Pārlekt uz galveno saturu
18.11.2020
Rīga 06.40 - 08.20 Podgorica
22.11.2020
Podgorica 21.30 - 01.15 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Podgoricu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bagāža (15 kg nododamā un 5 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā Hotel Falkensteiner divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Piemaksa par vienvietīgu istabu 105 EUR

Viesnīca uzņem viesus tikai no 14 gadu vecuma!

Pirmā iemaksa 200€ ! Ceļojuma komplekta cenā iekļautas brokastis un vakariņas! Viesnīca uzņem viesus no 14 gadu vecumam.

 

 

 

Ja Jums vārds „Melnkalne” asociējas ar kaut ko mazliet mežonīgu, krāšņas dabas un kontrastu bagātu, kā arī civilizācijas nesabojātu – vietu, kur vasaras brīvdienas varētu pavadīt Drakula, nu, vai vismaz Harija Potera draugu radi, tad ziniet – neesat tālu no patiesības!

Melnkalne, Adrijas jūras pērle, kas ir daudzējādā ziņā unikāla, atrodas tās dienvidu daļā un ietver sevī gan Balkāniem, gan Vidusjūras valstīm raksturīgās iezīmes.

Mēs nodrošinām ērto un īso lidojumu uz Melnkalni, piedāvājumā arī ir iekļauta laba 4* viesnīca ar brokastīm un vakariņām! Viesnīca uzņem viesus tikai no 14 gadu vecumam.

Melnkalne nedēļas nogalē - īstā ceļotāja izvēle!

 •  

  Nelielā Balkānu valsts robežojas ar Serbiju, Horvātiju, kā arī Bosniju un Hercegovinu, taču tai piemīt arī kaut kas „ itālisks un albānisks”. Melnkalne atrodas tikai 500 km attālumā no Romas un ir viena no visvairāk uz dienvidiem izvietotajām valstīm pašā Eiropas centrā. Līdz ar Melnkalnes un Serbijas atdalīšanos un kļūšanu par patstāvīgām valstīm 2006. gada jūnijā, noslēdzās bijušās Dienvidslāvijas sairšana.

  Melnkalnes oficiālā galvaspilsēta ir Podgorica, bet vēsturiskā – Cetiņe. Ap 14000 km2 lielajā teritorijā, ko apdzīvo tikai 670000 iedzīvotāju, tūristus valdzinās neskartā daba un bagātīgās vēstures liecības. Nekur citur pasaulē tik nelielā teritorijā nevar atrast tādu civilizācijas nepārveidotas dabas daudzveidību. Šeit ir gan augsti kalni ar dziļām aizām un dzidriem kalnu ezeriem valsts ziemeļos, gan brīnišķīgas pludmales –dienvidos, no kurām Kotoras līcis ir iekļauts 20 pasaules skaistāko līču sarakstā.

  Vēsture

  Gluži tāpat kā daba, arī Melnkalnes vēsture ir krāsaina un piedzīvojumiem bagāta. Tās ritējumu ietekmējušas dažādas personības, bet vienmēr to caurvijušas pastāvīgās ilgas un cīņa par brīvību un neatkarību. Melnkalnes vārds pirmo reizi pieminēts Karaļa Milutina hartā 1276. gadā un tiek uzskatīts, ka nosaukums cēlies no tumšajiem mežiem, kas klāj Lovcena kalnu un tam pieguļošo apkārtni.

  Romas impērijas laikā daļu tagadējās Melnkalnes teritorijas sauca – Duklja. Ar laiku tajā tika iekļauta Skadara ezera apkārtne un blakus esošie kalni. 1040. gadā Duklja ieguva neatkarību, bet 1077. gadā kļuva par Zetas karalisti – pirmo valstisko veidojumu Balkānos. Kristietība šeit tika atnesta 7. gadsimtā līdz ar slāvu cilšu ierašanos.

  Viduslaikos Melnkalnei nācās sīvi cīnīties pret albāņu, turku un venēciešu iekarotāju armijām. Cīņas pret turkiem sekmīgi turpinājās līdz par 19. gs. vidum un melnkalnieši atguva lielu daļu savu teritoriju, nokratot Osmanu impērijas jūgu.

