Pārlekt uz galveno saturu
28.12.2023
Rīga 06.45 - 09.55 Valensija
01.01.2024
Valensija 21.00 - 01.55 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Valensiju turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā Silken Puerta Valencia divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 230 EUR

Pirmā iemaksa 200 EUR!

Saule Valensijā spīd 300 dienas gadā un vidējā gaisa temperatūra ir +19 grādi. Labvēlīgo klimatu var lieliski izbaudīt 7 km garajās, zeltainu smilšu klātajās pludmalēs.

Trešā lielākā Spānijas pilsēta pēc Madrides un Barselonas ir Valensija, kas izvietojusies Vidusjūras krastā un valdzina ceļotājus ar lieliskiem laika apstākļiem, brīnišķīgām pludmalēm, plašu Vecpilsētu, lielisku moderno arhitektūru, spožiem muzejiem, vienu no pasaulē lielākajiem okeanārijiem un bagātīgākajiem zooloģiskajiem dārziem kā arī kulinārijas virsotnēm. 

 

Ceļojums uz Valensiju ir īpašs piedzīvojums un īsās brīvdienas kā reiz ir radītas, lai paspētu apskatīt gan arhitektūru, gan izgaršot paelju tieši tās dzimtenē.

 • Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk senas, kosmopolītiskas un tajā pašā laikā avangardiskas pilsētas sniegtās brīvā laika pavadīšanas iespējas – muzeji, parki, Vecpilsētas šaurās ieliņas, krodziņi un iepirkšanās centri, kā arī tiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma un patīk gozēties Vidusjūras lieliskajās pludmalēs

  Lieliskas izklaides iespējas bērniem “ Mākslas un zinātnes pilsētā”, it īpaši tās Okeanārijā, kas ir viens no lielākajiem pasaulē, Zooloģiskajā dārzā un Turijas upes parku zonā.

  Gaisa temperatūra: ap 19 C dienā, ap 10-14 C naktī

  Ūdens temperatūra: 15-16 C

  Laikapstākļi: īslaicīga lietus iespējamība 22%

  Jāņem līdz: siltākas virsdrēbes vakara pastaigām

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

  Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Atkarībā no kopējā grupas lieluma viesnīcā, klienti var tik sadalīti divās atsevišķās ekskursiju grupās, kas dienas laikā savstarpēji nekrustojas.

  Informācija par Jaungada sagaidīšanas iespējām tiks nodrošināta rudens pusē.

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Valensija: 4h 10 min  

  Valensija  - Rīga: 3h 55 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža (55 cm x 45 cm x 25 cm) + 15 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  28. decembris, plkst. 09:55 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  01. janvāris, plkst. 18:30 transfers no viesnīcas uz lidostu

   

   

 •  

  Uz Valensiju tūristi dodas apskatīt bagātīgo kultūras mantojumu, kas veidojies pilsētas 2000 gadu garās vēstures gaitā. Šajā teritorijā arhiologi ir atraduši bronzas laikmeta civilizācijas liecības, bet pašu pilsētu nodibināja senie romieši 138.gadā pirms m.ē, un nosauca to par Valentiju. Pilsēta strauji uzplauka pateicoties tam, ka atradās seno tirdzniecības ceļu krustpunktā.

  Pēc romiešiem šīs teritorijas iekaroja vestgoti un uz dažiem gadsimtiem pilsētas attīstība apstājās. Kardināli Valensijas dzīve mainījās pēc tam, kad pilsētu, tāpat kā visu Ibērijas pussalu iekaroja arābi. Vairāki musulmaņu vadošo dinastiju administratīvie rīkojumi ļāva pilsētai kļūt vēl nozīmīgākai. Tā kļuva par zīda, papīra, ādas, keramikas un stikla tirdzniecības centru. Uzkrātās bagātības ļāva uzbūvēt greznas mošejas, pirtis, ēkas ar musulmaņu mākslai raksturīgajām iezīmēm, kā arī pilsētu apjozošu sienu, kuras paliekas ir saglabājušās līdz mūsdienām.

