Pārlekt uz galveno saturu
29.12.2023
Rīga 07.00 - 11.00 Funšala
02.01.2024
Funšala 18.10 - 01.25 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Funšalu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (10 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 5* viesnīcā Enotel Lido divvietīgā istabā ar viss iekļauts ēdināšanu (AI). Piemaksa par vienvietīgu istabu 300 EUR. Jaunā gada vakariņas un ballīte 31.12 iekļauta cenā!

Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 8.decembrim, DĀVANĀ transfers 31.12 no viesnīcas uz Jaunā gada uguņošanas vietu!

 

PĒDĒJĀS ISTABAS

Madeirā Ziemassvētkus un Jauno gadu sāk gaidīt jau no decembra pašām pirmajām dienām. Svētku gaidīšana ietver ne tikai krāšņi izdekorētas Funšalas un citu Madeiras pilsētu ielas, bet arī virkni dažādu pasākumu, kas mēneša laikā notiek baznīcās, ielās un laukumos un kuros plaši tiek atspoguļota salas etnogrāfija, kultūra, māksla un reliģiskā piederība.

Svētku kulminācija ir Jaungada nakts, kad dažādās Funšalas vietās notiek svētku salūts – lielākais salūts pasaulē. 2006. gadā tas iekļauts Ginesa rekordu grāmatā ar astoņu minūšu ilgu krāšņu un dažādu uguņošanu, kas pulcina tūristus no visas pasaules.

 

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma, mīl ziedus, krāšņus dabasskatus un patīk kūrortu sniegtās ērtības

  Gaisa temperatūra: 19 - 21C dienā, 14-16C naktī

  Ūdens temperatūra: 19-21C

  Laikapstākļi: apmēram 6 saulainas stundas katru dienu, īslaicīga lietus iespējamība 50%

  Jāņem līdz: peldkostīms, ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs, sporta apavi pastaigām gar levadām

  Laika starpība ar Latviju: 2 stundas

  Valūta: EUR

  Grupu  pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Funšala: 6h 00 min  

  Funšala   - Rīga: 5h 15 min 

  Atļautais bagāžas apjoms: 5 kg rokas bagāža + 10 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  29. decembris, plkst. 11:00 no lidostas uz viesnīcu 
  02. janvāris, plkst. 15:40  no viesnīcas uz lidostu

  Atkarībā no kopējā grupas lieluma, klienti var tik sadalīti divās atsevišķās ekskursiju grupās, kas dienas laikā savstarpēji nekrustojas.

  * Visās ekskursijās vietu skaits ir ierobežots!

 •  

  Ziedu sala, Atlantijas pērle... kā tikai nedēvē 56 km garo un 20 km plato Portugālei piederošo salu Atlantijas okeānā, kas atrodas ap 1000 km uz dienvidrietumiem no Eiropas kontinenta krastiem un apmēram 600 km attālumā no Marokas.

  Madeira ir galvenā sala arhipelāgā, kura sastāvā ietilpst arī Portu Santu – civilizācijas mazāk skarta un slavena ar mirdzoši baltām pludmalēm, kā arī neapdzīvotās Dezertas. Sala atrodas ap 500 m virs jūras līmeņa un klāta kalniem. Augstākā virsotne Piku Ruivu sasniedz 1862 metru augstumu. Madeirā atrodas Eiropas augstākā un pasaulē otrā augstākā jūras klints Kabu Žirau (580m). Madeiru, kas ir viens no diviem Portugāles Autonomajiem apgabaliem, par savām mājām sauc vairāk nekā 267 tūkstoši salinieku. Taču tie apmēram divi miljoni tūristu, kas katru gadu viesojas salā visvairāk apbrīno subtropu klimata mūžīgajā vasarā plaukstošos ziedus, pasakainās ainavas ar skarbajām klintīm un šaurajām ielejām, čaklo rokdarbnieču darinātās mežģines un izšuvumus, kā arī Jaungada uguņošanu, kas kā varenākā pasaulē ir iekļauta Ginesa rekordu grāmatā.

