Pārlekt uz galveno saturu

Citādas Azoru salas - Faiala, Piku, Sau Migela - Valsts svētkos novembrī

16.11.2023
Rīga 06.00 08.30 Porto 09.20 11.30 Orta
20.11.2023
Orta 10.00 11.10 Ponta Delgada 22.10 08.20 Rīga

Cena par lidojumu uz Ortu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (10 kg nododamā un 5 kg rokas).

Turpceļā paredzēta tehniskā nosēšanās degvielas uzpildei; atpakaļceļā 20.novembrī būs brīva diena Sau Miguel salā.

Cena par tiešo lidojumu, transfēru un 4 naktis 4* viesnīcā Hotel do Canal divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 150 EUR.

Pirmā iemaksa 200 EUR!

Turpceļā paredzēta tehniskā nosēšanās degvielas uzpildei.

Atpakaļceļā 20.novembrī paredzēta brīva diena Sau Miguel salā.

JAUNUMS!

Tad, kad vienmuļo Atlantijas klājumu pēkšņi nomaina spilgti zaļi ielāpi , kas līgani pāriet tādās kā brūna, aizvēsturiska pūķa ribās, un no mākoņiem lidmašīnas logam pavisam tuvu iznirst harmoniski veidota kalna smaile, ir skaidrs – Azoru arhipelāga centrālo salu grupa ir klāt.

Neregulāra piecstūra formas sala Faiala galīgi neliekas vientuļa okeāna vējos, jo pavisam neliels šaurums (7km) to atdala no Piku ar Portugāles augstāko virsotni uz tās, 19km no iegarenās siera ražotājas Sau Žoržas, un, ja laimējas, skaidrā dienā var saskatīt pat 85km attālo Graciozu.

Lai gan tā pēc izmēriem ir tikai piektā lielākā no visām deviņām arhipelāga salām, salinieku savstarpējā dzīvesvietas reitinga ziņā tā noteikti ieņem daudz augstāku vietu, jo, kā nu ne- te atrodas viena no kopumā sešām pilsētām Azoru salās, kurā turklāt izvietojusies Azoru Autonomā reģiona valdība.

16.novembrī lidojumā uz Ortu paredzēta tehniskā nosēšanās degvielas uzpildei.

20.novembrī no rīta tiks veikts pārlidojums no Faialas salas uz Sau Migelas salu, kas arī atrodas Azoru salu arhipelāgā. Tur klientiem tiks dota brīva diena (~12h) līdz vakarā lidosim tālāk uz Rīgu. Šo dienu var pavadīt pēc saviem ieskatiem vai pievienoties FlyMeAway organizētajai ekskursijai.

 • Faialas galvaspilsēta Orta ( jeb rakstot - Horta) ir pilsēta ar vissenākajām starptautiskās dzīves saknēm arhipelāgā. XV gadsimta vidū, kad salā ieradās apmēram tūkstoš vīru grupa, kas meklēja sudrabu un citus metālus Portugāles karalim, bet atrada auglīgas zemes, kur iesēt kviešus un plašas pļavas ar augiem, no kuriem varēja iegūt krāsvielas, ko par dārgu naudu pārdot Anglijā un Flāmu zemēs, ērta līča krastā sāka veidoties osta. Tā kļuva pazīstama spāņu kapteiņu vidū, kuru bagātībām piekrautās karavellas tagad varēja kādu brīdi mierīgi atpūsties, atgriežoties no aizokeāna kolonijām. XVIII gadsimts nāca ar citiem ekonomiskajiem izaicinājumiem – no Amerikas atvestā vaļu medību industrija, kas līdz pat pagājušam gadsimtam bija viens no salas iedzīvotāju galvenajiem ienākumu avotiem, kā arī apelsīnu audzēšana, kas aizņēma lielu daļu eksporta līdz brīdim, kad ievesta slimība iznīcināja praktiski visus Faialas augļu dārzus.

