Pārlekt uz galveno saturu

Noslēpumainās Azoru salas Faiala un Piku Lieldienās

28.03.2024
28.03.2024: Rīga 12.35 15.20 Lisabona 29.03.2024: Lisabona 08.00 09.45 Orta
01.04.2024
01.04.2024: Piku 10.25 13.55 Lisabona 16.15 22.35 Rīga

Tikai avio no Rīgas uz Azoru salām NAV PIEEJAMS!

 

Cenā iekļauts: airBaltic lidojumi Rīga-Lisabona-Rīga, Azores Airlines lidojumi Lisabona-Orta un Piku-Lisabona, transfers uz/no viesnīcām, ekskursiju programma Ortas un Piku salās ar vietējo angliski runājošu gidu, četras naktis viesnīcā ar brokastīm (viena nakts Lisabonā 4* viesnīcā Ramada Lisbon, viena nakts Ortā 4* viesnīcā Azoris Faial Garden un divas naktis Piku salā 4* viesnīcā Caravelas), trīs pusdienas un vakariņas (vienas Ortā, divas Piku), kā arī ERGO premium ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam!). Piemaksa par vienvietīgu istabu 170 EUR. 

Pirmā iemaksa 300 EUR!

Lūgums iepazīties ar visu informāciju sadaļās "Par ceļojumu" un "Ceļojumu programma"!

IZPĀRDOTS!

Ceļojuma komplektā (Lidojums + viesnīca) iekļauti pārlidojumi, nakšņošana trīs dažādās viesnīcās, ekskursijas Azoru salās katrai dienai, pusdienas un vakariņas. Par papildus maksu - Vaļu vērošanas tūre 29.03 pēcpusdienā.

Tad, kad vienmuļo Atlantijas klājumu pēkšņi nomaina spilgti zaļi ielāpi , kas līgani pāriet tādās kā brūna, aizvēsturiska pūķa ribās, un no mākoņiem lidmašīnas logam pavisam tuvu iznirst harmoniski veidota kalna smaile, ir skaidrs – Azoru arhipelāga centrālo salu grupa ir klāt.

Neregulāra piecstūra formas sala Faiala galīgi neliekas vientuļa okeāna vējos, jo pavisam neliels šaurums (7km) to atdala no Piku ar Portugāles augstāko virsotni uz tās, 19km no iegarenās siera ražotājas Sau Žoržas, un, ja laimējas, skaidrā dienā var saskatīt pat 85km attālo Graciozu.

Lai gan tā pēc izmēriem ir tikai piektā lielākā no visām deviņām arhipelāga salām, salinieku savstarpējā dzīvesvietas reitinga ziņā tā noteikti ieņem daudz augstāku vietu, jo, kā nu ne- te atrodas viena no kopumā sešām pilsētām Azoru salās, kurā turklāt izvietojusies Azoru Autonomā reģiona valdība.

Ar mūsu kolēģa iespaidiem no Piku un Faialas salām var iepazīties mūs bloga sadaļā šeit.

 • Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc patīkamas gaisa temperatūras, mīl krāšņus un neparastus dabasskatus, masu tūrisma nesabojātu, mierīgu un klusu vidi, vēlas sevi izaicināt, uzkāpjot Piku kalna virsotnē

  Gaisa temperatūra: ~16C dienā, ~13-14C naktī

  Ūdens temperatūra Atlantijas okeānā: 15-17C

  Laikapstākļi: lietusgāžu iespējamība 55%, vējains

  Jāņem līdz: ūdens un vēja necaurlaidīgs apģērbs/lietussargs, sporta apavi, peldkostīms un peldcepure, ja plānots peldēties viesnīcas peldbaseinā Faijalā.

  Laika starpība Azoru salām ar Latviju: 3 stundas

  Laika starpība Lisabonai ar Latviju: 2 stundas

  Valūta: EUR

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji un tās lielums būs max. 21 persona! Ekskursiju programma norisināsies angļu valodā, jo šajās Azoru salās nav licencētu krieviski vai latviski runājošu gidu. Ekskursiju programma visiem ceļotājiem IR IEKĻAUTA ceļojuma komplekta cenā. Tāpat iekļautas ir arī trīs vakariņas Azoru salās (vienas vakariņas Ortas salā, divas vakariņas Piku salā).