  11. un 12. gadsimtu mijā uz neilgu laiku pilsētu pārvaldīja kastīliešu augstmanis Sids, bet pēc viņa nāves pilsētu atkal pārņēma arābi. Kad 1238. gadā Aragonas karalis Džeimss pēc pusgada ielenkuma beidzot pārņēma pilsētas atslēgas, lielākā daļa no arābu iedzīvotājiem bija spiesti Valenciju atstāt. Jaunizveidotajā Valensijas karalistē izmainījās ne tikai iedzīvotāju sastāvs, bet tika pārbūvēti arī musulmaņu arhitektūras un kultūras pieminekļi. Tālāk sekoja pāris gadsimtu, kuros pilsētu postīja mēris, dumpji un iedzīvotāju sacelšanās līdz 15. gadsimts iezīmēja Valensijas Zelta laiku, kas pilsētu padarīja par vienu no ietekmīgākajiem ekonomiskajiem, zinātnes un mākslas centriem visā Vidusjūras piekrastē. Tieši Valensijas banķieri, pateicoties saviem ienākumiem, varēja finansēt Kolumba ceļojumu, kura rezultātā tika atklāta Amerika. Tieši šajā periodā tika uzceltas skaistākās un iespaidīgākās pilsētas celtnes, kas saglabājušās līdz mūsdienām. 15./16 gs. mijā tika nodibināta Valensijas universitāte.

  Pirmā grāmatu iespiedējmašīna atradās Valensijā un šeit tika publicēta pirmā drukātā bībele romāņu valodā.

  15. gadsimtā aizsākās arī Svētās nedēļas ( Semana Santa) – nedēļas no Pūpolsvētdienas līdz Lieldienām- svinēšana, kas turpinās arī mūsdienās. To iezīmē plaši un krāšņi reliģiozi gājieni, kuru laikā pilsētas ielās no svētvietām uz galvenajām baznīcām dodas īpašas procesijas, kuru dalībnieki uz saviem pleciem nes platformas ar svēto figūrām un ainām no Kristus pēdējām dienām uz zemes. Citi procesiju dalībnieki seko šīm platformām tērpti apmetņos ar seju aizsedzošām kapucēm, kurām izgrieztas tikai spraugas, lai varētu redzēt notiekošo. Šo reliģisko gājienu apogejs ir Zaļā ceturtdiena un Klusā piektdiena, kad procesiju skaits pilsētas galvenajās ielās var pārsniegt desmit.

  Valensieši ļoti mīl dažādus svētkus un to ir daudz – gan saistītus ar reliģiskām, gan laicīgajām tradīcijām. Tāpēc gan pilsētnieki, gan arī tūristi nepalaiž garām tādus nozīmīgus pasākumus kā Eiropas Formulas 1 Grand Prix, Moto Grand Prix, Valensijas tenisa čenpionātu Open de Tenis 500, Valensijas Modes nedēļu, Starptautisko Operas festuvālu.

  Valensija ir slavena ar savu zaļo zonu, kas 9 km garumā šķērso visu pilsētu. Tā pēc pilsētnieku lēmuma tika izveidota Tūrijas upes bijušās gultnes vietā. Tūrija, pavasaros regulāri pārplūstot, nereti izpostīja tai piegulošās teritorijas. Kad pilsētnieku pacietības mērs pēc kārtējās postažās beidzot bija pilns, upi pārcēla uz pilsētas nomali, un Valensija tika pie parku un dārzu virknes, kas ir gan iedzīvotāju, gan tūristu iemīļota atpūtas vieta.

  Šeit atrodas arī ievērojamā spāņu arhitekta Santjago Kalatravas projektētā „Zinātnes un Mākslas pilsēta”, kas padarījusi Valensiju par avangarda arhitektūras centru. „Zinātnes un Mākslas pilsēta” ietver Zinātnes muzeju, Planetāriju, Akvāriju jeb Okeanāriju, Karalienes Sofijas Mākslas pili jeb muzeju. Netālu atrodas arī lielisks Zooloģiskais dārzs.

  Uz Valensiju jādodas ne tikai tiem, kas sajūsminās par lielas pilsētas straujo dzīves ritmu, kultūras daudzslāņainību, arhitektūras stilu bagātību un gastronomisko daudzveidību (Valensija skaitās paeljas dzimtene!), bet arī tiem, kas vēlas izbaudīt Vidusjūras piekrastes pilsētas siltās naktis un īpašo šarmu, baudot sauli uz terases ar vīna glāzi rokās vai ēnainā parkā uz soliņa raugoties kā pilsētnieki, tūristi un laiks lēni plūst garām.

