Pārlekt uz galveno saturu

Polijas kultūras pērle Krakova Lieldienās

28.03.2024
Rīga 05.00 - 05.30 Katovice
31.03.2024
Katovice 17.00 - 19.30 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Katovici turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (20 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu uz Katovici, transferu un 3 naktis 5* viesnīcā Holiday Inn Krakow City Centre divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgu istabu 150 EUR. Agrā iereģistrēšanās viesnīcā no pl. ~ 8 un brokastis 28.03 rītā  -  jau iekļauts komplekta cenā!

Pirmā iemaksa 300 EUR!

JAUNUMS

Īsāks laiks ceļā un joprojām ar jauniem galamērķiem piepildītas Lieldienu brīvdienas! Šoreiz piedāvājam iespēju pievienoties ceļojumā uz Polijas kultūras galvaspilsētu Krakovu. Pilsētai ir izdevies saglabāt savu spozmi spītējot vēstures līkločiem, kas nesa sev līdzi gan mongoļu un vēlāk arī austriešu iebrukumus, lielu ugunsgrēku 19.gadsimta vidū un Otro Pasaules karu, kas izpostīja daudzu citu šī reģiona pilsētu arhitektūru, kamēr Krakovu atstāja salīdzinoši neskartu.

Šodien pilsēta savu nemainīgo popularitāti nodrošina primāri pateicoties labi saglabātajai vecpilsētai, vēstures liecībām par tām šausmām, ko tūkstošiem cilvēku, lielākoties ebreju tautības, nācies pārciest Hitlera varas zenītā tostarp Aušvicē, un Kazimiram III Lielajam, kura valdīšanas laikā tika attīstīta sāls ieguve, kas savukārt nodrošināja būtiskus rūpniecības ienākumus pērnajos gadsimtos un no tūristiem iekasētu naudiņu mūsdienās.

Mums gan būs paveicies šo pilsētu apmeklēt “mierīgākā” periodā, kad ceļotāju plūsmas vēl “negāž no kājām”, bet marta saulīte jau spēj iepriecināt ar +20 grādiem dienas vidū. Krakova iestājas par savu mantojumu un tā saglabāšanu, ne velti tiek centralizēti ierobežota cilvēku plūsma populārākajās apskates vietās, kur kundze kasē var pretim noplātīt rokas un pateikt, ka tuvākais apmeklējuma laiks, ko viņa var piedāvāt ir labi, ja pēc pāris stundām. Šādiem gadījumiem pilsēta paver savas durvis citām izklaidēm: izbraucieni ar laivu pa Vislas upi, finansiāli samērīgi vēderprieki, brauciens karietē pilsētas galvenajā laukumā, pastaiga pa mūsdienu kultūras, senāk ebreju kvartālu Kazimierz

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem kultūras un vēstures mīļotājiem, kas vēlas sagaidīt pavasara svētkus tuvāk dienvidiem un saules siltumam un kas tajā pašā laikā arī novērtē kvalitatīvas naktsmītnes sniegtās iespējas. Tas viss - par patīkamām cenām! 

  Katru gadu Krakovā Lieldienu nedēļās ietvaros notiek viens no zināmākajiem senās mūzikas festivāliem Eiropā - Misteria Paschalia.

  Vairāk par festivālu var iepazīties šeit - www.misteriapaschalia.com

  Lūdzu ņemt vērā, ka Lieldienu svētdienā, 31.martā, vairums veikalu un tūrisma apskates vietas ir slēgti!

  Gaisa temperatūra: ap 7-15 C dienā, ap 0-2 C naktī

  Laikapstākļi: lietus iespējamība ~ 30% (marts ir viens no sausākajiem gada mēnešiem)

  Laika starpība ar Latviju: viena stunda

  Valūta: zlots (kurss ~ 1 EUR = 4 zloti)

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.

  Atkarībā no kopējā grupas lieluma viesnīcā, klienti var tik sadalīti divās atsevišķās ekskursiju grupās, kas dienas laikā savstarpēji nekrustojas.

  * Visās ekskursijās vietu skaits ir ierobežots!

  Atļautais bagāžas daudzums: 5 kg rokas bagāža un 20 kg reģistrētā bagāža

  !!! Avantūristiem, kas lidojumu izmantos, lai nokļūtu Zakopanē (Kasprowy Wierch) - slēpošanas inventāra pārvadāšana iekļauta lidojuma cenā! Rezervējot lidojumu, atzīmējiet pakalpojuma nepieciešamību laukā Svarīgas piezīmes.