  Atļautais bagāžas apjoms katram ceļotājam: 23 kg reģistrējamā bagāža, 10 kg rokas bagāža
  ceļojums uz Azoru salām Piku u Fiajal
  Lidojumu izpilda avio kompānijas airBaltic un Azores Airlines.

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Lisabona 4h 30min / izpilda airBaltic

  Lisabona  - Orta 2h 45min izpilda Azores Airlines

  Piku - Lisabona 2h 30min / izpilda Azores Airlines

  Lisabona - Rīga 4h 20min / izpilda airBaltic

  28.martā klienti ielido Lisabonā, kur tiem paredzēts iekārtošanās viesnīcā un brīvs vakars. 29.marta agrā rītā ar viesnīcas sagavotām brokastīm līdzņemšanai klienti dodas uz Lisabonas lidostu, lai noķertu rīta reisu uz Ortas salu. 1.aprīlī klienti pabrokasto viesnīca Caravelas Piku salā, tad dodas uz lidostu, lai lidotu uz Lisabonu, kur savukārt tālāk pārsēstos reisā uz Rīgu.

  Transfera laiki Lisabonā:

  28.marts 15.20 transfers no lidostas uz viesnīcu Ramada Lisbon 4*

  29.marts 05.40 transfers no viesnīcas Ramada Lisbon 4* uz lidostu

  Transfera laiki Azoru salās:

  29.marts 09.45 transfers no Ortas lidostas uz viesnīcu Azoris Faial Garden 4*

  01.aprīlis 08.30 transfers no viesnīcas Caravelas 4* uz Piku lidostu

  Bloga rakstu par Faialu un Piku LASIET ŠEIT.

  Ekskursijās apskatāmās vietas variet pietuvināt un apskatīt kartē zemāk. Izmantojiet ikonu "rāmis" augšējā labajā stūrī, lai karti palielinātu.

 • Faialas galvaspilsēta Orta ( jeb rakstot - Horta) ir pilsēta ar vissenākajām starptautiskās dzīves saknēm arhipelāgā. XV gadsimta vidū, kad salā ieradās apmēram tūkstoš vīru grupa, kas meklēja sudrabu un citus metālus Portugāles karalim, bet atrada auglīgas zemes, kur iesēt kviešus un plašas pļavas ar augiem, no kuriem varēja iegūt krāsvielas, ko par dārgu naudu pārdot Anglijā un Flāmu zemēs, ērta līča krastā sāka veidoties osta. Tā kļuva pazīstama spāņu kapteiņu vidū, kuru bagātībām piekrautās karavellas tagad varēja kādu brīdi mierīgi atpūsties, atgriežoties no aizokeāna kolonijām. XVIII gadsimts nāca ar citiem ekonomiskajiem izaicinājumiem – no Amerikas atvestā vaļu medību industrija, kas līdz pat pagājušam gadsimtam bija viens no salas iedzīvotāju galvenajiem ienākumu avotiem, kā arī apelsīnu audzēšana, kas aizņēma lielu daļu eksporta līdz brīdim, kad ievesta slimība iznīcināja praktiski visus Faialas augļu dārzus.

  Kad XIX gadsimta beigās jaunais saziņas līdzeklis telegrāfs ar zemūdens līniju savienoja Portugāles galvaspilsētu Lisabonu ar Ortu, maisam gals bija vaļā – vēl viens savienojums starp Ortu un Jaunskotiju Kanādā, padarīja Faialu par sakaru savienojumu centru starp Jauno un Veco pasauli, kurā izveidot savu pārstāvniecību uzskatīja par goda lietu daudzas starptautiskas kompānijas.

  Turklāt Ortas ostā 1919. gadā nosēdās pirmais hidroplāns, iezīmējot galveno šī tipa transatlantisko lidmašīnu pieturas vietu, kas aktīvi darbojās līdz pat 2. Pasaules karam, tā laikā pārvēršot pilsētu par vienu no nozīmīgākajām Sabiedroto spēku militārajām bāzēm Atlantijas okeānā, bet pēc tam – vienu no pazīstamākajām jahtu ostām, kad ceļotāju sirds ir noilgojusies pēc zemes.

