Pārlekt uz galveno saturu

Lieldienās uz Galisiju, uz pasaules malu Spānijā!

27.03.2024
Rīga 16.10 - 19.25 Santjago de Kompostela
01.04.2024
Santjago de Kompostela 00.20 - 05.45 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Santjago de Kompostelu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā EXE Peregrino divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 250 EUR.

Pirmā iemaksa 300 EUR!

Nelielā pilsēta Santjago de Kompostela atrodas Spānijas ziemeļrietumos, apmēram 30 km attālumā no Atlantijas okeāna piekrastes. Tā ir pazīstama visas pasaules kristiešu vidū kā trešais nozīmīgākais svētceļojumu galamērķis, jo Santjago de Kompostelas katedrālē atdusas Jēzus Kristus apustuļa Svētā Jēkaba vecākā pīšļi.

Ja mūru apjoztajā vecpilsētā ar katedrāli pašā centrā mūsdienās galvenokārt var atrast viesnīcas svētceļniekiem, nelielas ēstuves un pavisam nedaudz suvenīru veikaliņus, tad Jaunā pilsēta jeb viss tas, kas atrodas aiz šiem mūriem ir pārpilns ar klasiskām, Spānijai raksturīgām dzīvojamām ēkām, bagātīga sortimenta veikaliem, restorāniem visām gaumēm, kā arī drosmīgiem Modernās arhitektūras paraugiem. Šeit netrūkst ne ēnainu skvēru, ne krāšņu parku, ne arī plašu skatu uz Galīsijas laukiem, kas plešas turpat aiz pilsētas robežām. Un nevar nepieminēt arī līdzās esošo Atlantijas okeānu, kura skarbā elpa piedod šim Spānijas vistālākajam nostūrim īpašu auru.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kuriem interesē vietas ar nenovērtējamu kultūrvēsturisku nozīmi, tiem, kuru dzīvē reliģija ieņem nozīmīgu lomu, kā arī tiem, kurus sajūsmina skaisti dabas skati

  Gaisa temperatūra: 13-15 C dienā, 6 C naktī

  Laikapstākļi: lietus iespējamība 39%

  Jāņem līdz: lietus un vēja necaurlaidīgas drēbes un ērti apavi, ja plānots piedalīties ekskursijās Atlantijas okeāna krastā

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

  Grupu pavadīs latviski, angliski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.

  Atkarībā no kopējā grupas lieluma viesnīcā, klienti var tik sadalīti divās atsevišķās ekskursiju grupās, kas dienas laikā savstarpēji nekrustojas.

  * Visās ekskursijās vietu skaits ir ierobežots!

  Lidojumu izpilda avio kompānija Enter Air ar Boeing 737-800 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Santjago de Kompostela: 4h 15 min  

  Santjago de Kompostela  - Rīga: 4h 25 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 5 kg rokas bagāža (55 cm x 45 cm x 25 cm) + 20 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  27. marts, plkst. 19.25 transfers no lidostas uz viesnīcu 
  31. marts, plkst. 21.50 transfers no viesnīcas uz lidostu

   

 •  

  Svētā Jēkaba katedrāle

  Leģenda stāsta, ka Jēkabs vecākais devies uz Spānijas ziemeļu provincēm sludināt Kristus mācības, bet atgriežoties Palestīnā pēc ķēniņa Hēroda pavēles tika nogalināts. Apustuļa mirstīgās atliekas viņam uzticamie skolnieki ievietoja laivā un palaida Vidusjūrā. Netālu no tagadējās pilsētas Santjago de Kompostelas un Uljas upes ietekas okeānā, laiva tika izmesta krastā, kur to 813. gadā atrada kāds mūks-vientuļnieks – ceļu uz to mūkam parādījusi spoža zvaigzne.. Kad par brīnumaino atradumu uzzināja pār šīm zemēm valdošais karalis Alfonso II, viņš pavēlēja uzbūvēt baziliku, kas sākumā bija vienkārša kapela. Karalis apustuli Jēkabu pasludināja par visas karaļvalsts svēto aizstāvi. IX gadsimtā necilās kapelas vietā tika uzcelta akmens bazilika, bet pēc musulmaņu iebrukuma, Al-Mansurs katedrāli iznīcināja, bet tās zvanus un greznās durvis aizveda uz Kordovu.