  Lidojumu izpilda avio kompānija Enter Air ar Boeing 737 - 800 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums:

  Rīga – Katovice: 1h 30 min

  Katovice - Rīga: 1h 30 min

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  28. marts, plkst. 05:30 transfers no Katovices lidostas uz viesnīcu Krakovā (~1.5h)

  31. marts, plkst. 13:00 transfers no Krakovas viesnīcas uz Katovices lidostu (~1.5h)

 •  

  Otrā lielākā Polijas pilsēta, kas atrodas valsts dienvidos, Vislas upes augštecē un kurai izdevās izvairīties no pārvēršanās drupās II. Pasaules kara laikā ir Krakova.

  Bijusī karaliskā galvaspilsēta, ar vecpilsētu, kas iekļauta UNESCO Pasaules vēsturiskā un kultūras mantojuma sarakstā, tā viegli savieno bagātas un lieliski saglabātas Viduseiropas pilsētas centra pompozitāti ar sensenas un tradīcijām bagātas unversitātes studentu jaunības aizrautību.

  Līdz mūsu ēras X gs. šo teritoriju apdzīvoja rietumslāvu ciltis, bet 966. gadā zemes tika apvienotas un pieņēma katolicismu. Nākošajā gadsimtā tika izveidota Polijas karaliste, kas pēc sekojošiem diviem sadrumstalotības gadsimtiem, pie monolītas varenības atgriezās XIV gs. sākumā. 1611. gadā Polijas galvaspilsēta tika pārcelta uz Varšavu un tas deva smagu triecienu pilsētas ekonomikai un krakoviešu pašlepnumam. Nepilnus divus turpmākos gadsimtus Krakovu kontrolēja Austrija un tikai 1918. gadā tā atkal pievienojās Polijai.

  Krakovas iedzīvotāji smagi cieta II Pasaules kara laikā, kad pilsētas vācu gubernators sodīja ar nāvi unversitātes pasniedzējus un vismaz 55 tūkstošus vietējos ebrejus nosūtīja uz Aušvices koncentrācijas nometni.

  Pēc kara, nonākot PSRS ietekmes zonā, Krakovas apkārtne ātri kļuva par vienu no Polijas rūpniecības centriem – netālu no pilsētas tika uzbūvētas tekstila un pārtikas ražotnes, metālapstrādes un ķīmisko produktu fabrikas. Smagās industrijas strādniekiem bija milzīga loma atbrīvošanās cīņā no sociālisma un ekonomiskajā izdzīvošanā turbulences laikos pēc komunistiskā režīma krišanas.

  Mūsdienu Krakova ir pārpilna ar apskates vietām, kuras ir kopumā raksturojamas kā izcils Eiropas pilsētplānošanas paraugs. Tajā harmoniski attīstījušies, uzkrājušies un saglabāti praktiski visi arhitektūras stili sākot no agrīnās romānikas līdz pat modernismam. Lielākā daļa no apskatāmajām vietām ir saglabātas to sākotnējā formā un ar autentisku apdari.

  Kā jau katrā vecpilsētā, apskate jāsāk ar tās centrālo vietu. Un Krakovā tas ir Tirgus laukums – kultūras, komercijas un vēsturiskā Krakovas sirds. Laukumu, kas ir viens no senākajiem Eiropā, ielenc apskates vērtas ēkas – īsti arhitektūras pieminekļi pat no XIV gadsimta. Šeit atrodas t.s. Drēbju zāle - ēka, kas tiek uzskatīta par Eiropas pirmo univerālveikalu un kurā pārdeva ne tikai vietējos audumus, bet arī luksusa preces, kas bija ievestas no Austrumu zemēm: ādas, vasku un garšvielas. Ja iepirkšanās neinteresē, tad var ielūkoties muzejā ēkas augšējos stāvos, kur atrodas visplašākā XIX gs. Polijas gleznotāju un skulptoru darbu izstāde valstī.

  Tirgus laukuma pretējā pusē, apskates vērta ir Sv. Marijas bazilika – mājvieta pasaules lielākajam gotiskajam altārim , kā arī skatu platformai, kuru var sasniegt pa 300 pakāpieniem.

  Otra svarīgākā Krakovas vieta, kas turklāt iekļauta UNESCO sarakstos, ir Vāveles karaliskā pils – vesels komplekss, kas atrodas Vāveles pakalna galā, apm. 15 min. gājiena attālumā no vecpilsētas. Pilī uzturējās Polijas karaļi no XIII līdz XVII gadsimtam, bet tagad tur ierīkots muzejs. Tepat pakalnā var apskatīt Vāveles Katedrāli un Vāveles pūķa skulptūru, kas atrodas blakus lejā plūstošajai Vislas upei un patiešām izpūš liesmas no savas rīkles.