  FlyMeAway iesaka

  Valensijas katedrāle un El Miguelete

  Pašā Vecpilsētas centrā jāapskata Valensijas katedrāle, kas būvēta pēc arābu padzīšanas no šī reģiona 13. gadsimtā visigotu baznīcas vietā, kas vēlāk tika pārvērsta par mošeju. Katedrāles arhitektūra ieturēta t.s. valensiešu gotikas stilā ar renesanses, baroka, neoklasicisma un citu stilu elementiem. Tajā apskatāmi arī neskaitāmi 15. gadsimta gleznojumi, kā arī trauks, no kura pēc dažu baznīcas vēsturnieku domām Kristus dzēra vīnu savās pēdējās vakariņās. El Miguelete ir 14./15. gs. būvēts astoņstūrains zvanu tornis. Tā augstums ir tikpat liels kā perimetrs – vairāk nekā 50 metru. Zvanu torņa nosaukums nāk no tā lielākā zvana vārda. Zvanu torņa iekšienē atrodas spirālveida kāpnes, pa kuru 207 pakāpieniem var nokļūt uz torņa augšējās platformas un baudīt neaizmirstamu pilsētas panorāmu.

  „Mākslas un zinātnes pilsēta”

  Pasaulslavenā valensiešu arhitekta Santjago Kalatravas radīts futūristiskās arhitektūras komplekss, kura kolosāla izmēra celtnēs izvietojies planetārijs, okeanārijs, Prinča Filipes Zinātnes muzejs un Karalienes Sofijas mākslas pils. Te atrodas arī Agora – Valensijas tenisa čempionāta galvenais stadions un neparasta izskata tilts.

  Valensijas Zīda birža

  14./15 gadsimtu mijā vēlās gotikas stilā būvēta ēka, kas iekļauta UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Birža sastāv no trīs daļām un sienu ieskauta pagalma (Apelsīnu dārza). Pirmajos divos ēkas stāvos notika tirdzniecības darījumi un tika slēgti līgumi, bet trešais stāvs vairāk tika paredzēts atpūtai un tajā saglabājušās autentiskas mēbeles un tik grezns griestu gleznojums, ka pats karalis no galvaspilsētas braucis to apskatīt.

  Turijas upes parki

  Parku un dārzu zona, kas stiepjas deviņu km garumā, tika izveidota pilsētu šķērsojošās upes Turijas vecās gultnes vietā. Pēc neskaitāmiem pavasara plūdiem, no kuriem 1957. gada plūdi bija vispostošākie, Valensijas pilsētas dome, sekojot iedzīvotāju ierosinājumiem, upi pārvietoja uz pilsētas nomali, bet gultnes vietā ierīkoja brīnišķīgu dārzu, parku, sporta laukumu, atpūtas stūrīšus, rotaļu laukumu virkni, kurā, nudien, ir ko darīt katram.

  Valensijā, tāpat kā daudzās senajās Spānijas pilsētās, kuras kultūra mērāma nevis simtos, bet tūkstošos gadu, ir neskaitāmas, tūristiem domātajos bukletos nenosauktas, šauras ieliņas ar nelieliem ēnainiem pagalmiņiem, negaidītiem senu ēku elementiem, ko gribās nosaukt par arhitektūras pērlēm, kā arī tas, kas citur varbūt trūkst – siltās Vidusjūras piekrastes tuvums, kas katrā ceļotājā rada to īsto brīvdienu sajūtu.