  Kad XIX gadsimta beigās jaunais saziņas līdzeklis telegrāfs ar zemūdens līniju savienoja Portugāles galvaspilsētu Lisabonu ar Ortu, maisam gals bija vaļā – vēl viens savienojums starp Ortu un Jaunskotiju Kanādā, padarīja Faialu par sakaru savienojumu centru starp Jauno un Veco pasauli, kurā izveidot savu pārstāvniecību uzskatīja par goda lietu daudzas starptautiskas kompānijas.

  Turklāt Ortas ostā 1919. gadā nosēdās pirmais hidroplāns, iezīmējot galveno šī tipa transatlantisko lidmašīnu pieturas vietu, kas aktīvi darbojās līdz pat 2. Pasaules karam, tā laikā pārvēršot pilsētu par vienu no nozīmīgākajām Sabiedroto spēku militārajām bāzēm Atlantijas okeānā, bet pēc tam – vienu no pazīstamākajām jahtu ostām, kad ceļotāju sirds ir noilgojusies pēc zemes.

  Lai arī Orta nenoliedzami ir viens no būtiskākajiem Faialas apskates punktiem, tomēr jāatceras, ka visas deviņas Azoru salas ir izveidojušās vulkāniskas darbības rezultātā un tādēļ katrā – arī Faialā - ir palikušas virkne šo darbību pēdas – vai nu tā ir milzīgā kaldeira, kas veido salas augstāko punktu, vai nelieli apaļi vulkānu krāterīši, kas mīlīgi parādās skatienam gandrīz ik uz soļa, vai 2 km2 lielā teritorija, ko 1957./58. gada zemūdens vulkāna izvirdums pievienoja salai. Tādēļ ne tikai Atlantijas okeāna skarbie vēji, bet arī vairākas postošas zemestrīces veidojušas salas vaibstus un lauzušas salinieku likteņus.

  Otrā lielākā Azoru arhipelāga sala Piku atrodas centrālās salu grupas dienvidos un ģeoloģiski ir pati jaunākā no visām. Turklāt vizuāli, tā pilnībā atšķiras no visām pārējām – ne tikai ārkārtīgi fotogēniskā kalna dēļ (2352m), kas aizņem salas rietumdaļu un vidēji trenētam cilvēkam virsotnes sasniegšanai prasa aptuveni 10 stundas, bet „nesenas” vulkāniskās aktivitātes rezultātu dēļ, kurus laika plīvurs vēl ne tuvu nav spējis apklāt. Ja par Piku virsotni viss ir skaidrs – vulkāns, tad salas austrumdaļas plato, kas dažviet pārsniedz 1000m virs jūras līmeņa, nedaudz maskējas ar mežiem, ganībām un ezeriem, kas patiesībā ir krāteros sakrājies lietusūdens, un savu īsteno izcelsmi atklāj tikai tuvojoties piekrastei – it īpaši ziemeļu - ar iespaidīgiem klinšu veidojumiem, plaisām, alām un tuneļiem, ko veido sastinguši lavas bluķi.

  Patiesībā tieši šie sastingušās lavas bluķi, kuru dēļ Piku sauc par „Pelēko salu”, ļāva pirmajiem salas iemītniekiem būvēt patvērumu sev un mājdzīvniekiem, kā arī veidot robežnožogojumus saviem pirmajiem dārziem, paturot tajos saules siltumu un neļaujot Atlantijas vējiem aizpūst plāno auglīgās zemes kārtiņu. Vīnogulājus no Madeiras salā sāka stādīt jau no paša kolonizēšanas sākuma, bet īstās vīnadarīšanas kultūras atskaites punkts ir 1720. gada vulkāna izvirdums. Pēc tā Piku vīni divu gadsimtu laikā izplatījās visā pasaulē un kļuva pazīstami arī vairākos karaļnamos. Ne velti divdesmit gadu atpakaļ Piku vīnogulāji un to audzēšanas metode iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Bet, ja vīns negaršo un vīnadarīšana neinteresē, tad var doties uz līdzās salai esošo vaļu, kašelotu un delfīnu pulcēšanās vietu, var kāpt Portugāles augstākajā kalnā vai izbraukt pa vienu no pašiem skaistākajiem ceļiem valstī - „Taisnvirziena” ceļu jeb ceļu Nr.3-2A, kas veido visgarāko, absolūti taisno līniju Azoru salās un atrodas Piku salas centrālajā plato ar vienmēr pasakainu skatu uz Piku vulkānu un nebeidzamo okeānu tur lejā.

 • Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc patīkamas gaisa temperatūras , mīl krāšņus un neparastus dabasskatus, masu tūrisma nesabojātu, mierīgu un klusu vidi, vēlas sevi izaicināt, uzkāpjot Piku kalna virsotnē

  Gaisa temperatūra: ~18-19C dienā, ~13-14C naktī
  Ūdens temperatūra: 17-18C

  Laikapstākļi: lietusgāžu iespējamība 55%, vējains 

  Jāņem līdz: peldkostīms, ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs, sporta apavi 

  Atļautais bagāžas apjoms katram ceļotājam: 10 kg reģistrējamā bagāža, 5 kg rokas bagāža
  ceļojums uz Azoru salām Piku u Fiajal
  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Portu 4h 30 min

  Portu  - Orta 3h 10 min

  Orta  - Ponta Delgada 1h 10 min

  Ponta Delgada -  Rīga 6h 10 min

  16.novembrī turpceļā tiks veikta tehniskā nosēšanās degvielas uzpildei. Klienti šajā laikā paliek lidmašīnā.

  20.novembrī no rīta tiks veikts pārlidojums no Faialas salas uz Sau Migelas salu, kas arī atrodas Azoru salu arhipelāgā. Tur klientiem tiks dota brīva diena (~12h) līdz vakarā lidosim tālāk uz Rīgu. Šo dienu var pavadīt pēc saviem ieskatiem vai pievienoties FlyMeAway organizētajai ekskursijai.

  Svarīgi! Rūpēs par savu un līdzcilvēku veselību, lidmašīnā lidojuma laikā iesakām lietot sejas aizsargmasku!

  Laika starpība ar Latviju: 3 stundas

  Valūta: EUR

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  16.novembris 11:30 transfērs no lidostas uz viesnīcu

  20.novembris 08:00 transfērs no viesnīcas uz lidostu

 • FlyMeAway Horta Azoru salas
  Skatīties galeriju

  Hotel do Canal ar brokastīm

  8.3 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 12:00

  Labākā Faijalas viesnīca Hotel do Canal 4* atrodas pašā pilsētas centrā, līdzās jahtu ostai un promenādei, kas stiepjas gar okeānu. No dažiem viesnīcas numuriem paveras skats uz Piku kalna virsotni.

  Viesnīcas plašajās istabās atrodams viss viesu ērtībām nepieciešamais: gaisa kondicionieris/apkure, seifs, fēns, TV, WI-FI, minibārs, kafijas un tējas pagatavošanas piedrumi.

  Viesnīcas restorānā „Kliperis” pieejamas gan bufetes brokastis gan nobaudāmas arī vakariņas pēc piedāvātās ēdienkartes. Dzērieni tiek pasniegti bārā.

  Viesnīcā pieejams fitnesa centrs un Spa zona ar tvaika pirti, džakuzi, ka arī skaistumkopšanas un masāžas procedūrām (par papildus samaksu).

  Noīrēto automašīnu var atstāt viesnīcas bezmaksas stāvvietā. 