  1075. gadā karalis Alfonso IV pavēlēja uzbūvēt jaunu katedrāli Sv. Jēkaba pīšļu glabāšanai un tās būvniecība tika uzticēta vietējam spāņu meistaram Bernardam vecākajam. Arhitekts izstrādāja tik sīkus katedrāles celtniecības plānus, ka tiem sekoja vairākas amatnieku paaudzes. Baznīcas sienas tika veidotas no granīta un par paraugu tika ņemta Sv. Severīna baznīca Tulūzā. Katedrāles veidols atgādina krustu, kura garums ir 75 m, bet platums 57 m. Dievnama torņi sasniedz 80 m augstumu. Neskatoties uz to, ka baznīca kopumā veido monumentālu būvi, atsevišķas tās detaļas piešķir katedrālei vieglumu un eleganci. Šāds iespaids rodas tāpēc, ka gadsimtu gaitā sākotnējais baznīcas veidols tika stipri izmainīts, piebūvējot klāt detaļas, kas tika veidotas attiecīgajam laikmetam raksturīgajā stilā – te galvenokārt jāpiemin XVII gadsimtā baznīcai klāt uzceltie torņi greznajā baroka stilā.

  Katedrāles iekštelpas vairāk nekā ārējais veidols ir saglabājušas savu sākotnējo izskatu – tās ir reizē iespaidīgas un iztēli rosinošas. Tam par iemeslu ir dievnamā valdošā puskrēsla, kas blāvi apspīd ar svēto tēliem rotātās kolonnas, arkas un galerijas. Pašas interesantākās detaļas katedrālē ir:

  - pasaulē lielākais kvēpināmais trauks ( sver 80 kg), kas tiek šeit izmantots jau 700 gadus un kura iešūpošanai vajadzīgs astoņu vīru spēks,

  - aiz altāra uzbūvētais postaments, kur atrodas kokā griezta Sv. Jēkaba figūra, tērpta no sudraba un zelta diegiem austā mantijā– tai garām nepārtraukti plūst baznīcas apmeklētāju straume, lai pieskaroties figūrai vai noskūpstot tās plecu, izlūgtos svētību un kvēlāko vēlmju piepildījumu,

  - paši Sv. Jēkaba pīšļi, kas atdusas zem altāra

  Santjago de Kompostela pilsēta

  Pati nelielā Santjago de Kompostelas vecpilsēta gadsimtu gaitā izveidojās apkārt katedrālei un galvenokārt kalpoja baznīcas vajadzību nodrošināšanai kā arī bija patvērums tiem simtiem tūkstošiem svētceļnieku, kas no visas Eiropas katru gadu kājām mēroja simtiem kilometru garo ceļu uz svēto vietu.

  Pilsētā tika uzbūvētas neskaitāmas baznīcas un klosteri, kurus gan pēc diktatora Franko pavēles par reliģisko īpašumu konfiskāciju, pagājušā gadsimta vidū sāka izmantot citiem mērķiem. Te atrodas arī viena no pašām vecākajām Eiropas universitātēm, kuras studenti padara jaunāku raibo, galvenokārt brieduma gadus sasniegušo, svētceļnieku pūli.

  Ja mūru apjoztajā vecpilsētā ar katedrāli pašā centrā mūsdienās galvenokārt var atrast viesnīcas svētceļniekiem, nelielas ēstuves un pavisam nedaudz suvenīru veikaliņus, tad Jaunā pilsēta jeb viss tas, kas atrodas aiz šiem mūriem ir pārpilns ar klasiskām, Spānijai raksturīgām dzīvojamām ēkām, bagātīga sortimenta veikaliem, restorāniem visām gaumēm, kā arī drosmīgiem Modernās arhitektūras paraugiem. Šeit netrūkst ne ēnainu skvēru, ne krāšņu parku, ne arī plašu skatu uz Galīsijas laukiem, kas plešas turpat aiz pilsētas robežām.

  Svētā Jēkaba ceļš

  Atsevišķa stāsta vērts ir Svētā Jēkaba ceļš jeb svētceļnieku maršrutu tīkls, kas pārklāj Spānijas ziemeļu teritorijas un tāpat kā Santjago de Kompostelas vecpilsēta ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Ir vēsturiski pierādīts, ka vēl pirms Kristus dzimšanas pagāni no visas tagadējās Eiropas teritorijas mēdza doties uz Finisteras ragu ( kur, kā senāk domāja, beidzas pasaule), sadedzināja savas drēbes un noskatījās saulrietu vietā, ko tagad dēvē par Nāves krastu, tādējādi veicot tā saucamo atdzimšanas rituālu. Pēc tam, kad kristīgā baznīca paziņoja, ka apustuļa Jēkaba mirstīgās atliekas ir apbedītas Kompostelā ( tulkojumā no latīņu valodas – laukā, ko norādīja zvaigzne), svētceļnieki turpināja doties pa pagānu labi iestaigātajām takām.