 • Skatīties galeriju

  Silken Puerta Valencia ar brokastīm

  8.2 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

   

  Modernā 4* viesnīca Silken Puerta Valensia atrodas līdzās Valensijas pilsētas stadionam Mestalla un 15 min. gājiena attālumā no Mākslas un Zinātnes pilsētas. Vecpilsēta atrodas 1 km attālumā. Tuvākā metro stacija atrodas apm. 400m attālumā un no tās metro 8 minūšu laikā aizvedīs viesus līdz Valensijas katedrālei. Attālums no viesnīcas līdz pludmalei ir apmēram 3km. Viesnīcas plašajos numuros ir gaisa koondicionētājs/apkure, bezmaksas bezvadu internets, satelītTV, fēns, seifs, minibārs. Brokastis, pusdienas un vakariņas var nobaudīt viesnīcas restorānā, kas piedāvā gan spāņu tradicionālos, gan Vidusjūras reģiona virtuves ēdienus. Dzērienus un tapas (uzkodas) var nobaudīt viesnīcas bārā. Viesnīcā pieejama arī maksas autostāvvieta.

  Rezervēšanai pieejamas istabas ar palikšanu vienai vai divām personām tajās. Par trīsvietīgu numuru pieejamību un cenu interesēties, sūtot pieprasījumu uz flymeaway@flymeaway.lv.

  Informācija par Jaungada sagaidīšanas iespējām tiks nodrošināta rudens pusē.

 • Valensijas pilsētas ekskursija, tiešais reiss ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Valensijas pilsētas ekskursija

  28.12.2023 11:30 no viesnīcas
  Cena: 50 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Zīda biržā un Valensijas katedrālē.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Valensijas pilsētas ekskursiju sāksim ar Centrālā tirgus apmeklējumu. Tirgus aizsākums šajā vietā meklējams jau 1000 gadus atpakaļ, kad Valensijā valdīja arābi un cauri gadsimtiem līdz pat mūsdienām tas joprojām ir saglabājis pilsētas vitālā centra lomu. Šeit gan tūristus, gan vietējos diendienā apbur lieliskas kvalitātes svaigo produktu krāsas un smaržas un aizrauj svarīgas komerciālās dzīves vērošana.

  Ekskursijas laikā iepazīsimies ar būtiskākajiem Valensijas pilsētas tūristu apskates objektiem. Ieiesim Valensijas katedrālē un UNESCO pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautajā gotiskajā Zīda biržā. No ārpuses apskatīsim avangardisko slavenā spāņu arhitekta Santjago Kalatravas „Mākslas un Zinātnes pilsētas „ kompleksu, kas Valensiju izvirzījis pasaules modernās arhitektūras līdera pozīcijās.

  Ekskursijas ilgums ~4 stundas

   

  Aizvērt aprakstu
  Ceļojums Valensija FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Šativas un Denijas apskate

  29.12.2023 08:00 no viesnīcas
  Cena: 105 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājošs gids, ieejas maksa Šativas un Denijas pilīs, tramvajiņš Šativā, pusdienas (viens atspirdzinošs un viens siltais dzēriens iekļauti)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Dosimies apskatīt vienu no vēsturiskajām šī reģiona pilsētām Šativu. Tā bija pazīstama jau romiešu laikos ar lieliskiem linu izstrādājumiem, bet arābu laikos – kā viens no agrīnākajiem Eiropas papīra ražošanas centriem. Šeit apskatīsim pilsētas centrālo daļu ar, lielākoties, Renesanses laikmeta celtnēm, kā arī milzīgo 10. gs būvēto pili, kurai ir četri nocietināti vārti un 30 torņi. Pilij piegulošās aizsargsienas savulaik iekļāva romiešu laika pilsētu. Ekskursijas otrajā daļā viesosimies Denijā – kūrortpilsētā Vidusjūras piekrastē, kas saucas Baltais krasts (Costa Blanca). Lai arī pilsētu iemīļojuši pludmales atpūtas cienītāji, tai ir arī labi saglabāts vēsturiskais centrs kā arī 11. gadsimtā būvēta pils klints virsotnē, kas paver acīm plašu panorāmu uz pilsētu un jūru.