 • FlyMeAway Horta Faiala Azoras
  Skatīties galeriju

  Ortas pilsētas ekskursija

  16.11.2023 13.30 no viesnīcas (ar kājām)
  Cena: 40 EUR
  Cenā iekļauts: angliski runājošs gids
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilsētas apskates ekskursiju kājām sāksim virzienā uz Pim ostas pludmali un 16. gs. uzbūvēto Sv. Sebastjana fortu. Pa ceļam apskatīsim slaveno Ortas ostu ar simtiem noenkurotām jahtām un zīmējumus uz ostmalas sienām, ko atstājuši jūrnieki no visas pasaules. Pilsētas centrā varēs apbrīnot Art Deko stila ēkas, seno Jezuītu klosteri, kurā mūsdienās pulcējas pilsētas dome un Ortas muzeju, ar kura ekskpozīciju arī varēsim iepazīties. Līdzās muzejam atrodas Sv. Pestītāja baznīca – salas visievērojamākais dievnams, kura 17 gs. veidotos zeltītos kokgriezumus būs iespēja apskatīt. Ekskursijas laikā paredzēts iegriezties vietējā tirgū, kurā galvenokārt var nopirkt Piku salas augļus, kā arī 20.gs, sākumā izveidotajā pilsētas publiskajā dārzā ar dīķi un gulbjiem tajā. Ekskursijas ilgums ~4h

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums uz Faialu un Piku
  Skatīties galeriju

  Faialas salas ekskursija

  17.11.2023 09.00 no viesnīcas
  Cena: 80 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Kapeliņu Vulkānu centrā, degustācija siera ražotnē un pusdienas
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas iesākumā ceļš vedīs gar salas dienvidrietumu piekrasti, kas apaugusi ar platānām un citiem salai tipiskiem augiem un kur slejas ciemati ar banānu un apelsīnu koku dārziem. Iegriezīsimies vietējā siera ražotnē „O Morro”, kur varēsim iepazīties ar siera ražošanas procesu un degustēt pašu populārāko produkciju. Pēc tam apstāsimies pie Varadouru dabiskajiem baseiniem, kur milzīgi akmens lavas bluķi norobežojuši baseinus no okeāna jau daudzus gadsimtus atpakaļ. Pēc vēlēšanās varēs arī nopeldēties ( ja laika apstākļi atļaus).

  Pēc pusdienām vietējā restorānā, kuru laikā varēs izbaudīt ne tikai ēdienus, kas pagatavoti no salā izaudzētām izejvielām, bet arī apbrīnot salas dienvidu piekrasti, it īpaši Morro – milzīgu vulkāniskas izcelsmes apmēram 300tūkstoš gadus vecu klinti, dosimies uz pašu tālāko salas rietumu punktu – Kapeliņuš. Te apskatīsim ainavu, kas izveidojusies pēc zemūdens vulkānu izvirduma 65 gadus atpakaļ. Apmeklēsim Kapeliņu Vulkānu izskaidrošanas centru unveco bāku.

  Tālāk dosimies uz salas augstāko punktu, Kaldeiru, kas atrodas Faialas vidienē (1043m), bet atpakaļceļā uz Ortu, piestāsim Mirantes skatu laukumā, no kurienes paveras panorāma uz Flāmu ieleju, kas kluva par mājvietu pirmajiem ieceļotājiem. Ekskursijas ilgums ~8h

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums uz Faialu un Piku
  Skatīties galeriju

  Vaļu vērošanas tūre

  18.11.2023 08.30 no viesnīcas
  Cena: 140 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, vaļu vērošana, pusdienas, ieejas maksa Pim ostas vaļu fabrikas muzejā un Pītera Sporta kafejnīcas muzejā.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šīs dienas rīta lielākā daļa tiks pavadīta laivā, lai kopā ar gidu un jūras biologu iepazītu vaļveidīgos un citus jūras iemītniekus, kuri dzīvo salai tuvīnajos ūdeņos. Visbiežāk te var sastapt kašalotus un pudeļdeguna delfīnus. Visiem tiks izsniegtas glabšanas vestes un ūdensnecaurlaidīgas virsjakas.