  Fakts, ka Melnkalne bija vienīgā valsts Balkānos, kas tik sekmīgi spēja cīnīties pret turkiem, tā iespaidoja Eiropas lielvalstu valdības, ka 1910. gadā Melnkalnes karaliste baudīja pilnu neatkarīgas valsts diplomātisko statusu un atzīšanu. 20. gadsimta abi Pasaules kari gāja pāri Melnkalnei, kā visām mazām valstīm Eiropas centrā.

  Pēc 2. pasaules kara, Melnkalne zaudēja ilgi loloto neatkarību un tika iekļauta Dienvidslāvijas federācijas sastāvā. Tikai 2006. gada referendums par neatkarību, lāva Melnkalnei kļūt par 192. neatkarīgo valsti ANO sarakstā.

  FlyMeAway iesaka

  Podgorica

  11. gadsimtā dibinātā apmetne, kas viduslaikos tika saukta par Ribnicu, tagadējā Melnkalnes galvaspilsēta un lielākā pilsēta atrodas Ribnicas un Moračas upju satekas vietā, vēsturiski nozīmīgu tirdzniecības ceļu krustpunktā.. Netālu atrodas populāri ziemas sporta kūrorti un Adrijas jūras piekraste arī ir gandrīz ar roku sasniedzama. Viduslaikos rosīgs reģionālas komercijas, kultūras un izglītības centrs, otomanu četru gadsimtus ilgušās okupācijas rezultātā kļuva par pilsētu – cietoksni. Turku kundzības laikmetam noslēdzoties, Podgorica atkal atguva rosīgas un strauji uzplaukstošas pilsētas raksturīgās iezīmes. Melnkalnes galvaspilsētas arhitektūrai raksturīgs dažādu stilu sajaukums modernas celtnes mijas ar vēsturiskām ēkām no Otomanu impērijas laika – mošejām un pulksteņtorni. Virkne muzeju, valsts lielākais teātris, mākslas galerijas un publiskie parki ir apskates vērtas Podgoricā.

  Cetiņe

  Senā, karaliskā Melnkalnes galvaspilsēta, valsts prezidenta oficiālās rezidences pilsēta. Ar nedaudz vairāk nekā 13 tūkstošiem iedzīvotāju, Cetiņe izvietojusies uz neliela plato, ko ieskauj augsti kalni, Lovcena virsotni ieskaitot, no kura mežiem Melnkalne ieguvusi savu nosaukumu. Pilsēta dibināta 15. gadsimtā un ir gan valsts vēsturiskais centrs, gan ortodoksālās baznīcas vadības mājvieta. Mūsdienās Cetiņe ir viena no tūristu visapmeklētākajām pilsētām Melnkalnē, jo tā lepojas ar bagātīgu vēsturisko mantojumu, kas apskatāms virknē muzeju, slavenajā Cetiņes klosterī un Vlaškas baznīcā. Netālu atrodas arī pašas lielākās alas bijušās Dienvidslāvijas Federācijas teritorijā.

  Budva

  Budva ir Melnkalnes tūrisma metropole ar 35 lieliskām pludmalēm Adrijas jūras krastā un nerimstošu naktsdzīvi, tāpēc nereti tiek dēvēta par šīs valsts Maiami. Budvas vecpilsēta ir izvietojusies uz nelielas pussalas un tajā apskatāma virkne vēsturisku pieminekļu – baznīcas un klosteri, kā arī mākslas galerijas un nelieli muzeji. Vasaras mēnešos Budva kļūst par pilsētu – teātri, pateicoties neskaitāmiem koncertiem, teātra izrādēm un citiem kultūras pasākumiem, kas nomaina viens otru. Tiem, kurus neinteresē Budvai piemītošā dabas dotā burvība, var apmeklēt neskaitāmos veikalus, kafejnīcas un naktsklubus.

  Kotoras līcis

  Kotoras līcis, kas tiek bieži dēvēts par Eiropas vistālāk uz dienvidiem izvietoto fjordu, bet faktiski ir izzudušas upes kanjons, neapšaubāmi ir viena no gleznainākajām Melnkalnes vietām. Kotoras līci veido četri mazāki līcīši, no kuriem divi ir savstarpēji saistīti. Tajā ir septiņas salas un gandrīz katru no tām vainago dievnams. Līci iekļauj augstas klintis, kas atspoguļojas dzidrajos Adrijas jūras ūdeņos. Gan līcis, gan senatnīgā, nostiprinātā Kotoras pilsēta, gan savulaik venēciešiem piederošā baroka arhitektūras pērle Perasto ir iekļautas UNESCO cilvēces vēsturiskā un dabas mantojuma sarakstā.