  Krakova piedāvā virkni interesantu vietu vecpilsētā, kā arī ārpus tās – Ebreju kvartālu, universitāti, laukumus, dārzus un baznīcas.

  Tomēr gribētos pieminēt vietas - "must see" jeb "Jāredz!" ārpus Krakovas pilsētas:

  Veličkas sāls raktuves ( arī UNESCO sarakstā), kas neliks vilties pat tiem, kuriem ir šaubas par par šādu vietu apmeklēšans lietderību. Raktuvju strādnieku izgrebtas sāls skulptūras, grotas un ezeri, kas apgaismoti stratēģiski nozīmīgās vietās – tie ir tikai 2% no milzīgā 245km garā un 327m dziļā labirinta, kas izvietojies 9 pazemes stāvos, atvērti tūristu apskatei un liek elpai aizrauties.

  Retais Krakovas viesis dodas prom no pilsētas, neaizbraucot uz Aušvices jeb Osvencimas koncentrācijas nometnes memoriālu, kas atrodas apm. 70km attālumā. Memoriāls joprojām sagalabājis lielāko daļu no nometnes orģinālajām celtnēm, žogiem un ieslodzīto pamestajām mantām. Upuru piemiņa, ko dzīvu uztur nepārtraukti plūstošā apmeklētāju straume, liek cerēt, ka šādi noziegumi nekad vairs neatkārtosies.

 • Skatīties galeriju

  Holiday Inn Krakow City Centre ar brokastīm

  8.8 /10
  Check-in: 16:00
  Check-out: 12:00

  Lieliskā 5* viesnīca Holiday Inn Krakow City Centre atrodas pašā Krakovas vecpilsētas centrā - 10 minūšu gājiena attālumā no tirgus laukuma vai Vāveles pils.

  Plašās istabas piedāvā visu nepieciešamo viesu atpūtai - apkuri, gaisa kondicionieri, plakanekrāna satelītkanālu TV, fēnu, seifu, bezmaksas WI-FI .

  Viesnīcā ir bārs un restorāns, kur varēs nobaudīt bagātīgas bufetes brokastis un vakariņas. Viesnīca piedāvā izmantot savu fitnesa zāli un masāžas pakalpojumus.

   

  Noīrēto automašīnu par papildus samaksu ( apm. 25€ par diennakti) un bez iepriekš veiktas rezervāciju varēs novietot viesnīcas stāvvietā.

  Ceļojuma komplekta cenā ir jau iekļauts:

  Agrā iereģistrēšanās viesnīcā 28.03 no pl. ~ 8.00

  Brokastis viesnīcā iebraukšanas rītā 28.03

 • FlyMeAway ceļojums Krakova
  Skatīties galeriju

  Krakovas pilsētas ekskursija

  28.03.2024 10:00 no viesnīcas ar kājām
  Cena: 30 EUR
  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmās dienas ekskursijas laikā kājām izstaigāsim Krakovas vecpilsētu, lai iepazītos ar ievērības cienīgākajām vietām- dosimies pa t.s. Karalisko ceļu, kas savieno Krakovas vecpilsētu ar Vāveles pili, apskatot Floriana vārtus, Floriana un Grodskas ielu, kā arī Tirgus laukumu un Drēbju zāli, Sv. Marijas baznīcu un sinagogu, Ebreju kvartālu u.c.

  Ekskursijas ilgums ~ 4 stundas.

  Ceļotāji tiks sadalīti nelielās grupās līdz 20 cilvēkiem uz vienu gidu!

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  FlyMeAway ceļojums Krakova Aušvica
  Skatīties galeriju

  Aušvice un Birkenau

  29.03.2024 08:40 no viesnīcas
  Cena: 85 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, specializētā Aušvices koncentrācijas nometnes memoriala krieviski runājošā gida pakalpojumi, ieejas biļetes memorialā un pusdienas
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šīs pilnas dienas ekskursijas laikā piedzīvosim vienu no neaizmirstamākajām mācību stundām mūsdienu Eiropas vēsturē. Apskatīsim saglabātās nacistu koncentrācijas nometnes liecības – Nāves sienu, simtiem barakas, žogus, dzelzceļa līniju un rampu, kas veido aizkustinošu piemiņu tūkstošiem nevainīgiem, nomocītiem cilvēkiem. Pēc tam sekos pusdienas Osvencimas mazpilsētā.

  Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas.

  Ekskursija pieejama pārdošanā līdz 13.02 un visiem dalībniekiem līdzi jāņem personu apliecinoši dokumenti (pase vai ID karte)!

