Pārlekt uz galveno saturu
Kalabrija - Itālija

Citāda Kalabrija "skatu medniekiem"

Kalabrija ir pārsteidzoša savā dažādībā.  Šeit ir gan iespaidīgi kalnu un pludmaļu skati, gan seni ciemati ar interesantām un fotogēniskām mājām, gan šarmantas ieliņas un autentiski restorāni.

Piedāvājam mazliet citu skatījumu uz šo iespaidu bagāto un tūrisma nesabojāto Itālijas dienvidu reģionu.

Kalabrija Šilla

Ceļojums uz Kalabriju Itālijā

Kalabrija – reģions Itālijas dienvidos- izvietojies zābakveidīgās Apenīnu pussalas pašā purngalā. Tā nav tūristu pārplūdināta kā Itālijas industriālie ziemeļi.

Uz Kalabriju brauc dramatisku skatu un brīnišķīgu, baltām smiltīm klātu pludmaļu cienītāji, mierīgas atpūtas tīkotāji un senās Itālijas vēstures interesenti. Šeit vasarās atpūšas paši itālieši, kuri sava atvaļinājuma laikā vēlas kaut ko tradicionālu, mūsdienu nemierīgās pasaules nesamaitātu.

Azoru salas valsts svētku brīvdienās novembrī

Ar kājām pa Azoru salām!

Lonely Planet vairākas reizes atzinuši Azoru salas par labāko galamērķi dabas mīļiem, un mēs nevaram nepiekrist - šis ir lielisks ceļojums, it īpaši, īsajās svētku brīvdienās. Sau Migela sala, kas ir lielākā arhipelāgā, var lepoties ar gada caurmēra temperatūru +20C grādu, vienīgajām tējas un ananāsu plantācijām Eiropas kontinentā, un protams, smaragdzaļiem eikaliptu koku mežiem un pļavām, kuras krustām šķērsām šķērso labi marķētas pārgājienu takas.

Vienreizēja iespēja nokļūt ‘’siltajā Islandē’’ pašā Atlantijas okeāna vidū, pusceļā starp Eiropu un Ameriku, ar ērtu tiešo reisu no Rīgas Valsts svētku brīvdienās novembrī.

Seviļa

Seviļa un Andalūzijas pērles

 

Seviļa ir uzskatāma par visas dienvidu Spānijas kultūras, mākslas un finanšu centru. Šī ir viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kur nelielā teritorijā atrodama viduslaiku arhitektūras un mākslas kvintesence. Šeit iespējams sajust tūkstošiem apelsīnu koku ziedu smaržu noslēpumainos valdnieka pils dārzos, staigāt pa to pašu šauro, līkumoto ieliņu bruģi, kur, kaislīgai flamenko mūzikai skanot fonā, savulaik pie iemīļotā toreadora zagās Karmena vai saskandināt glāzi lieliska Andalūzijas sarkanvīna ar Donu Kihotu, Kolumbu vai Sevantesu, plānojot ceļojumus šķitumā vai īstenībā.

Tulūza, centrs

Ko redzēt un izbaudīt Tulūzā Lieldienās

Tulūza ir ceturtā lielākā Francijas pilsēta, kas atrodas šīs valsts dienvidrietumos. Tulūzu dēvē par rozā pilsētu – rozā ķieģeļiem viduslaikos būvētā vēsturiskā centra dēļ, vai arī par vijolīšu pilsētu – maigo ziediņu, kas ir pilsētas simbols, te audzē milzīgos daudzumos un no tā gatavo smaržas, krēmus, liķieri, medu, saldumus, kā arī pasniedz sacukurotu.

Pilsētā atrodas viena no vecākajām valsts universitātēm, kā arī tā ir Francijas kosmosa, biotehnoloģiskās rūpniecības un aviācijas centrs ar Airbus galveno mītni. 

Divi no pilsētai piederošajiem objektiem ir iekļauti UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā – Sansernēna bazilika – viens no nozīmīgākajiem pieturas punktiem svētceļojumā uz Santjago de Kompostellu un 240 km garais Midi jeb Dienvidu kanāls, kas savieno Vidusjūru ar Atlantijas okeānu.

Korsika pārgājieniem

Korsika pārgājienu mīļiem Lieldienās

Korsika ar tās vienreizējajām kalnu ainavām ir vislabāk pazīstama pārgājienu pasaulē ar GR20 taku, kas 180 km garumā šķērso salu pa diagonāli, un zinātāju vērtējumā ir grūtākā no Francijas grande randonnée (lielo pārgājienu) takām. Tās pievārēšanai gatavojas īpaši, un tam nepieciešamas vismaz divas nedēļas.

Tomēr Korsikas kalni un klinšainās piekrastes ir pieejamas arī tiem, kas pārgājieniem smaržīgajā salas gaisā var veltīt tikai pāris dienas.

Santorīni skaista vienmēr

Pārgājieni Santorīni salā sezonas izskaņā novembra pirmajās brīvdienās

Uz neparasto un īpaši skaisto Grieķijas salu Kiklādu arhipelāgu lidojam ar tiešo reisu no Rīgas novembra pirmajā nedēļas nogalē. Ceļojums uz šo vietu ir īpašs piedzīvojums - Santorīni ar Grieķijai tipisko, balto arhitektūru ir visfotogēniskākā no salām. 

Šī sala pārgājieniem ir īpaši pievilcīga novembra sākumā, kad saule vēl silda, taču tūristu pūļi jau prom.

 

Santorīni

Citāda Santorīni

 

Santorīni vienmēr ir šarmējusi ar savu citādumu. Tā ir vieta ikonisku un romantisku skatu cienītājiem, vieta, kurā iemīlēties un kur iemīlēties. Šeit sezonas izskaņā, īpaši oktorbra otrajā pusē un novembra sākumā ir iespējams baudīt šo salas burvibu nesteidzoties. Nav vairs pārpildīto ielu, nav tūristu pūļu, kas salu gāž apkārt, bet dienas vēl ir siltas un saulrieti tikpat krāšņi kā sezonas karstumā.

Up