  Taču arī slavenajā sarakstā neiekļautās vietas – piemēram, serpentīnveidīgais kalnu ceļš no Kotoras uz Cetiņes pilsētu ir apbrīnas vērtas un elpu aizraujošas. Tomēr galvenā šīs maziepazītās Balkānu valsts burvība meklējama nevis pilsētās, bet neaprakstāmi skaistajās un mūžam mainīgajās dabas ainavās – kalnos, mežos un ielejās, krāčainu upju dziļajos kanjonos, piekrastes zeltainajās pludmalēs, vientuļos klosteros nekurienes vidū, kas katram lielpilsētu nogurdinātam tūristam sniedz kaut ko jau nedaudz piemirstu, bet ļoti tīru...

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kurus valdzina krāšņa, masu tūrisma neizpostīta daba un jūtams vietējās kultūras piesitiens. Vīlušies nebūs arī tie, kuriem patīk Adrijas jūras kūrorti, kurus jau pametuši atpūtnieku pūļi, bet ūdens joprojām ir silts.

  Gaisa temperatūra: ap 20C dienā, ap 12C naktī Ūdens temperatūra: 17-20C

  Laikapstākļi: kalnos var būt vēss, īslaicīga lietus iespējamība 38%

  Jāņem līdz: ūdensnecaurlaidīgs apģērbs/lietussargs.

  Tiem, kuri plāno peldēties, iesakām neaizmirst ne tikai peldkostīmu, bet arī gumijas apavus, lai nesavainotu kājas, uzkāpjot uz kāda jūras eža.

  Laika starpība ar Latviju: 1 stunda

  Valūta: EUR

  Grupu pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 

  Rīga - Podgorica: 2h 40 min  

  Podgorica  - Rīga: 2h 45 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 5 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža  

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  18. novembris, plkst. 08:20 no lidostas uz viesnīcu (transfera ilgums ~ 1h 15 min)
  22. novembris, plkst. 18:30 no viesnīcas uz lidostu (transfera ilgums ~ 1h 15 min)

   

 • ADULT ONLY
  Skatīties galeriju

  Falkensteiner Hotel Montenegro 4*- Adults Only - ar brokastīm un vakariņām

  9.0 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 10:00

  4*** viesnīca Falkensteiner Hotel Montenegro atrodas apm. 4 km attālumā no Budvas pilsētas, pakalnā, ar skatu pāri 2km garajai Bečiči pludmalei.

  Viesnīcā atrodas kazino, sporta zāle, SPA un ķermeņa kopšanas centrs, veikali un bankomāts. Iekšējais baseins ir apsildāms un pieejams visu gadu, savukārt āra basains gada aukstajā sezonā ir slēgts. Viesnīcai ir arī sava privātā pludmale ar bezmaksas saules zviļņiem un saulessargiem, kā arī dārzs. Viesnīcā izvietojušies pieci dažādi restorāni, kas piedāvā ēdienus visām gaumēm.

  Istabās viesu ērtībām pieejams: gaisa kondicionieris /apkure, platekrāna TV, seifs, fēns, minibārs un bezmaksas WI-FI.

  Automašīnu stāvvieta ir par papildus samaksu.

  Trīsvietīgi numuri netiek piedāvāti.

  Viesnīca uzņem viesus no 14 gadu vecuma. 

  Ģimenēm ar bērniem varat piedāvāt izmitināšanu trīsvietīgos numuros netālu esošajā viesnīcā Meridian Hotel 4* viesnīcā. Istabu skaits ierobežots.