  Svētā Jēkaba ceļš Spānijā ir kā lielas upes, kurās saplūduši mazie strautiņi, kas klāj Francijas un Portugāles teritoriju. Mūsdienās tas ir labiekārtots, asfaltēts un ved cauri ciematiem, kur atrodamas neskaitāmas, īpaši svētceļniekiem domātas naktsmītnes un ēdnīcas. Svētceļniekam kājām jānoiet 100 km, lai Santjago de Kompostelā varētu dabūt rakstisku apliecinājumu tam, ka Svētā Jēkaba ceļš ir veikts. Ja senāk svētceļnieki šo ceļu veica reliģisku jūtu vadīti un apzinoties, ka garais un reizē bīstamais gājiens pēc tam paaugstinās konkrētā cilvēka statusu sabiedrībā, tad mūsdienās lielāko daļu no 200 000 Svētā Jēkaba ceļa gājējiem, kuri to mēro ik gadu, veido cilvēki ar pavisam citu motivāciju – pārbaudīt sevi, iepazīties ar cilvēkiem no visas pasaules, apskatīt virkni jaunu interesantu kultūras un vēstures liecību, vai arī aizraujoši pavadīt atvaļinājumu.

  Vigo

  Pati lielākā Galīsijas pilsēta ar vismaz 300000 iedzīvotājiem. Šī reģiona industriālais centrs un ekonomiskais dzinējspēks atrodas Atlantijas okeāna krastā pie ērtas tirdzniecības un transporta ostas. Šeit pat izvietojusies viena no lielākajām jahtu piestātnēm Spānijas ziemeļu piekrastēs. Lai arī Vigo nekad nav lepojusies ar Galīsijas galvaspilsētas godu, šeit ir pa pilnam lepnu, iepriekšējos gadsimtos būvētu augstmaņu piļu, ērtu laukumu ar interesantām skulptūrām centrā un ēnainu parku. Okeāna krastā pie ostas stiepjas jauka promenāde. Pilsēta ir ļoti tīra un tās industriālo raksturu nejūt nemaz. Tepat ir labas kvalitātes pludmales un skaisto skatu cienītāji no pilsētas augstākajām vietām pāri Vigo līcim var redzēt Atlantijas okeāna plašumus.

 • Skatīties galeriju

  Exe Peregrino 4* ar brokastīm

  8.6 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 12:00

  Eurostars viesnīcu ķēdes viesnīca Exe Peregrino 4* atrodas 1.5 km jeb 10-15 minūšu gājiena attālumā no Santjago de Kompostellas Katedrāles un vecpilsētas.

  Plašās istabas piedāvā visu nepieciešamo viesu atpūta: apkuri, gaisa kondicionieri, seifu, plakanekrāna TV, fēnu, minibāru, bezmaksas WI-FI. Daži viesnīcas numuri ir ar balkonu. Restorānā iespējams nobaudīt bagātīgas bufetes brokastis un vakariņas. Viesnīcā ir arī bārs – kafejnīca.

  Apkārt viesnīcai plešas dārzi trīs līmeņos. Tai ir arī terase ar panorāmas skatu, fitnesa zāle un āra baseins, kas darbojas siltajā sezonā. Tuvākā sabiedriskā transporta pietura atrodas vienas minūtes gājiena attālumā no viesnīcas; brauciens uz pilsētas centru ilgst aptuveni 10 minūtes. Noīrēto automašīnu par papildus samaksu un bez iepriekš veiktas rezervāciju varēs novietot viesnīcas stāvvietā.

 • FlyMeAway ceļojums lieldienās Santjago De Kompostella
  Skatīties galeriju

  Santjago de Kompostelas pilsētas ekskursija

  28.03.2024 09.00 no viesnīcas ar kājām
  Cena: 45 EUR
  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi vai angliski runājoša gida pakalpojumi ar nodrošinātu tulkojumu uz krievu valodu, ieejas maksa Santjago de Kompostelas katedrālē
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Santjago de Kompostelas vecpilsētā apmeklēsim tās galveno objektu - katedrāli, kurā atdusas Sv. Jēkaba pīšļi. Pēc tam dosimies uz Vilara ielu, kur atrodas pilsētas elites pilis, rotātas ar arkādēm. Līdzās esošajā šaurajā un rosīgajā Franko ielā jau no senseniem laikiem uzplauka krodziņi un bagātības uzkrāja naudas mijēji, kuri apkalpoja svētceļniekus. Noiesim garām arī Fonsekas koledžai, kas ir pilsētas universitātes vecākā ēka, kas pievienota rektorātam un atveras uz Obradoiro laukuma pusi. To ieskauj pašreizējais pilsētas rātsnams, Katedrāles galvenā fasāde un Šelmireza pils. Daži pakāpieni pa kāpnēm ļaus nokļūt līdz Acibečerijas laukumam, kur atrodas amatnieku veikaliņi. Nogāzes augšpusē atrodas Servantes laukums, kur senajos laikos bija izvietojies tirgus. Apskatīsim vēl dažus vecpilsētas pazīstamākos laukumu,s kā arī tos ietverošās senlaicīgās celtnes. Ekskursiju noslēgsim, ejot pa jaunāko no senajām Viduslaiku ielām – Jauno ielu.