  Vēsture

  Arhipelāga lielākās salas Madeiru un Portu Santu savos darbos minējis Plīnijs, saucot tās par Purpura salām un Plutarhs, kurš tās dēvēja par Svētītajām salām. Pazīstams ir arī romantisks nostāsts par diviem mīlētājiem, kuri, bēgdami no Edvarda III Anglijas uz Franciju, 14. gs. vidū vētras laikā nonāca pie Madeiras krastiem. Tomēr vēsturiski ir dokumentēts, ka otrā lielākā arhipelāga sala Portu Santu bija pirmais portugāļu atradums kuģojot Lielo Atklājumu laikmeta rītausmā, kad 1418. gadā divi portugāļu princim Henrijam Jūrasbraucējam kalpojoši kapteiņi, vētras laikā bija spiesti piestāt pie nepazīstamas salas, kuru tie nosauca par Svēto ostu ( Porto Santo). Nākošajā gadā uz šejieni tika organizēta īpaša ekspedīcija, kas arī atklāja ar nelielu šaurumu no Portu Santu atdalīto Madeiras salu.

  Salas kolonizācijas sākumā tai tika dots nosaukums Madeira jeb koks, jo visa sala bija pārklāta ar lauru kokiem, ko izmantoja ostas iekārtošanā salas dienvidu krastā un māju būvniecībā. Starp citu, lauru koku meži, kuri mūsdienās klāj tikai salas ziemeļdaļu, ir iekļauti UNESCO pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā. Drošā un ērtā osta, strauji paplašinoties, kļuva par salas galvaspilsētu Funšalu un pašlaik tajā dzīvo apmēram puse no salas iedzīvotājiem. Viens no agrīnajiem Funšalas apmeklētājiem bija slavenais Amerikas atklājējs Kristofors Kolumbs, kurš aprecēja Portu Santu salas pārvaldnieka meitu Filipu un nodzīvoja salā piecus laimīgus gadus līdz sievas nāvei.

  Kad koksnes pārdošanas apjomi sāka kristies, salu īstenais īpašnieks princis Henrijs Jūrasbraucējs, nolēma, ka Madeiras klimats ir piemērots, lai audzētu cukurniedres un Sicīlijas cukurbietes. Jauno kultūru audzēšana, kuru galaprodukts bija ļoti pieprasīts Eiropā, radīja veselu apvērsumu salas un visas Portugāles rūpniecībā. Dženovas un Holandes tirgotāji, kuri vēlējās apiet tā laika Venēcijas tirdzniecības monopolu, pastāvīgi sūtīja savus kuģus uz Madeiru pēc saldās kravas.

  XVII gadsimtā, kad cukura ražošana galvenokārt izvietojās Brazīlijā un Santomē un Prinsipi, galvenais Madeiras eksporta produkts kļuva vīns.

  XV un XVI gadsimtā Madeiras salu vēlējās iegūt angļi un spāņi un tikai 1662. gadā Portugāle ieguva starptautiski atzītu juridisku varu pār salām.

  Napoleona karu laikā salā iebruka francūži un tikai ilgstošā portugāļu – angļu militārā savienība ļāva Portugālei ar angļu palīdzību Madeiru nosargāt.

  Vēl lielāko daļu pagājušā gadsimta materiālos labumus no Madeiras vīna, pārtikas un mežģīņu tirdzniecības ieguva tikai dažās no salas bagātākajām ģimenēm. Pārējie salas iedzīvotāji joprojām bija tikai trūcīgi laukstrādnieki. Taču līdz ar 1974. gada revolūciju Portugālē, demokrātiskas pārvaldes iekārtas ieviešanu un it īpaši – ar Portugāles pievienošanos Eiropas Savienībai un tās piešķirto fondu naudas veiksmīgu izmantošanu, salas ceļi un infrastruktūra ir sakārtota, uzbūvētas jaunas viesnīcas tūristiem, kas te ierodas augu gadu un Madeira kļuvusi par vienu no bagātākajiem Portugāles reģioniem sasniedzot 103% no Eiropas Savienības vidējiem ienākumiem.

  FlyMeAway iesaka

  Funšala

  Salas galvaspilsēta ar Portugālei tipiskām sarkanu dakstiņu klātām, balti krāsotām mājām, baltu un melnu flīžu zīmējumiem bruģētiem laukumiem, šaurām šķērsielām, muzejiem, veikaliem, kafejnīcām, plašo promenādi gar Atlantijas okeāna krastu un ostu ar mirdzoši baltām jahtām un milzīgiem okeāna laineriem. Pilsētas centru veido Municipālais laukums, ko ietver gadsimtiem seni nami, pilsētas Domes ēku ieskaitot. Šeit atrodas arī 17. gs. būvētā baznīca Igreja do Colegio. Netālu atrodas Se katedrāle, bet ejot uz austrumiem Vecpilsēta ar tirgu un Sao Tiago fortu. Uz rietumiem no Municipālā laukuma atrodas tūristiem domātie viesnīcu kompleksi.