  Lai arī Orta nenoliedzami ir viens no būtiskākajiem Faialas apskates punktiem, tomēr jāatceras, ka visas deviņas Azoru salas ir izveidojušās vulkāniskas darbības rezultātā un tādēļ katrā – arī Faialā - ir palikušas virkne šo darbību pēdas – vai nu tā ir milzīgā kaldeira, kas veido salas augstāko punktu, vai nelieli apaļi vulkānu krāterīši, kas mīlīgi parādās skatienam gandrīz ik uz soļa, vai 2 km2 lielā teritorija, ko 1957./58. gada zemūdens vulkāna izvirdums pievienoja salai. Tādēļ ne tikai Atlantijas okeāna skarbie vēji, bet arī vairākas postošas zemestrīces veidojušas salas vaibstus un lauzušas salinieku likteņus.

  Otrā lielākā Azoru arhipelāga sala Piku atrodas centrālās salu grupas dienvidos un ģeoloģiski ir pati jaunākā no visām. Turklāt vizuāli, tā pilnībā atšķiras no visām pārējām – ne tikai ārkārtīgi fotogēniskā kalna dēļ (2352m), kas aizņem salas rietumdaļu un vidēji trenētam cilvēkam virsotnes sasniegšanai prasa aptuveni 10 stundas, bet „nesenas” vulkāniskās aktivitātes rezultātu dēļ, kurus laika plīvurs vēl ne tuvu nav spējis apklāt. Ja par Piku virsotni viss ir skaidrs – vulkāns, tad salas austrumdaļas plato, kas dažviet pārsniedz 1000m virs jūras līmeņa, nedaudz maskējas ar mežiem, ganībām un ezeriem, kas patiesībā ir krāteros sakrājies lietusūdens, un savu īsteno izcelsmi atklāj tikai tuvojoties piekrastei – it īpaši ziemeļu - ar iespaidīgiem klinšu veidojumiem, plaisām, alām un tuneļiem, ko veido sastinguši lavas bluķi.

  Patiesībā tieši šie sastingušās lavas bluķi, kuru dēļ Piku sauc par „Pelēko salu”, ļāva pirmajiem salas iemītniekiem būvēt patvērumu sev un mājdzīvniekiem, kā arī veidot robežnožogojumus saviem pirmajiem dārziem, paturot tajos saules siltumu un neļaujot Atlantijas vējiem aizpūst plāno auglīgās zemes kārtiņu. Vīnogulājus no Madeiras salā sāka stādīt jau no paša kolonizēšanas sākuma, bet īstās vīnadarīšanas kultūras atskaites punkts ir 1720. gada vulkāna izvirdums. Pēc tā Piku vīni divu gadsimtu laikā izplatījās visā pasaulē un kļuva pazīstami arī vairākos karaļnamos. Ne velti divdesmit gadu atpakaļ Piku vīnogulāji un to audzēšanas metode iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Bet, ja vīns negaršo un vīnadarīšana neinteresē, tad var doties uz līdzās salai esošo vaļu, kašelotu un delfīnu pulcēšanās vietu, var kāpt Portugāles augstākajā kalnā vai izbraukt pa vienu no pašiem skaistākajiem ceļiem valstī - „Taisnvirziena” ceļu jeb ceļu Nr.3-2A, kas veido visgarāko, absolūti taisno līniju Azoru salās un atrodas Piku salas centrālajā plato ar vienmēr pasakainu skatu uz Piku vulkānu un nebeidzamo okeānu tur lejā.

 • IZPĀRDOTS!
  Skatīties galeriju

  Četrzvaigžņu viesnīcu komplekts ar brokastīm Azoru salu ceļojumam

  8.1 /10
  Check-in:
  Check-out:

  Hotel Ramada Lisbon ir liela 4* viesnīca nedaudz ārpus centra, bet ar ērtu satiksmi gan uz centru, gan uz Nāciju parka rajonu. Metro stacija OLAIAS atrodas pavisam līdzās viesnīcas ārdurvīm.Viesnīca izvietojusies uz pakalna, līdz ar to no augšējām istabām paveras burvīgi skati pāri pilsētai, līdz pat Težu upei.

