Nepieciešamība atjaunot gandrīz visu Sicīlijas austrumu daļu no gruvešiem, radīja iespēju jaunajām Eiropas kultūras vēsmām atspoguļoties Katānijas, Sirakūzas, Ragūzas, Modikas, Noto, Komiso un daudzu citu pilsētu arhitektūrā. Pēc spāņu kundzības sala īsu brīdi piederēja Austrijai, tad atkal spāņiem līdz beidzot 1861. gadā pēc unifikācijas kļuva par Itālijas karalistes sastāvdaļu.

  Ekonomika

  Vulkānu izvirdumu rezultātā minerāliem bagātās augsnes un maigais klimats Sicīlijā vienmēr bija labs pamats lauksaimniecības attīstībai. Citrusi, olīvas, vīnogas, mandeles, pistācijas, olīveļļa un vīns ir lauksaimnieciskās ražošanas pamatprodukti, kurus arī mūsdienās Sicīlija saražo divas reizes vairāk nekā vidēji pārējā Itālijas teritorijā. Salā tiek audzēti mājlopi un liela nozīme ir arī sardīņu un tunču zvejniecībai. Vēl šeit ir attīstīta pārtikas pārstrādes rūpniecība, tekstilrūpniecība, kuģu būve, kokapstrāde, ķīmiskā rūpniecība, mākslīgo mēslu ražošana, naftas pārstrāde, kas balstās uz salas dienvidaustrumu daļā esošajām naftas atradnēm. Kaut arī Sicīlijas lielākajās pilsētās dzīvo vairāki simti tūkstoš iedzīvotāju, tomēr lielākā daļa no pieciem miljoniem salas iedzīvotāju tradicionāli dzīvo laukos. Apmēram desmit miljonu sicīliešu, lielākoties ekonomisko apstākļu spiesti, izvēlējušies citu mītnes vietu ASV, Argentīnā, Austrālijā un citās Eiropas un Latīņamerikas valstīs.

  Kas jāredz

  Palermo

  Palermo ir gan Sicīlijas autonomā reģiona gan tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta, kas atrodas salas ziemeļrietumos pie Tirēnu jūras. Pilsētu pirms vairāk nekā 2700 gadiem dibināja feniķieši, bet tikai pirmā gadu tūkstoša mijā, arābu valdīšanas laikā, tā kļuva salas galvaspilsēta. Palermo ir Sicīlijas ekonomiskais, kultūras, vēstures un gastronomijas, bet, diemžēl, arī mafijas un ēnu ekonomikas centrs. Pilsēta pazīstama ar lielisku normaņu, baroka, gotikas un arābu arhitektūru kā arī lielāko Operas teātri un botānisko dārzu Itālijā. Gan pilsētas iedzīvotāju gan tūristu iemīļots ir Vucciria – svaigu dārzeņu, augļu un zivju tirgus pašā Palermo vidū.

  Katānija

  Otrā lielākā Sicīljas pilsēta salas austrumu daļā, Jonijas jūras piekrastē, tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta. Katānija atrodas līdzās aktīvākajam Eiropas vulkānam –Etna, kas septiņas reizes nopostījis pilsētu savu izvirdumu laikā. Pilsētu dibināja grieķu kolonisti 8. gs. p.m.ē. un tā piedzīvojusi visu salas bagāto vēsturi. Cauri pilsētai plūst divas upes - Amenano, kas virszemē redzama tikai Doma laukuma dienvidu malā, un Longina. Katānija ir viena no Sicīlijas ekonomiski aktīvākajām pilsētām un tiek saukta par Dienvidu Milānu. Galvenos produkcijas veidus ražo ķīmiskā rūpniecība, mikroelektronikas un farmaceitiskās rūpnīcas. Tomēr daudz pazīstamāka Katānija ir ar Senās romiešu arhitektūras pieminekļiem un termām, kā arī ar baroka arhitektūru, pateicoties kam, tā iekļauta UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Pazīstama pilsēta ir arī pateicoties universitātei, kas ir vecākā Sicīlijā, komponistam Bellini, kurš šeit dzimis un kura darbi pastāvīgi ir pilsētas operteātra repertuārā un gastronomijai, kas piedāvā tieši šeit raksturīgos ēdienus – Pasta alla Norma, Granita – īpašu aromatizētu šerbetu, zirga gaļu, ko parasti cep uz oglēm ielās kā arī tarroco – slavenos sarkanos apelsīnus.