 • Tiešais reiss uz Melnkalni ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Skadara ezers un Budva

  18.11.2020 10:00 no viesnīcas
  Cena: 70 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Skadara Nacionālajā parkā, kuģīša biļete, Budvas pilsētas nodoklis, ieejas maksa Budvas pilsētas mūros, bufetes tipa pusdienas (glāze vīna vai sulas iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pirmās dienas ekskursijas laikā vispirms autobuss apstāsies skatu laukumā, no kura varēs nofotografēt slaveno Sv. Stefana salu – vienu no Melnkalnes vizītkartēm. Tālāk ceļš vedīs uz Skadara ezeru – lielāko ezeru Balkānos, kas lepojas ar bagātīgu floru un faunu. Skaistas ainavas varēs vērot pa ceļam no jūras krasta, pāri kalniem uz ezeru, kur kāpsim kuģītī un veiksim apm. 30 min braucienu, apskatot vietējos putnus un zivis.

  Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies atpakaļceļā.

  Ekskursijas otrajā daļā apskatīsim Adrijas jūras kūrortpilsētas Budvas vecpilsētu.

  Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas

  Svarīgi! Ekskursija pa Skadara ezeru norisināsies tikai labvēlīgos laika apstākļos. Organizētāji patur tiesības mainīt šo ekskursiju vietām ar citu ekskursiju no piedāvātās programmas.

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Melnkalni ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Cetiņes, Lovčena Nacionālā parka un Ņeguši apskates ekskursija

  19.11.2020 09:00 no viesnīcas
  Cena: 70 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Lovčena Nacionālajā parkā un Mauzolejā, tūristu nodoklis Cetiņes pilsētā, uzkodas un pusdienas Ņeguši ciematā ( glāze vīna, ūdens, rākijas un kafija iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Pilnas dienas ekskursijas laikā vispirms dosimies uz Cetiņes pilsētu – bijušās Melnkalnes karalistes galvaspilsētu, valsts vēstures un kultūras mantojuma centru. Šeit veiksim īsu pilsētas centrālās daļas apskati. Pēc tam brauksim uz Lovčena Nacionālo parku, kurā galvenais apskates objekts ir Melnkalnes valdnieka Ņeguši mauzolejs. Tas oficiāli atzīts par pasaules augstāko mauzoleju un atrodas 1660 m virs jūras līmeņa. No autostāvvietas līdz mauzolejam ved 461 pakāpiens un daļa no ceļa iet cauri marmora tunelim. No šejienes labā laikā var pārredzēt ne tikai plašus Melnkalnes apgabalus, bet arī daļu Albānijas un Serbijas.

  Pēc tam ceļš vedīs augšup kalnos, kur apmeklēsim nelielu ciematiņu Ņeguši, kur dzimusi viena no ievērojamākajām personām Melnkalnes vēsturē – valdnieks, bīskaps un dzejnieks Ņegušs. Ciematā mums tiks piedāvātas mājās gatavotas uzkodas un pusdienas. Pēc tam pa veco serpentīnveidīgo ceļu brauksim lejup uz Budvu, pa ceļam apstājoties foto pauzē.

  Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Rozafa cietoksnis. Tiešais reiss ar FlyMeAway uz Melnkalni.
  Skatīties galeriju

  Ekskursija uz Albāniju

  20.11.2020 08:00 no viesnīcas
  Cena: 65 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša pavadošā gida pakalpojumi, Albānijas vietējā gida pakalpojumi ,ieejas maksa Rozafas cietoksnī un muzejā, pusdienas ( glāze vīna vai ūdens vai sulas un kafija iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šīs ekskursijas laikā būs iespēja apmeklēt Melnkalnes kaimiņvalsti Albāniju, kas lepojas ar bagātu vietējo kultūru un tradīcijām, bet 50 gadus bija izolēta no pārējās pasaules. Mūsu ceļš vedīs gar Adrijas jūras krastu garām pilsētām Petrovac, Bar un Ulciņ- vistālāk uz dienvidiem atrodošos Melnkalnes pilsētu, kurā sajaukušās Eiropas un Austrumu kultūras. Tālāk brauksim gar ciematiem, ko pārsvarā apdzīvo albāņi.Pēc robežas šķērsošanas dosimies uz cietoksni Rozafa, kas uzbūvēts trīs upju ielokā. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Skadaras pilsētu, kas atrodas tāda paša nosaukuma ezera krastā. Skadara ir sens tirdzniecības centrs ar viduslaiku cietoksni. Šeit mēs apmeklēsim arheoloģijas muzeju, viduslaiku cietoksni un Bronzas laikmeta apmetnes atliekas. Pirms atgriešanās Melnkalnē, nobaudīsim tradicionālas albāņu pusdienas restorānā.