  Visās istabās pieejams bezvadu internets, TV, gaisa kondicionētājs un apkure, mini bārs un fēns. Viesnīcai ir arī fitnesa centrs un iespēja novietot noīrēto automašīnu tai piederošā stāvvietā.

  Vakariņas var ieturēt viesnīcas restorānā The Navigator, kur piedāvā portugāļu un Vidusjūras virtuves gardumus, savukārt brokastis tiks izsniegtas līdzņemšanai, lai savlaicīgi ierastos uz lidostu rīta reisam uz Faialu.

  Nakšņojam: 28.03.2024.-29.03.2024. (viena nakts)

  Check-in: 14.00

  Check-out 12.00

  Booking.com reitings: 8.1/10

  __________

  Viesnīca Azoris Faial Garden 4* atrodas Ortas pilsētas vēsturiskā centra malā ar satriecošu skatu pāri Atlantijas okeāna šaurumam, kas atdala Faijalas salu no Piku. Viesnīcas plašajās istabās pieejams: gaisa kondicionieris/apkure, bezvadu internets, TV, minibārs, fēns.

  Viesnīcas teritorijā ir dārzs, tenisa korts, Spa zona, fitnesa centrs un divi baseini – viens iekšā un otrs ārā, kuri viesiem pieejami bez maksas. Dodoties uz baseinu, matus klājoša cepurīte un baseina čības ir obligāta prasība.

  Bufetes brokastis, pusdienas un vakariņas A la Carte, var ieturēt viesnīcas restorānā.

  Nakšņojam: 29.03.2024.-30.03.2024. (viena nakts)

  Check-in: 15.00

  Check-out 12.00

  Booking.com reitings: 8.4/10

  __________

  Viesnīca Caravelas 4* atrodas Piku salas ostas ciematā Madalena līdzās šaurumam, pār kuru var redzēt Faialu. Pavisam netālu atrodas UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautie vīna dārzi.

  Viesnīcas ērtajās istabās pieejams: gaisa kondicionieris/apkure, bezvadu internets, TV, minibārs, fēns. Katrai istabai ir balkons. Viesnīcai ir arī āra baseins.

  Viesnīca piedāvā bufetes brokastis un dzērienus bārā, bet vakariņas var nobaudīt pavisam netālu esošajos restorānos.

  Nakšņojam: 30.03.2024.-01.04.2024. (divas naktis)

  Check-in: 16.00

  Check-out 12.00

  Booking.com reitings: 7.8/10

 • 28.marts

  12.35 Lidojums ar airBaltic Rīga - Lisabona, transfers no lidostas uz viesnīcu Ramada Lisbon 4*, iekārtošanās numuros, brīvs vakars.

  29.marts

  05.40 Transfers viesnīca Ramada Lisbon 4* - Lisabonas lidosta

  08.00 Lidojums ar Azores Airlines Lisabona - Orta

  09.45 Lidmašīna ielido Ortas lidostā, transfers uz viesnīcu Azores Faial Garden 4*, kur tiek atstāti čemodāni un uzsākta Ortas pilsētas ekskursija ar kājām.

  Pilsētas apskates ekskursiju kājām sāksim virzienā uz Pim ostas pludmali un 16. gs. uzbūvēto Sv. Sebastjana fortu. Pa ceļam apskatīsim slaveno Ortas ostu ar simtiem noenkurotām jahtām un zīmējumus uz ostmalas sienām, ko atstājuši jūrnieki no visas pasaules. Pilsētas centrā varēs apbrīnot Art Deko stila ēkas, seno Jezuītu klosteri, kurā mūsdienās pulcējas pilsētas dome un pilsētas muzejs. Līdzās muzejam atrodas Sv. Pestītāja baznīca – salas visievērojamākais dievnams, kura 17 gs. veidotos zeltītos kokgriezumus būs iespēja apskatīt. Ekskursijas laikā paredzēts iegriezties vietējā tirgū, kurā galvenokārt var nopirkt Piku salas augļus, Republikas laukumā, kā arī 20.gs, sākumā izveidotajā pilsētas publiskajā dārzā ar dīķi un gulbjiem tajā.

  Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim ēku, kuras otrajā stāvā aplūkosim privātu dažādu no vaļu zobiem veidotu rotājumu kolekciju, savukārt pirmajā stāvā - 103 gadus senā un jūrasbraucēju vidū pazīstamā kafejnīcā Peter Cafe Sport - baudīsim pusdienas un pēc tām arī kafejnīcas slavenākais dzēriens Gin do Mar - džinu, kas sajaukts ar marakujas liķieri.

  --

  14.00 Vaļu vērošanas tūre - izvēles ekskursija, cena 75 EUR!

  Klienti, kas dosies vaļu vērošanas tūrē, sasēdīsies laivā un kopā ar jūras biologu dosies iepazīt vaļveidīgos un citus jūras iemītniekus, kuri dzīvo salai tuvīnajos ūdeņos. Visbiežāk te var sastapt kašalotus un pudeļdeguna delfīnus. Visiem tiks izsniegtas glabšanas vestes un ūdensnecaurlaidīgas virsjakas.

  Šī ir izvēles ekskursija par papildus maksu. Tā tiks organizēta pie minimums 6 gribētājiem un nevar tikt iegādātā uz vietas. Šajā izbraucienā iespējami arī tūristi, kas nav no mūsu grupas.

  --

  19.00 Vakariņas visiem ceļotājiem (iekļautas ceļojuma komplekta cenā)

  30.marts

  09.00 Faialas salas ekskursija, izreģistrēšanās no viesnīcas (bagāža tiks ņemta līdzi ekskursijā)

  Ekskursijas iesākumā ceļš vedīs gar salas dienvidrietumu piekrasti, kas apaugusi ar platānām un citiem salai tipiskiem augiem un kur slejas ciemati ar banānu un apelsīnu koku dārziem. Iegriezīsimies vietējā siera ražotnē „O Morro”, kur varēsim iepazīties ar siera ražošanas procesu un degustēt pašu populārāko produkciju. Pēc tam apstāsimies pie Varadouru dabiskajiem baseiniem, kur milzīgi akmens lavas bluķi norobežojuši baseinus no okeāna jau daudzus gadsimtus atpakaļ, un apbrīnosim salas dienvidu piekrasti, it īpaši Morro – milzīgu vulkāniskas izcelsmes apmēram 300 tūkstošus gadus vecu klinti.

  Pēc pusdienām vietējā restorānā dosimies uz pašu tālāko salas rietumu punktu – Kapeliņuš. Te apskatīsim ainavu, kas izveidojusies pēc zemūdens vulkānu izvirduma 65 gadus atpakaļ. Apmeklēsim Kapeliņu Vulkānu izskaidrošanas centru un veco bāku, no kuras paveras brīnišķīga ainava (bāku nav iespējams apmeklēt sliktos laikapstākļos).

  Tālāk dosimies uz salas augstāko punktu, Kaldeiru, kas atrodas Faialas vidienē (1043m), bet atpakaļceļā uz Ortu, piestāsim Mirantes skatu laukumā, no kurienes paveras panorāma uz Flāmu ieleju, kas kluva par mājvietu pirmajiem ieceļotājiem.

  16.45 ekskursija noslēdzas Ortas ostā, kur tiek sagaidīts prāmis uz Piku

  17.15 atiet prāmis no Ortas uz Piku

  17.45 prāmis ienāk Piku salas ostā, ceļotāji pamet prāmi un dodas ar kājām uz viesnīcu Caravelas 4* (viesnīca atrodas tieši iepretim ostai, iekārtošanās numuros

  20.00 Vakariņas visiem ceļotājiem (iekļautas ceļojuma komplekta cenā)

  31.marts

  09.00 Piku salas ekskursija

  Ar autobusu doties uz ciematu Kriacau Velha, kur atrodas Piku tradicionālie vīna dārzi, kas iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Te atrodas arī labi saglabātas vējdzirnavas, kurām līdzās, ar Piku kalnu fonā, varēs nofotografēties.