  Etnas vulkāns un „ 100 zirgu kastaņkoks”

  Etnas vulkāns ir 3329 m augsts aktīvs stratovulkāns, kas atrodas Sicīlijas austrumu daļā Mesīnas pilsētas tuvumā. Tas ir lielākais aktīvais vulkāns Eiropā un augstākais kalns Itālijas dienvidu daļā. Pēdējais vulkāna izvirdums notika 2010. gada 8. aprīlī. Auglīgo vulkānisko pelnu dēļ, kas plašā apkārtnē klāj kalna pakāji, šeit tiek audzēti vīnogulāji, augļu dārzi un citas lauksaimniecības kultūras. Grieķu mitoloģijā Debesu valdnieks Zevs zem Etnas ieslodzīja briesmoni Tīfonu. Vulkāns ir plaši atzīts kā Sicīlijas simbols un vizītkarte. Kalna austrumu pusē – tikai 8 km attālumā no tā krātera atrodas pasaulē vecākais un lielākais kastaņkoks. Tas ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā koks ar vislielāko apkārtmēru (57,9 m) un tā vecums ir 2000 - 4000 gadu. Koka nosaukums radies saistībā ar leģendu par Aragonas karalieni, kas ceļojot kopā ar 100 pavadoņiem, zem koka lapotnes rada patvērumu spēcīgas vētras laikā.

  Taormina

  Vēsturiska kūrortpilsēta Sicīlijas austrumu piekrastē, kas atrodas apmēram pusceļā starp Mesīnu un Katāniju. Lieliskais klimats, pasakainās panorāmas, flora un fauna, kā arī bagātīgie vēstures pieminekļi padarīja šo vietu populāru jau 19. gs. Šeit atpūtušies O. Vailds, Nikolajs I, R. Vāgners, Gēte un Nīče, kurš te uzrakstīja Tā runāja Zaratustra. 20. gs. sākumā Taormina kļuva patvēruma vieta daudziem aktieriem, rakstniekiem un intelektuāļiem. Pilsētu dibinājuši grieķi un tā novietojusies 250 m virs Jonijas jūras līmeņa. 150 m virs pilsētas paceļas stāva klints ar Arābu pili tās virsotnē. No citiem ievērības cienīgiem objektiem Taorminā jāpiemin Korvajas pils, kas būvēta mauru stilā, 13. gs. katedrāle, 17. gs. sākuma baroka strūklaka un galvenais tās vēsturiskais lepnums – grieķu stilā būvētais antīkais teātris, kurā notiek virkne kultūras un mākslas pasākumu – Taorminas filmu festivālu ieskaitot.