  Ekskursijas ilgums ~ 9.5 stundas

  Svarīgi: Ekskursijā jāņem līdzi pase. Ekskursijas ilgumu ietekmēs tas, cik raita būs abu valstu robežu šķērsošanas procedūra.

   

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Melnkalni ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Melnkalnes mežonīgais skaistums

  21.11.2020 07:30 no viesnīcas
  Cena: 70 EUR
  Cenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, vilciena biļete, pusdienas ( vīns un ūdens iekļauts), ieejas maksa Durmitora Nacionālajā parkā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Šīs dienas ekskursija mūs aizvedīs dziļi Melnkalnes vidienē - ar brīnišķīgiem zaļu mežu klātiem kalniem, straujām upēm un dziļiem kanjoniem. Dosimies uz Melnkalnes galvaspilsētu Podgorici un iekāpsim vilcienā uz Kolašinu. Vilciens mūs uzvedīs kalnos ar elpu aizraujošiem skatiem uz Morakas upes kanjonu. Pēc stundas brauciena ieradīsimies Kolašinā, kur mūs gaidīs autobuss. Tālāk ceļš turpināsies pa līkumotu ceļu kalnos, līdz sasniegsim Taras upi, kuras kanjons ir 2. dziļākais pasaulē pēc Kolorādo.

  Pēc pusdienām restorānā upes krastā, ekskursiju turpināsim pa Durmitora Nacionālā parka teritoriju un apstāsimies pie slavenā Durdeviča Tara tilta. Šeit mums būs neliela pastaiga, pēc kuras dosimies atpakaļceļā, kas vedīs gar Žabljakas pilsētu 1456 m augstumā virs jūras līmeņa un ar apstāšanos pie Melnā ezera.

  Ekskursijas ilgums ~ 13 stundas

  Aizvērt aprakstu
  Tiešais reiss uz Melnkalni ar FlyMeAway
  Skatīties galeriju

  Ekskursija pa Kotoru un Perastu

  22.11.2020 10:00 no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports ( autobuss un kuģītis), krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Our Lady of the Rocks baznīcā, Kotoras pilsētas nodoklis un ieejas maksa Katedrālē, pusdienas ( glāze vīna, ūdens un kafija iekļauta)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Kotoru, lai apskatītu UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā iekļauto vecpilsētu. Pēc tam dosimies uz piejūras mazpilsētu Perastu, lai ar kuģīti pārceltos uz Kotoras līča centrā atrodošos saliņu Our Lady of the Rocks. Te apskatīsim 17. gadsimtā būvētu baznīcu, kura greznota ar slavenā vietējā baroka laika mākslinieka Tripo Kokolja 68 gleznotajām freskām. Pēc tam atgriezīsimies Perastas pilsētiņā, kur nobaudīsim pusdienas.

  Pēc pusdienām atkal kāpsim kuģītī, lai pārceltos uz Tivatas pilsētu, kur mūs gaidīs autobuss. Pirms izbraukšanas uz Budvu, tiks dots nedaudz brīva laika, lai apskatītu eleganto jahtu piestātni Porto Montenegro vai izdzertu tasi kafijas kādā no Kotoras līča piekrastes kafejnīcām.

  Ekskursijas ilgums ~ 7 stundas

  Aizvērt aprakstu
 •  

  Informācija par ceļojumu un piedāvātajām ekskursijām ērtā formātā.  Viegli izprintēt vai nosūtīt draugiem!

 • Atsākoties starptautiskajiem lidojumiem, aktuāli ir jautājumi par drošību lidostā, lidojuma laikā un galamērķī. Tā kā pirmie rudens reisi nav aiz kalniem, FlyMeAway komanda ir apkopojusi aktuālo informāciju par dažādiem drošības pasākumiem, kas jāievēro lidostā un lidojuma laikā, ar mērķi informēt savus ceļotājus un mazināt COVID-19 izplatības risku. Informācija bloga sadaļā tiks regulāri papildināta un atjaunota, lai mēs visi būtu zinoši un varētu justies droši  savā izsapņotajā FlyMeAway gada nogales  galamērķī.

  Klikšķini šeit - Ceļosim droši, būsim informēti!

  Ceļosim droši, būsim infromēti!

Atpakaļ
Up