  Ekskursijas ilgums ~ 3,5 stundas.

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums lieldienās Santjago De Kompostela
  Skatīties galeriju

  Lakoruņas un Betansosas pilsētu ekskursija

  29.03.2024 09.00 no viesnīcas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi vai angliski runājoša gida pakalpojumi ar nodrošinātu tulkojumu uz krievu valodu un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas sākumā ar autobusu dosimies uz Lakoruņas pilsētu, kas ir lielākā Galisijas apgabala pilsēta pēc iedzīvotāju skaita un bijusī Galisijas karalistes galvaspilsēta. No trim pusēm pilsētu ieskauj Atlantijas okeāns un tādēļ tā pazīstama ne tikai ar bagātīgu vēstures mantojumu, bet arī ar lieliskām pludmalēm un izsmalcinātu piejūras virtuvi. Ekskursijas gaitā gida pavadībā apskatīsim pilsētas ievērojamākās vietas un tiks dots arī brīvais laiks.

  Ekskursijas otrajā daļā dosimies uz Betansos pilsētu, kas lepojas ar vienu no vislabāk saglabātajām Viduslaiku vecpilsētām Galisijā. Te apskatīsim ievērojamākos vēsturiskos objektus, pirms atgriezīsimies Santjago de Kompostelā.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas.

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums lieldienās Santjago De Kompostela
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Vigo un Pontevedru

  30.03.2024 09.00 no viesnīcas
  Cena: 95 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi vai angliski runājoša gida pakalpojumi ar nodrošinātu tulkojumu uz krievu valodu un pusdienas ( ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas pirmajā daļā brauksim gar Vigo upes krastiem, vairāk akcentējot jūras nozīmīguma un iespaida tēmu.

  Vigo pilsētā, kas ir Galicijas nozīmīgākais industriālais centrs un osta Atlantijas okeāna krastā, pievērsīsim uzmanību ievērības cienīgākajām vietām - skulptūru kolekcijai, kas rotā pilsētas skvērus, Strādnieku piemineklim, Zirgu strūklakai, Atlantijas vārtiem, Rūpniecības laukumam, La Guia parkam un El Castro cietoksnim, no kura paveras plaši skati uz tuvējām salām.

  Pēc tam ceļš turpināsies uz Pontevedras pilsētu, kas ir tāda paša nosaukuma provinces galvaspilsēta. Te kājām izstaigāsim pilsētas centru, apskatot nozīmīgākos vēstures pieminekļus- Svētceļnieku baznīcas Santodomingo drupas, La Hereiras, La Leņas un La Verduras laukumus, San Bartolomē un Santa Maria la Mayor baznīcas un citas ievērības cienīgas vietas. Tūrē gar Pontevedras upi nonāksim Kombarro – tipiskā zvejnieku ciematā, kurā apskatīsim tās etnogrāfisko mantojumu. Dodoties cari Sanšenšo un Portonovo mazpilsētām nonāksim pie vienas no slavenākajām Galisijas pludmalēm –La Lazanda.

  Ekskursijas ilgums ~8 stundas

   

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums lieldienās Santjago De Kompostella
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Nāves krastu

  31.03.2024 09.00 no viesnīcas
  Cena: 100 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi vai angliski runājoša gida pakalpojumi ar nodrošinātu tulkojumu uz krievu valodu un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Nāves krasta nosaukums radies tāpēc, ka simtiem kuģu ir uzskrējuši uz piekrastes stāvajām klintīm un nogrimuši šajā Atlantijas okeāna krastā, ko apskatīsim mūsu ekskursijas laikā, kuras gaitā skatienam pavērsies arī neskaitāmas nemierīgu ūdeņu apskalotas pludmales.