  Sirakūza

  Vēsturiska pilsēta Sicīlijas salas pašos austrumos, tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta. Sirakūza ir pazīstama kā ietekmīga antīkās Grieķijas pilsētvalsts, ko dibinājuši korintieši pirms vairāk nekā 2700 gadiem. Kopā ar pārējām Senās Grieķijas polisām Sirakūza piedzīvoja savu uzplaukumu, norietu, iekļaušanu Romas Republikā un Bizantijas impērijā. Tas atstāja neizdzēšamas pēdas pilsētas arhitektūrā. Kopā ar Pantālikas nekropoli 2005. gadā Sirakūza tika iekļauta UNESCO pasaules vēstures mantojuma sarakstā. Sirakūzas sirds - Vecpilsēta atrodas uz Ortidžijas ( Ortriggia) salas, kas ar pilsētu savienota trīs tiltiem. Slavas pilnie grieķu laiki Sirakūzai atstāja Apolona un Atēnas tempļus, lielāko grieķu būvēto amfiteātri Sicīlijā, Aretūsas strūklaku, 27 km nocietinātu mūra sienu, kas apjoza pilsētu un kulminēja Eirialus pilī – vienā no visievērojamākajiem antīkās pasaules militārajiem nocietinājumiem. Pārejas laiks romiešu rokās jeb 2. Pūniešu karš Sirakūzai deva vien Arhimēda kapa vietu. Tomēr gandrīz pirmais, ko pilsētā uzbūvēja tās jaunie saimnieki bija romiešu amfiteātris un tikai pēc tam sekoja villas aristokrātijai. Baznīcas – galvenais, kas tika radīts kristietības pirmsākumos. Kā ievērības cienīgākās jāmin – Katedrāle, ko 7. gs. uzbūvēja virs Atēnas tempļa un Sv. Lūcijas bazilika, kurai Karavadžo radīja gleznu „Sv. Lūcijas apbedīšana”. Tām sekoja daudzas citas, cietušas 1693. gada zemestrīcē un pēc tam atjaunotas. Savukārt normāņu valdīšanas periodu raksturo Palazzo Montalto, Palazzo Bellomo, Maniace pils un skaistie pilsētas vārti Porta Marina. Lielā zemestrīce pavēra ceļu baroka arhitektūrai, kuras kvintesence aplūkojama Ortidžijas salā, kur vieglāk nosaukt celtnes, kas nav radītas šajā periodā. Jāapskata Santa Lucia alla Badia baznīca, kur tagad atrodas jau minētā Karavadžo glezna, Palazzo, Benevantano del Bosco, Jezuītu koledža, Sv gara baznīca, Pilsētas domes ēka un Palazzo Impellizzeri.

  Noto

  Apmēram 32 km uz dienvidiem no Sirakūzas, pašā Sicīlijas dienvidaustrumu stūrī, Iblei kalnu grēdas pakājē atrodas viena no skaistākajām baroka pilsētām pasaulē – Noto. Šī Sicīlijas nelielā pilsētiņa ir viena no tām vietām par kuru jāsaka – jāredz! Ne velti tā kopā ar astoņām citām šī reģiona pilsētām iekļautas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā kā vēlīnā baroka kulminācija arhitektūrā. Pilsētas vēsturisko centru pilnībā veido baroka stilā būvētas pilis, baznīcas un mājas. Šī pārsteidzošā vienotība un saskaņotība skaidrojama ar 1693. gada postošo zemestrīci, kuras rezultātā šajā Sicīlijas daļā aizgāja bojā ap 100000 cilvēku un smagi tika izpostītas lielākā daļa pilsētu un apdzīvoto vietu. Tā kā zemestrīces epicentrs atradās Noto pilsētas tuvumā – tā cieta vissmagāk. Politiskā un ekonomiskā situācija tajā laikā bija radījusi labvēlīgus apstākļus, lai vietējie arhitekti, no kuriem daudzi bija mācījušies pie slavenajiem Romas baroka meistariem, varētu pilnā mērā izmantot iegūtās zināšanas un uzcelt pilsētu no jauna. Noto tika „pārcelta” 10 km tālāk no tās sākotnējās atrašanās vietas Alveria kalna pakājē, kur vēl šobaltdien var apskatīt „Noto antica”, jeb to, kas no pilsētas pāri palika pēc postījumiem. Jaunajā Noto pilsētā, kurai tika izraudzīta līdzena vieta, var ieraudzīt vienu no skaidrākajiem 17./18. gs. mijas jaunās pilsētplānošanas principu piemēriem – ar galveno ielu austrumu – rietumu virzienā, lai pilsēta saņemtu maksimāli daudz gaismas, ar aristokrātijas piļu izvietošanu augstākās vietās pilsētas centrā līdzās baznīcām un trūcīgo mītnes – nomalēs. Tomēr ceļotāju galvenais mērķis apmeklējot Noto ir klīst pa šaurajām ieliņām un apbrīnot no zeltainā kaļķakmens būvēto ēku izsmalcinātās detaļas un greznos rotājumus- groteskas maskas un putti, balkonus, kas papildināti ar sarežģītām metālkaluma margām, ārējās kāpnes, tikai Sicīlijas baznīcām raksturīgos zvanu torņus, kas tika iekļauti to centrālajā fasādē, kolonas un rustikas elementus. Apbrīnojot visu šo krāšņumu, nedrīkst aizmirst, ka Noto ir slavena arī ar mandelēm un ļoti labas kvalitātes vīnu.