  Brauciens turpināsies pa Piku salas gleznaino dienvidu piekrasti, cauri tipiskiem salas ciematiem. Šeit varēs redzēt no lavas bluķiem sen sakrautos mūrus, kas padara Piku salas vīnus tik īpašus un vietējo ainavu tik neparastu. Gids mums pastāstīs par salas vulkānisko vēsturi un salinieku piemērošanos dzīvei tajā.

  Apstāsimies Lažiš – ciematā, kurā atradās pirmā salinieku apmetne. Tur viesosimies iespaidīgajā Vaļu muzejā, kas ir visapmeklētākais muzejs Azoru salās.

  Pēc tradicionālām pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz Piku salas centrālo daļu, kur atrodas Kapteiņa ezers. Šeit būs brīvs brīdis neskartas dabas vidū, Piku kalna piekājē.

  Tad ceļš vedīs uz salas ziemeļiem, izbaudot vietējo ainavu, kurā zaļojoši pakalni mijas ar melnu vulkānisku iežu krāvumiem.

  Viesosimies vietējā vīna darītavā „A Buraca”, kur varēs nobaudīt lielisku baltvīnu un liķierus, kas darināti, izmantojot pašu saimniecībā audzētās vīģes un citus augļus. Varēs apskatīt arī senatnīgus priekšmetus, kas tika izmantoti pirms daudziem gadu desmitiem vīna ražošanas procesā, bet tagad atraduši savu vietu vīndarītavas nelielajā muzejā.

  Turpināsim Piku salas apskati, braucot pa Vīna ceļu un apstāsimies Lažidu ciematā, kur ūdens un vējš ir pārveidojis milzīgu bazalta bluķi kucēna skulptūrā. Ekskursijas pēdējais apmeklējuma punkts būs Vīna muzejs un tam līdzās augošie Pūķa koki, kuri ir raksturīgi Makronēzijas florai.

  19.00 Vakariņas visiem ceļotājiem (iekļautas ceļojuma komplekta cenā)

  1.aprīlis

  08.30 Izreģistrēšanās no viesnīcas, transfers no viesnīcas Caravelas 4* uz Piku lidostu

  10.25 Lidojums ar Azores Airlines Piku - Lisabona

  13.55 Lidmašīna ielido Lisabonā, ceļotāji paliek lidostā

  16.15 Lidojums ar airBaltic Lisabona - Rīga

  22.35 Lidmašīna ielido Rīgā

  !! Norādītie laiki un objektu apmeklēšanas secība ceļojuma programmā ir indikatīvi un izmaiņas ir iespējamas. 

  --

  Ceļojuma programmā iekļauts: aviobiļetes, pavadošais latviski un krieviski runājošs grupas vadītājs, vietējais angliski runājošs gids, aviobiļetes, ERGO premium apdrošināšana (līdz 80 gadiem ieskaitot), transferi no/uz lidostām, viesnīcas ar brokastīm, autobuss, prāmja biļetes, trīs pusdienas un trīs vakariņas, kā arī sekojošas ieejas un degustāciju maksas: 

  Ortas pilsētas ekskursijā - ieejas maksa vaļu zobu ofortu muzejāGin do More dzēriens

  Faial salas ekskursijā - ieejas maksa Kapeliņu Vulkānu centrā un degustācija siera ražotnē

  Piku salas ekskursijā - ieejas maksa Vaļu muzejā un Vīna muzejā, vīna degustācijas

 • Ceļojums uz Ortu un Piku ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursiju komplekts Azoru salās ar pusdienām un vakariņām

  Ekskursiju komplekts iekļauts cenā. Šis pakalpojums jāatzīmē katram ceļotāja, veicot rezervāciju solī "Ekskursijas". Komplektā iekļauts: transferi uz/no viesnīcām, autobuss, prāmja biļetes, vietējais angliski runājošs gids, trīs pusdienas (divas Faialas salā, vienas Piku), trīs vakariņas (vienas Faialas salā, divas Piku), ieejas maksas vaļu zobu ofortu muzejā, Kapeliņu Vulkānu centrā, Piku Vaļu muzejā un Vīnu muzejā, siera un vīna degustācijas, tradicionālais Gin do More dzēriens
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  29.marts