  Funšalas centrālais tirgus ir apskates vērts, jo šeit tiek pārdota visdažādākā lauksaimniecības produkcija, kas izaudzēta uz nelielām kalnu terasēm, izmantojot roku darbu ( pagaršojiet mazos, saldos Madeiras banānus!), svaigas, rītausmā noķertas zivis un slavenie salas ziedi – protejas, strelīcijas, baltās kallas, kas aug ceļmalās kā nezāles.

  Camara do Lobos

  Mazs zvejnieku ciematiņš 4 km uz rietumiem no Funšalas. Slavens kļuvis pēc 1949. gada, kad šeit dažus mēnešus pavadīja Vinstons Čerčils, praktizējoties ostas un apkārtējo ainavu gleznošanā. Vēl mazliet uz rietumiem atrodas jau pieminētā Cabu Žirau jūras klints. Netālu izvietojusies melnām smiltīm klātā Ribeiras Bravas pludmale.

  Monte

  Ciemats, kas atrodas 550 m augstumā, kalnos, kas ietver Funšalu. Nokļūt tur var ar vietējo autobusu vai gaisa tramvaju. Šeit ir apskatāmi daži ainavu dārzi un Madeiras galvenā baznīca Nossa Senhora do Monte. Taču lielākais piedzīvojums ir nokļūt atpakaļ Funšalā pa šauru, 2 km garu ceļu, izmantojot vietējo transporta līdzekli – kamaniņu līdzinieci, kuru no kalna lejup pavada baltās biksēs tērpti „vadītāji”.

  Botāniskais dārzs

  Īsta paradīze visiem puķu mīļiem! Izvietojies 4 km virs Funšalas centra senas muižas teritorijā. Atklāts 1960.gadā, savā kolekcijā ietver ap 2000 augu un puķu – gan Madeirai tipiskās gan no visas pasaules atvestās. Orhidejas, acālijas, palmas, kaktusi viss lekni aug un reibinoši smaržo Madeiras bagātajā augsnē un maigajā klimatā. Botāniskajā dārzā atrodas arī neliels Dabas vēstures muzejs ar minerālu, fosiliju, izbāztu putnu un dzīvnieku kolekcijām, ka arī Putnu parks ( Louro Bird Park) ar plašu visretāko un skaistāko putnu kolekciju no visiem zemeslodes nostūriem. Pavisam netālu no Botāniskā dārza atrodas arī īpašs Orhideju dārzs, kur dažās siltumnīcās var vērot bagātīgu šo glezno augu kolekciju. Pasakains iespaids un dažas no tām arī smaržo...

  Pārgājieni gar levadām

  Levadas ir kanāli, pa kuriem sākot no 16. gadsimta, ūdens no nokrišņiem bagātajiem salas ziemeļrietumiem tika piegādāts uz sauso salas dienvidaustrumu galu. Ūdens kanālu sistēma, kas caurvij visu salu (2170 km) cauri kalnos izcirstiem tuneļiem, šķērsojot skarbas klintis vai mākoņu klātas ielejas, veido vienu no galvenajām tūristu izpriecām – veselu tīklu pastaigu taku.

  Portu Santu

  Visiem pludmales mīļiem jādodas divu stundu braucienā ar kuģīti uz blakus esošo Portu Santu salu, kuras zeltainā, 9 km garā, Atlantijas okeāna pludmale ir Portugāles pludmaļu Top 1. Vila Baleira ir vienīgā šīs salas pilsēta, bet tajā atrodams viss tūristiem nepieciešamais.