 • Skatīties galeriju

  Hotel Nettuno ar brokastīm

  8.1 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

   

  4* viesnīca Nettuno Hotel atrodas jūras malā, uz galvenās promenādes, apmēram 45 min. gājiena attālumā no Katānijas pilsētas vēsturiskā centra. Viesnīcas istabās pieejams: apkure/gaisa kondicionieris, fēns, seifs, minibārs, bezmaksas WI-FI. Brokastis un vakariņas varēs nobaudīt restorānā, bet dzērienus – bārā. Viesnīcai ir dārzs, sauļošanās terase, āra baseins. Tiek piedāvātas dažāda veida masāžas. Ja esat noīrējuši automašīnu, tad to varēs atstāt viesnīcas stāvvietā.

   

  Par papildus maksu ir iespēja norezervēt vakariņas viesnīcā. Cena - 100 EUR/no personas/par 3 kārtu vakariņām 10 - 13/04, ūdens, kafija un vīns iekļauti.

  Par papildus maksu ir iespēja norezervēt numuru ar skatu uz jūru. Cena - 60 EUR/par numuru/par visu periodu.

 • Sicīlija Lieldienās ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Katānijas pilsēta un Ciklopu Rivjēra

  11.04.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (glāze vīna un ūdens iekļauts).
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apskatīsim pilsētas vēsturisko centru, kas pateicoties dažādu arhitektūras ietekmju apvienojumam un baroka celtņu pārpilnībai iekļauts UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Pēc tam dosimies gar Jonijas jūras krastu, t.s. Ciklopu Rivjēru uz Ačireāli. Ceļš vedīs gar gleznainiem zvejnieku ciematiem un apstāsimies Ačireālē – lielākajā piejūras reģiona pilsētā, kas atrodas uz klinšainas terases, ar skatu pāri jūras plašumiem. Pilsētā apskatīsim baroka celtnes, kas izgrezno pilsētas centrālo daļu, t.sk. Katedrāli un Domes ēku.

  Ekskursijas ilgums ~ 6 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Sicīlija Lieldienās ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Etnas vulkāns un Taormina

  12.04.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 150 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, biļete trošu vagoniņam un 4x4 minibuss Etnā, tipiskas sicīliešu pusdienas (glāze vīna un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilnas dienas ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Etnas vulkāna dienvidu nogāzi un Crateri Silvestri rajonu 1800m virs jūras līmeņa. Šeit varēs vērot pēdējo 20 gadu laikā notikušo izvirdumu sekas – lavas laukus. No Silvestri krātera trošu dzelzceļš un 4x4 minibuss mūs uzvedīs līdz vulkāna krāterim, kur gida pavadībā to varēsim apskatīt. Ekskursijas otrajā daļā kājām izstaigāsim Taorminas pilsētu, kur tiks dots arī brīvais laiks.

  Ekskursijas ilgums ~9 stundas.

  Aizvērt aprakstu
  Sicīlija Lieldienās ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Noto un Sirakūzu

  13.04.2020 09.00 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa arheoloģiskajā parkā, Sirakūza Domā un pusdienas (glāze vīna un ūdens iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Sirakūzu, kur galvenie apskates objekti būs – Vecpilsēta, kas atrodas uz nelielās Ortidžijas salas un ar pārējo pilsētu savienota trīs tiltiem, kā arī arheoloģiskā zona, kuras galveno dominanti veido grieķu teātris un romiešu amfiteātris. Ielūkosimies slavenajā grotā, kas saukta par Dionīsija ausi un pazīstama neparastās akustikas dēļ. Ekskursijas otrajā daļā viesosimies arī Noto, lai novērtētu tās pasaulslaveno baroka arhitektūru. Noto tika pilnīgi izpostīta 1693. gada zemestrīcē, kas sagrāva gandrīz visu Sicīlijas austrumu daļu. Pilsēta tika uzbūvēta pilnīgi no jauna vēlīnā baroka stilā un izmantojot jaunākās tā laika pilsētplānošanas metodes.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas.

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

Atpakaļ
Up