  10:30 ORTAS PILSĒTAS EKSKURSIJA Pilsētas apskates ekskursiju kājām sāksim virzienā uz Pim ostas pludmali un 16. gs. uzbūvēto Sv. Sebastjana fortu. Pa ceļam apskatīsim slaveno Ortas ostu ar simtiem noenkurotām jahtām un zīmējumus uz ostmalas sienām, ko atstājuši jūrnieki no visas pasaules. Pilsētas centrā varēs apbrīnot Art Deko stila ēkas, seno Jezuītu klosteri, kurā mūsdienās pulcējas pilsētas dome un pilsētas muzejs. Līdzās muzejam atrodas Sv. Pestītāja baznīca – salas visievērojamākais dievnams, kura 17 gs. veidotos zeltītos kokgriezumus būs iespēja apskatīt. Ekskursijas laikā paredzēts iegriezties vietējā tirgū, kurā galvenokārt var nopirkt Piku salas augļus, Republikas laukumā, kā arī 20.gs, sākumā izveidotajā pilsētas publiskajā dārzā ar dīķi un gulbjiem tajā.

  Ekskursijas noslēgumā apmeklēsim ēku, kuras otrajā stāvā aplūkosim privātu dažādu no vaļu zobiem veidotu rotājumu kolekciju, savukārt pirmajā stāvā - 103 gadus senā un jūrasbraucēju vidū pazīstamā kafejnīcā Peter Cafe Sport - baudīsim pusdienas un pēc tām arī kafejnīcas slavenākais dzēriens Gin do Mar - džinu, kas sajaukts ar marakujas liķieri.

  Brīvais laiks.

  19.00 Vakariņas visiem ceļotājiem

  30. marts

  09.00 FAIALAS SALAS EKSKURSIJA Ekskursijas iesākumā ceļš vedīs gar salas dienvidrietumu piekrasti, kas apaugusi ar platānām un citiem salai tipiskiem augiem un kur slejas ciemati ar banānu un apelsīnu koku dārziem. Iegriezīsimies vietējā siera ražotnē „O Morro”, kur varēsim iepazīties ar siera ražošanas procesu un degustēt pašu populārāko produkciju. Pēc tam apstāsimies pie Varadouru dabiskajiem baseiniem, kur milzīgi akmens lavas bluķi norobežojuši baseinus no okeāna jau daudzus gadsimtus atpakaļ, un apbrīnosim salas dienvidu piekrasti, it īpaši Morro – milzīgu vulkāniskas izcelsmes apmēram 300 tūkstošus gadus vecu klinti. Pēc pusdienām vietējā restorānā dosimies uz pašu tālāko salas rietumu punktu – Kapeliņuš. Te apskatīsim ainavu, kas izveidojusies pēc zemūdens vulkānu izvirduma 65 gadus atpakaļ. Apmeklēsim Kapeliņu Vulkānu izskaidrošanas centru un veco bāku, no kuras paveras brīnišķīga ainava (bāku nav iespējams apmeklēt sliktos laikapstākļos). Tālāk dosimies uz salas augstāko punktu, Kaldeiru, kas atrodas Faialas vidienē (1043m), bet atpakaļceļā uz Ortu, piestāsim Mirantes skatu laukumā, no kurienes paveras panorāma uz Flāmu ieleju, kas kluva par mājvietu pirmajiem ieceļotājiem.

  16.45 ekskursija noslēdzas Ortas ostā, kur tiek sagaidīts prāmis uz Piku plkst. 17:15

  17.45 prāmis ienāk Piku salas ostā, ceļotāji pamet prāmi un dodas ar kājām uz viesnīcu Caravelas 4* (viesnīca atrodas tieši iepretim ostai, iekārtošanās numuros)

  20.00 Vakariņas visiem ceļotājiem

  31. marts

  09.00 PIKU SALAS EKSKURSIJA Ar autobusu doties uz ciematu Kriacau Velha, kur atrodas Piku tradicionālie vīna dārzi, kas iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Te atrodas arī labi saglabātas vējdzirnavas, kurām līdzās, ar Piku kalnu fonā, varēs nofotografēties.