  Pēc tam dosimies uz Almošarifes pludmali Faialas ziemeļos ar brīnišķīgām melnajām smiltīm, kur piestāja pirmie ieceļotāju kuģi. Tad apstāsimies skatu laukumā Ispalamaka – svētceļnieku un jaunlaulāto apmeklējuma vietā, no kura var redzēt visas apkārtējās salas un apbrīnot šeit uzstādīto 30m augsto krustu un marmorā veidoto Dievmātes statuju. Pēc pusdienām Ortā, kas noritēs restorānā, kura īpašnieks ir vienīgais portugālis, kurš vienatnē divreiz ar jahtu apbraucis apkārt pasaulei, dosimies uz Pim ostas vaļu fabrikas muzeju, Pēc muzeja ekskpozīcijas apskates, iegriezīsimies Pītera Sporta kafejnīcā, kurai ir 103 gadu un kas plaši pazīstama jūrasbraucēju vidū. Te atrodas neliels privāts muzejs, kurā apskatāmi dažādi rotājumi no vaļa zobiem, kā arī varēs nobaudīt kafejnīcas slavenāko dzērienu – džinu sajauktu ar marakužas liķieri.  Ekskursijas ilgums ~8.5h

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums uz Faialu un Piku
  Skatīties galeriju

  Piku salas ekskursija

  19.11.2023 07.00 no viesnīcas
  Cena: 140 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, prāmja biļetes pārbraucienam uz Piku salu un atpakaļ, ieejas maksa Vaļu muzejā un Vīna muzejā, vīna degustācijas, pusdienas
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  No viesnīcas dosimies uz ostu, lai 30 min laikā pārceltos uz Piku salu. Ostas ciematā Madalēna varēsim iedzert kafiju vietējā kafejnīcā un tad ar autobusu doties uz ciematu Kriacau Velha, kur atrodas Piku tradicionālie vīna dārzi, kas iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Te atrodas arī labi saglabātas vējdzirnavas, kurām līdzās, ar Piku kalnu fonā, varēs nofotografēties.

  Brauciens turpināsies pa Piku salas gleznaino dienvidu piekrasti, cauri tipiskiem salas ciematiem. Šeit varēs redzēt no lavas bluķiem sen sakrautos mūrus, kas padara Piku salas vīnus tik īpašus un vietējo ainavu tik neparastu. Gids mums pastāstīs par salas vulkānisko vēsturi un salinieku piemērošanos dzīvei tajā.

  Apstāsimies Lažiš – ciematā, kurā atradās pirmā salinieku apmetne. Tur viesosimies iespaidīgajā Vaļu muzejā, kas ir visapmeklētākais muzejs Azoru salās.

  Pēc tradicionālām pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz Piku salas centrālo daļu, kur atrodas Kapteiņa ezers. Šeit būs brīvs brīdis neskartas dabas vidū, Piku kalna piekājē.

  Tad ceļš vedīs uz salas ziemeļiem, izbaudot vietējo ainavu, kurā zaļojoši pakalni mijas ar melnu vulkānisku iežu krāvumiem.

  Viesosimies vietējā vīna darītavā „A Buraca”, kur varēs nobaudīt lielisku baltvīnu un liķierus, kas darināti, izmantojot pašu saimniecībā audzētās vīģes un citus augļus. Varēs apskatīt arī senatnīgus priekšmetus, kas tika izmantoti pirms daudziem gadu desmitiem vīna ražošanas procesā, bet tagad atraduši savu vietu vīndarītavas nelielajā muzejā.

  Turpināsim Piku salas apskati, braucot pa Vīna ceļu un apstāsimies Lažidu ciematā, kur ūdens un vējš ir pārveidojis milzīgu bazalta bluķi kucēna skulptūrā. Ekskursijas pēdējais apmeklējuma punkts būs Vīna muzejs un tam līdzās augošie Pūķa koki, kuri ir raksturīgi Makronēzijas florai.