  Ekskursijas gaitā apskatīsim sekojošas vietas: Pontemaseiru – mazpilsētu ar viduslaikos būvētu tiltu un leģendām apvītu atmosfēru, zvejniekciemu Muros – tā senāko daļu un ostu. Karnotu, ar kāpām un pludmalēm, purviem un Pindo kalnu, Ezaro, kur atrodas Šallas upes ūdenskritums, svētvietu jūras krastā, kur pēc leģendas Jaunava Marija parādījās apustulim Santjago, kā arī Finisteres ragu, kuru senatnē uzskatīja par pasaules malu.

  Ekskursijas ilgums ~9 stundas.

  21: 50 Transfers no viesnīcas uz lidostu.

  Aizvērt aprakstu
 • ALAMEDA PARKS


  500 metrus no Svētā Jēkaba katedrāles novietojies ainaviskais un vietējo iedzīvotāju iemīļotais Alameda parks, kurā nesteidzīgi pavadīt pēcpusdienas, pastaigājoties Vidusjūras dizaina dārzos un tverot uz pastkartes cienīgo vecpilsētas panorāmu.

  Santjago de kompostela

  Pilsētas tirgus – MERCADO DE ABASTOS


  Rokas stiepiena attālumā atrodas arī pilsētas tirgus, kur piedzīvot vietējo saimniecību šarmu, nogaršot un iegādāties svaigākos produktus no Galisijas reģiona.

  FlyMeAway ceļojums Lieldienās

  Tirgū un tā apkārtnē izvietojušies vairāki restorāni, kuros jānobauda vietējais “must have” -  Pulpo á feira (astoņkājis).

  Santjago de Kompostela

  Galisijas tautas muzejs – MUSEO DO PABLO GALEGO


  Muzejs savas mājas atradis senā klosterī. Tā krājumā atrodamas neskaitāmas Galisijas reģiona vēstures un kultūras liecības – tradicionālais apģērbs, mūzikas instrumenti, lauku saimniecībās izmantotie darbarīki. Ēkas fotogēniskākie elementi ir vītņu kāpnes un romantiskais iekšpagalms.

  Santjago de Kompostela

  Turpat līdzās, Bonaval parka pievārtē izvietojusies atšķirīgā Laikmetīgās mākslas centra ēku (CGAC ), kurā gribētāji var apmeklēt pamata un mainīgās ekspozīcijas, dažādas darbnīcas un meistarklases vai izņemt lasītāju karti mākslas bibliotēkā.

  Santjago de Kompostela

  Galvenais vecpilsētas laukums - QUINTANA DE VIVOS


  Šeit jāiekārtojas kādā saulainā kafejnīcā, jānobauda tradicionālā pūdercukurotā mandeļu kūka - Torta de Santiago.

  santjago de kompostela FlyMeAway

  Galisijas kultūras pilsēta – CIDADE DE CULTURA DE GALICIA


  Vērienīgais komplekss novietojies uzkalnā Gaias nepilnu 3 kilometru attālumā no pilsētas centra. Tas ietver grandiozu bibliotēku ar plašām lasītavām, futūristiska stila muzeja ēku, gandrīz katru dienu šeit notiek pasākumi, koncerti, mākslas izstādes vai filmu vakari. Visas Galisijas kultūras pilsētas unikālās un moderni aprīkotās ēkas vieno ielas un iekopti skvēri, kopaina veido mūsdienīgu vidi inovatīvām diskusijām par nākotnes sasniegumiem.

  FlyMeAway Santjago De Kompostela

  Izejam pastaigā? Braucot ar auto Finisterre ragu sasniegsim 1 stundā, ar sabiedrisko transportu 2,5 stundās, bet,  ejot svētceļnieku camino, būs jāpieveic ~85 kilometri un jāvelta tam vidēji trīs dienas.

  Ceļojums uz Galisiju ar FlyMeAway

  Senie romieši to sauca par pasaules galu. Tomēr vēlāk, zemes robežām kļūstot oficiālām, izrādījās, Finisteres rags nav galējais rietumu punkts. Nosaukumu “Nāves krasts” šī piekrastes daļa ieguva, jo šeit saule pazūd tumšā, draudīgā jūrā un neskaitāmi jūrnieku kuģi ir sadragāti pret stāvajām jūras klintīm.

  Dodamies tālāk uz bijušo Galisijas karalistes galvaspilsētu - Lakoruņu. No trim pusēm pilsētu ieskauj Atlantijas okeāns un tādēļ tā pazīstama ne tikai ar bagātīgu vēstures mantojumu, bet arī ar lieliskām pludmalēm un izsmalcinātu piejūras virtuvi. 

  Ceļojums uz Galisiju ar FlyMeAway

Atpakaļ
Up