  Madeiras pludmales

  Tā, kā Madeiras sala atrodas augstu virs jūras līmeņa, tajā praktiski nav dabisku pludmaļu. Pareizāk sakot, tādas ir pārsvarā salas dienvidrietumos, bet lielākoties klātas ar oļiem vai grūti pieejamās vietās. Vienīgā pludmale Madeiras salā, kas klāta ar mums ierastajām zeltainajām smiltīm, ir Kaļeta ( Calheta). Taču šīs smiltis ir importētas no Marokas un Portugāles kontinentālās daļas. Praia Formosa – pludmale, kas izveidota galvaspilsētā Funšalā. Maz smilšu, daudz oļu. No senseniem laikiem veldzei vietējie iedzīvotāji izmantoja arī plūdmaiņas baseinus -īpašus dabas veidotus iedobumus piekrastes klintīs, kuros okeāna ūdens ieplūst paisuma laikā kopā ar visu tajā mītošo dzīvo radību – aļģēm, gliemežiem, jūras zvaigznēm un neuzmanīgām zivtiņām.

  Gastronomija

  Nevar nepieminēt salu gastronomiskās izpriecas – ar zivīm un gaļu, kas marinētas Madeiras vīnā un grilētas lauru koku malkas dūmos. Stiprinātais vīns, kas nes salas vārdu jau no 16. gadsimta, der visām gaumēm – to iespējams nobaudīt gan saldu, gan sausu. Vietējo medus kūku skaitās nepieklājīgi griezt ar nazi – to jālauž ar rokām. Un vēlreiz – atcerieties mazos, saldos banāniņus!

 • Skatīties galeriju

  Enotel Lido Madeira ar "viss iekļauts" ēdināšanu (AI)

  8.8 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

  Enotel Lido 5* atrodas Funšalas dienvidu daļā, Atlantijas okeāna krastā ar tiešu piekļuvi piekrastes promenādei. Funšalas centrs atrodas apm. 2 km attālumā. Viesnīcas ērtajās istabās pieejams: gaisa kondicionieris, apkure, TV, WI-FI, fēns, seifs, minibārs ar atspirdzinošajiem dzērieniem. Katrai istabai ir savs, privāts balkons un sānu skats uz jūru. Ēdienreizes viesnīca piedāvā ieturēt kādā no tās četriem restorāniem: Bufetes restorānā Atlantico vai trīs tematiskajos restorānos, izvēloties vietējo, itāliešu jeb japāņu virtuvi. Dzērienus nobaudīt var Kokteiļbārā Perola, Sporta bārā vai Mēnesgaismas bārā, kas atrodas uz terases pie baseina. Te arī var noskatīties īpašus nakts muzikālos priekšnesumus.

  Viesnīcai ir divi āra baseini ( viens no tiem domāts bērniem) un apsildāms iekšējais baseins ar brīvu pieeju džakuzi, turku pirtij un saunai. Atsevišķā zonā atrodas fitnesa klubs un spa – skaistumkopšanas centrs. Pieejama spēļu istaba, frizētava un suvenīru veikals. Viesnīcas reģistratūrā palīdzēs noīrēt velosipēdu vai automašīnu, ko varēs novietot viesnīcas bezmaksas stāvvietā.

  Viesnīcā visi standarta divvietīgie numuri ir ar divām atsevišķām gultām, balkonu, sānu skatu uz okeānu un 2019. gadā tika pabeigta to renovācija.

  Ģimenes numuri (max izvietojums paredzēts 4 personām: 4 pieaugušie VAI 3 pieaugušie + 1 bērns VAI 2 pieaugušie + 2 bērni) ir ar divām lielām divguļamajām gultām.

  Cena pieaugušajam ģimenes numurā - 1469 EUR

  Cena bērnam (līdz 11.99 gadiem) ģimenes numurā - 969 EUR (pie izvietojuma 2 pieaugušie + 2 bērni)

  Ja vēlaties iegādāties ģimenes numuru, aicinām nosūtīt visu ceļotāju vārdus, uzvārdus un izvēlētos pakalpojumus uz flymeaway@flymeaway.lv rēķina sagatavošanai!

  Viesnīcas cenā iekļautas visas ēdienreizes, uzkodas un dzērieni, kā arī Jaungada sagaidīšanas vakariņas (dzērieni iekļauti) un krāšņa ballīte!

  Transfers uz/no Jaungada uguņošanas vietu pilsētas centrā – 15 EUR/no personas. Veicot rezervāciju, ir iespēja iegādāties šo pakalpojumu.