  Pēc tam atgriezīsimies Madalēnas ciemata prāmju ostā, lai dotos atpakaļ uz Faialu. Ekskursijas ilgums ~11.5h

  Aizvērt aprakstu
  ceļojums ar FlyMeAway uz Azoru salām Faiala, Piku, Sau Migela
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Gorreanas tējas fabriku, Furnu ieleju, Terra Nostra parku un ananāsu audzētavu

  20.11.2023 11.10 no lidostas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas, ieejas maksa Terra Nostra parkā un Furnas ezera fumarolu zonā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  08:00 transfers uz lidostu

  10:00 izlidošana uz Sau Migela salu

  11:10 ielidošana Sau Migela salā un ekskursijas sākums no lidostas (bagāža paliek lidmašīnā, līdzi jāņem tikai peldēšanai nepieciešamos piederumus)

  Vispirms dosimies salas ziemeļu piekrastes virzienā, lai no St. Irijas skatu laukuma varētu pārlūkot visu Sau Migela salas ziemeļdaļu. Turpinot ceļu, apstāsimies pie Gorreanas tējas fabrikas un plantācijām, lai apskatītu tējas krūmiem apaugušās terases, iepazītos ar fabrikas darbību un nobaudītu tasi vietējās tējas vai fabrikā ražoto saldējumu, kas skaitās pats garšīgākais salā.

  No skatu laukuma Piku du Ferru varēs apbrīnot salas lielāko un vecāko vulkāna krāteri, kurā atrodas Furnas ezers un spa. Šeit pieejami 22 ārstniecisko minerālūdens veidu.

  Pirms pusdienām apstāsimies Furnas ezera krastā, kur būs iespēja vērot, kā no vulkāniskas ielejas dzīlēm tiek izvilkti milzīgi katli ar gaļas un dārzeņu sautējumu (Cozido), kuru pēc tam vietējie restorāni piedāvās nobaudīt pusdienās.

  Pēc pusdienām, pastaiga romantiskajā Terra Nostra parkā, kur apskatāmi tropiskie augi no visas pasaules. Parkā atrodas arī termisko ūdeņu peldbaseins, kurā būs iespēja nopeldēties (Iesakām līdzi ņemt tumšas krāsas peldkostīmu/peldbikses).

  Ja pietiks laika, mūsu ceļš vedīs uz Furnas ielejas karstajiem un minerālūdens avotiem, kuri ir unikāls vulkanisks elements Azoru salās.

  Ekskursijas noslēgumā viesosimies ananāsu siltumnīcās Pontas Delgadas pievārtē, lai iepazītos ar vienīgo vietu pasaulē, kur ananāsi šādi tiek audzēti rūpnieciskos apmēros, kā arī nodegustēt ananāsu liķieri. Pēc tam Pontas Delgadas centrā tiks dots apmēram 1,5 stundas brīva laika, lai iepirktos vai pavakariņotu.

  21:00 Transfers no Ponta Delgadas pilsētas uz lidostu

  Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Ceļojums uz Azoru salām FlyMeAway

  Transfers Pontas Delgadas lidosta - pilsēta - Pontas Delgadas lidosta

  20.11.2023 11.10 no lidostas // 21.00 no pilsētas
  Cena: 20 EUR
  Cenā iekļauts: transports
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Autobusa transfērs no Pontas Delgadas lidostas uz pilsētu un atpakaļ ceļojuma pēdējā dienā Sau Migelas salā tiem, kas nevēlas doties organizētā ekskursijā ar pārējo grupu, bet labprātāk pavadīs brīvu dienu Pontas Delgadas pilsētā. Pakalpojums nav papildus jāiegādājas ceļotājiem, kas rezervējuši Sau Migelas salas ekskursiju "Tējas fabrika, Furnu ieleja, Terra Nostra parks un ananāsu audzētava".

  11.10 Transfērs no lidostas uz pilsētu

  21.00 Transfērs no pilsētas uz lidostu.

  Pakalpojums tiks nodrošināts pie minimums 20 cilvēkiem.

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up