  Brauciens turpināsies pa Piku salas gleznaino dienvidu piekrasti, cauri tipiskiem salas ciematiem. Šeit varēs redzēt no lavas bluķiem sen sakrautos mūrus, kas padara Piku salas vīnus tik īpašus un vietējo ainavu tik neparastu. Gids mums pastāstīs par salas vulkānisko vēsturi un salinieku piemērošanos dzīvei tajā.

  Apstāsimies Lažiš – ciematā, kurā atradās pirmā salinieku apmetne. Tur viesosimies iespaidīgajā Vaļu muzejā, kas ir visapmeklētākais muzejs Azoru salās.

  Pēc tradicionālām pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz Piku salas centrālo daļu, kur atrodas Kapteiņa ezers. Šeit būs brīvs brīdis neskartas dabas vidū, Piku kalna piekājē. Tad ceļš vedīs uz salas ziemeļiem, izbaudot vietējo ainavu, kurā zaļojoši pakalni mijas ar melnu vulkānisku iežu krāvumiem.

  Viesosimies vietējā vīna darītavā „A Buraca”, kur varēs nobaudīt lielisku baltvīnu un liķierus, kas darināti, izmantojot pašu saimniecībā audzētās vīģes un citus augļus. Varēs apskatīt arī senatnīgus priekšmetus, kas tika izmantoti pirms daudziem gadu desmitiem vīna ražošanas procesā, bet tagad atraduši savu vietu vīndarītavas nelielajā muzejā.

  Turpināsim Piku salas apskati, braucot pa Vīna ceļu un apstāsimies Lažidu ciematā, kur ūdens un vējš ir pārveidojis milzīgu bazalta bluķi kucēna skulptūrā. Ekskursijas pēdējais apmeklējuma punkts būs Vīna muzejs un tam līdzās augošie Pūķa koki, kuri ir raksturīgi Makronēzijas florai.

  19.00 Vakariņas visiem ceļotājiem

  --

  Ekskursiju programmā iekļauts: transfers uz/no viesnīcām, pavadošais latviski un krieviski runājoss grupas vadītājs, vietējais angliski runājošs gids, autobuss, prāmja biļetes, trīs pusdienas un trīs vakariņas, kā arī sekojošas ieejas un degustāciju maksas: 

  Ortas pilsētas ekskursijā - ieejas maksa vaļu zobu ofortu muzejāGin do More dzēriens

  Faial salas ekskursijā - ieejas maksa Kapeliņu Vulkānu centrā un degustācija siera ražotnē

  Piku salas ekskursijā - ieejas maksa Vaļu muzejā un Vīna muzejā, vīna degustācijas

  Aizvērt aprakstu
  Ceļojums uz Ortu un Piku ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Izvēles ekskursija - Vaļu vērošanas tūre

  29.03.2023 14.00 no piestātnes
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša jūras biologa pakalpojumi, izbrauciens ar laivu, glābšanas veste.
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Izvēles ekskursija.

  Pēc pusdienām Peter Cafe Sport dosimies uz iepretim kafejnīcai esošo piekrasti, no kuras atiet laivas vaļu vērošanai. Kopā ar jūras biologu iepazīsim vaļveidīgos un citus jūras iemītniekus, kuri dzīvo salai tuvīnajos ūdeņos. Visbiežāk te var sastapt kašalotus un pudeļdeguna delfīnus. Visiem tiks izsniegtas glabšanas vestes un ūdensnecaurlaidīgas virsjakas.

  Šī ir izvēles ekskursija par papildus maksu. Tā tiks organizēta pie minimums 6 gribētājiem un nevar tikt iegādātā uz vietas. Šajā izbraucienā iespējami arī tūristi, kas nav no mūsu grupas.

  Pakalpojuma sniedzējs nevar dot 100% garantiju, ka vaļi vai citi jūras iemītnieki noteikti parādīsies virs ūdens izbrauciena ar laivu laikā.

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up