   

   

 • Jaunais gads Madeirā kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Funšala, Pico dos Barcelos un Monte

  30.12.2023 08:30 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas biļete botāniskajā dārzā un pusdienas (vīns un ūdens iekļauts cenā)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas laikā apskatīsim Zemnieku tirgu ar milzīgu vietējo dārzeņu, augļu un svaigi ķertu zivju bagātību. Dosimies arī uz Botānisko dārzu, kas lepojās ar plašu koku, krūmu un ziedu kolekciju. Ekskursijas turpinājumā dosimies uz nelielo ciematiņu Monte, kas atrodas kalnos, kuri ieskauj Funšalu un kas pazīstama ar unikālo vietējo transporta līdzekli – Tobbogan – kas līdzīgs ragavām. Apskatīsim draudzes baznīcu un vietējos publiskos dārzus. Pēc tam dosimies uz Pico dos Barcelos – skatu laukumu, no kura paveras brīnišķīga ainava pār Funšalu.

  Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Jaunais gads Madeirā kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Portu Moniž

  31.12.2023 08:30 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, biļete uz skatu laukumu Kabu Žirau un pusdienas (vīns un ūdens iekļauts cenā)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas sākumā apstāsimies dažos interesantos skatu punktos, piem. Piku da Torre, no kurienes paveras lielisks skats pāri Kamara de Lobuš – mazam zvejnieku ciematam, kas pazīstams arī kā Sera Vinstona Čercila ciemats. Apstāsimies arī pie Kabu Žirau – otrās augstākās jūras klints pasaulē. Nākamā pieturas vieta būs Ribeirā Bravā – jaukā ciematā salas dienvidrietumos, lai apmeklētu nelielu brīnišķīgu baznīcu. Ceļš turpināsies uz Enkumeadas kalnu pāreju, lai iemūžinātu plašos skatus pāri salas dienvidiem un ziemeļiem. Sao Vicentē – municipalitātē salas ziemeļos – nonāksim, braucot garām dažiem skaistiem ūdenskritumiem. Šeit apskatīsim nelielu ciematu Portu Moniž, kas liekas no kalniem ieripojis jūrā un slavens ar saviem dabiskajiem peldbaseiniem. Funšalā atgriezīsimies šķērsojot vienīgo salas plato – Paul da Serra.

  Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Jaunais gads Madeirā kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Pastaiga gar levadām

  01.01.2024 14:00 no viesnīcas
  Cena: 40 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Var uzskatīt, ka Madeira nav pilnībā izpētīta, ja netiek veikta vismaz neliela pastaiga gar levadām – irrigācijas kanāliem, kas izveidoti jau sensenos laikos, lai no salas mitrākajiem ziemeļu apgabaliem ūdeni novadītu uz sausākajiem dienvidiem. Ziemeļu levada ir viena no vecākajām un garākajām levadām Madeirā, kas palīdz Madeiras dienvidu daļas lauksaimniekiem aplaistīt savus sējumus.
  Apmēram divu stundu pastaigas laikā varēsim vērot brīnišķīgos skatus pār Atlantijas okeānu, Kampanario ciematu un Bravas upi, kas plūst skaistā ielejā. Pa ceļam redzēsim, kā Madeiras lauksaimnieki apsaimnieko katru centimetru zemes nelielajos lauciņos, kas izvietoti terasēs. Varēs ieraudzīt ne tikai Madeiras tradicionālos kultūraugus, kas, pateicoties maigajam, tropiskajam klimatam, ražo visu cauru gadu, bet arī dažus endēmiskos augus, tai skaitā salas slavenos lauru kokus, kas šeit auga jau pirms sala tika kolonizēta. Pastaigas ilgums: apm. 2 stundas, bet tās garums apm. 6 km. Levadas augstums: apm. 550 m virs jūras līmeņa.

   

  Aizvērt aprakstu
  Jaunais gads Madeirā kopā ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Santanu un Mačiku

  02.01.2024 08:00 no viesnīcas
  Cena: 70 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas (vīns un ūdens iekļauts cenā)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilnas dienas ekskursijas laikā apmeklēsim salas ziemeļu ciematus Santanu, kuras akmens māju trīsstūrainie jumti klāti ar Madeirai raksturīgo jumta klājumu – niedrēm un Mačiku – pirmo vietu, kur salā ieradās portugāļu jūrasbraucēji. Apkārt ciematiem salas ziemeļos plešas lauru koku meži, kas iekļauti UNESCO pasaules vērtīgāko dabas objektu sarakstā.

  Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas un tā noslēgsies lidostā!

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up