   

   

  Aizvērt aprakstu
  Ceļojums uz Krakovu ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Klinģerīšu (obwarzanek) cepšanas meistarklase

  30.03.2024 09:00 no viesnīcas
  Cena: 15 EUR
  Cenā iekļauts: angliski runājoša muzeja darbinieka pakalpojumi un meistarklase klinģerīšu cepšanā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ar kājām no viesnīcas dosimies (~ 15 min.) uz “Dzīvo klinģerīšu muzeju”. Obwarzanek - apaļais, mīkstais un viegli saldenais mīklas izstrādājums ir Krakovas simbols un viens no Polijas tradicionālajaiem produktiem, ko aizsargā ES likums un kuri pilsētā tiek pārdoti uz katra stūra. Muzejā varēs uzzināt interesantus faktus par klinģerīšu garo vēsturi, dažādām ražošanas metodēm un klinģerīšu veidiem, kā arī pašam izmēģināt tādu izcept pieredzējuša meistara vadībā.

  Ekskursijas ilgums ~1.5 stunda.

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums uz Krakovu -Veličkas sāls raktuves
  Skatīties galeriju

  Veličkas sāls raktuvju apmeklējums

  30.03.2024 15:50 no viesnīcas
  Cena: 60 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, specializētā raktuvju krieviski runājošā gida pakalpojumi, ieejas biļetes sāls raktuvēs
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pus dienas ekskursijas laikā apmeklēsim UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā iekļautās sāls raktuves, līdz kurām no Krakovas jābrauc nepilnu stundu. Vietējā raktuvju gida pavadībā dosimies pasakainajā apakšzemes valstībā, kur ekskursija sāksies 65m dziļumā. Pa plašiem koridoriem, gar apakšzemes sālsezeriem un brīnumainām zālēm, nonāksim līdz pat 135 m dziļumam zem zemes. Lai justos komfortabli ekskursijas laikā, jāvelk ērti apavi un drēbes, kas piemērotas 17 C temperatūrai. Kopumā būs jāpieveic 800 pakāpieni, no kuriem 380 pašā sākumā. Sāls raktuvēs drīkst līdzi ņemt tikai nelielu rokas bagāžu (20x20x35).

  Ekskursijas ilgums ~ 5 stundas.

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway ceļojums uz Krakovu
  Skatīties galeriju

  Ojcovas Nacionālais parks

  31.03.2024 08:00 no viesnīcas
  Cena: 90 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi un pusdienas
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ojcovas parks ir Polijas mazākais Nacionālais parks, kas atrodas pavisam līdzās Krakovai un vienmēr ir bijis krakoviešu iemīļots nedēļas nogales pastaigu galamērķis. Visskaistākais tas tiek uzskatīts rudenī, kad zeltā iekrāsojas Karpatu dižskabārži – tie arī devuši nosaukumus tādām vietām kā Zelta kalns vai Zelta ieleja. Zelta ieleju izveidojusi Pradnikas upes straujie ūdeņi, kas izveidojuši gravu mīkstajā baltajā kaļķakmenī. Savukārt, lietusūdens straumes šeit izveidojušas maģisku formu iežu izskalojumus, kas nodēvēti par “Bruņucimdu”, “ Deotimas adatu” un “Herkulesa klubu”.

  Tālāk dosimies apskatīt Pieskovas Klints pili (no ārpuses!), kas pirmo reizi dokumentos pieminēta 1315. gadā. Iespējams, ka tas sākotnēji bija domāts kā cietoksnis, kas aizsargāja ceļu no Krakovas uz Silēziju cauri Pradnika ielejai. Mūsdienu atrašanās vietā karalis Kazimirs Lielais uzbūvēja jaunu pili gadsimtu vēlāk un tā veica identiskas funkcijas. Pils satāvēja no augšējās un apakšējās daļas un galīgi sabruka XIX gadsimtā.

  Pirms pusdienām vēl būs iespēja apskatīt Orgodzienieku pilsdrupas, kas ir augstākais cietoksnis Krakovas – Čenstohovas augstienē un uzbūvēts XII gadsimtā. XIII gadsimtā to nopostīja tatāri, bet no jauna uzbūvēja pēc 100 gadiem. Savas pastāvēšanas laikā tas tika izpostīts vairākkātīgi un atkal atjaunots līdz pat XVI gadsimtam, kad īpašnieki nolēma tam vairāk netērēt ne centa. Mūsdienās to no pēdējā īpašnieka iegādājās Poļu Tūrisma biedrība, kas palīdzēja pilsdrupas saglabāt pietiekami labā stāvoklī.

  Pēc pusdienām vietējā restorānā, transfers uz lidostu.

  Ekskursijas ilgums ~ 6 stundas.

  Lūdzu ņemt vērā, ka Lieldienu svētdienā, 31.martā, vairums veikalu un tūrisma apskates vietas ir slēgti!

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up