  Ekskursijas ilgums ~10 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Ceļojums Valensija FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Vīna darītavas un Rekuenas apmeklējums

  30.12.2023 09:00 no viesnīcas
  Cena: 105 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, Rekuenas alu apmeklējums, vīna darītavas apmeklējums un degustācija, pusdienas (ūdens vai vīns, vai alus; tēja vai kafija iekļauti).
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

   

  Ekskursijas laikā apmeklēsim vietējo vīna darītavu, kur mums pastāstīs par vīna darināšanas kultūru un tradīcijām. Varēsim degustēt izmeklētus vīnus, kā arī tos iegādāties. Rekuena tika dibināta seno ibēriešu laikā un šeit dzīvoja arī romieši, tomēr tieši arābi bija tie, kas deva pilsētai sākotnējo vārdu “Rakana” (tulkojumā- stiprs, pašpaļāvīgs). Pilsēta, kas vēlāk tika nosaukta par Rekuenu, kļuva par vienu no vīnogulāju plantāciju un vīna darināšanas centriem. Pilsētas apkārtnes vīniem piešķirts D.O. – “nosaukums pēc izcelsmes”, apzīmējums, kas garantē vīna izcelsmi un kvalitāti atbilstoši reģionam un ko piešķir vīnam, kas ražots noteiktos Spānijas reģionos pēc visstingrākajiem prestiža produkta kritērijiem. D.O. uzraksts uz etiķetes ir vīna kvalitātes garantija.

  Pēc tam būs iespēja pastaigāties pa nelielo Rekuenas kvartālu La Villa, kas iekļauts Spānijas Nacionālā mantojuma sarakstā, pateicoties tā vēsturisko ēku kolekcijai. Šis aizsargsienu ieskautais kvartāls, sākotnēji bija pazīstams kā musulmaņu apdzīvota vieta un tika dēvēts par Alkazabu, Medinu vai Arrabali. Zem kvartāla atrodas vecākās reģionā atrodamās alas, kuras izmantoja kā patvērumu, vīna pagrabu un graudu uzglabāšanas noliktavu. Pastaiga alās dos ieskatu Rekuenas bagātajā vēsturē un interesantajā attīstībā.

  Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Valensiju ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Svētā Jozefa alas un Albufeiras dabas parks

  31.12.2023 08:45 no viesnīcas
  Cena: 110 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas restorānā (vīns vai ūdens, vai alus; tēja vai kafija iekļauti), ieejas maksa Svētā Jozefa alās, Albufeiras dabas parka apmeklējums un brauciens ar laivu.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apskatīsim Sv.  Žozefa alas, kas ir milzīgs, dabas būvēts alu komplekss ar piecām savstarpēji savienotām alām turpat 2.4 km garumā  pa kurām plūst Eiropas visgarākā apakšzemes upe.  No Paleolīta ēras laikiem uz alas sienām ir saglabājušies daži zīmējumi, kas iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Alas krāšņi rotātas ar stalaktītiem un stalagmītiem.

  Pēc tam dosimies uz  Albufeiras reģionu, kas ir vieni no lielākiem un vērtīgākajiem piekrastes mitrājiem Valensijas provincē. 1986. gadā šī teritorija tika pasludināta par Nacionālo parku. Parkam ir nenovērtējama nozīme dabas aizsardzībā, jo daudzas dzīvnieku sugas, kas šeit mitinās, ir tuvu izzušanas robežai. Šīs ekskursijas daļas  laikā plānots izbaudīt braucienu ar laivu pa Albufeiras ezeru, kā arī tipiska vietējā mājokļa (Barraca) apskati.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Valensiju ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Valensijas Mākslas un Zinātnes pilsētas apmeklējums

  01.01.2024 14:00 ar kājām no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: krievu valodā runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļete Okeanārijā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijā dosimies ar kājām jo apskatāmā Valensijas daļa - 21. gs. avangarda stilā būvētā Mākslas un Zinātnes pilsēta, ko projektējis pasaulslavenais, Valensijā dzimušais arhitekts Santjago Kalatrava- atrodas tikai 15 min. gājiena attālumā no viesnīcas. Mākslas un Zinātnes pilsētas kompleksu veido četras milzīgas ēkas: prinča Filipes Zinātnes muzejs, kinoteātris un planetārijs, karalienes Sofijas mākslas pils jeb Valensijas opera un tā saucamais Saulessargs: skatu punkts, no kura var pārredzēt Mākslas un Zinātnes pilsētas ēkas ar celiņiem un dārziem. Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim Okeanāriju - vienu no lielākajiem Okeanārijiem Eiropā, kura apmeklētāji tiek iepazīstināti ar mūsu planētas okeānu un jūru bagātībām. Ekskursijas ilgums ~4 stundas.

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up