Pārlekt uz galveno saturu

Blogs: Ar kājām pa Azoru salām

Sau Migela sala Azoru arhipelāgā valsts svētkos novembrī!

Vienreizēja iespēja nokļūt ‘’siltajā Islandē’’ pašā Atlantijas okeāna vidū, pusceļā starp Eiropu un Ameriku, ar ērtu tiešo reisu no Rīgas Valsts svētku brīvdienās novembrī.

Azoru salas

Lonely Planet vairākas reizes atzinuši Azoru salas par labāko galamērķi dabas mīļiem, un mēs nevaram nepiekrist - šis ir lielisks ceļojums, it īpaši, īsajās svētku brīvdienās. Sau Migela sala, kas ir lielākā arhipelāgā, var lepoties ar gada caurmēra temperatūru +20C grādu, vienīgajām tējas un ananāsu plantācijām Eiropas kontinentā, un protams, smaragdzaļiem eikaliptu koku mežiem un pļavām, kuras krustām šķērsām šķērso labi marķētas pārgājienu takas.

Azoru salas

Atšķirībā no Santorīni, pārgājieni Sau Migela salā prasa labāku fizisko sagatavotību reljefa un taku seguma dēļ, taču gandarījums par pievārēto attālumu arī būs lielāks. Mums vislabāk patika pārgājiens ap Sete Sidades ezeriem – vienu tirkīzzilu, otru smargadzaļu. Tie abi ieņēmuši vietas vulkāna krāterī zaļu pakalnu vidū. Šeit jānonāk saulainās dienās, kad krāsu atšķirība acij īpaši labi redzama - viens zaļš, viens zils.

Azoru salas vulkāniskie ezeri

Interesants pārgājiens ir arī pa Goreanas plantācijām salas ziemeļu pusē. Šis uzņēmums jau gandrīz 200 gadus audzē tēju, un vairāki pārgājienu maršruti pa stāvām kalnu nogāzēm ļauj izlocīt kājas Ķīnas kamēliju (tējas krūma) biezokņos.

Visneparastākais – un tāpēc īpašākais dienas pārgājiena maršruts Sau Migela salā mūsuprāt ved uz Piko do Gaspara virsotni aptuveni 500 m virs Furnas ielejas. Tikai no šī skatu punkta var īsti izprast, kāpēc Sau Migela salu dēvē par “silto Islandi”. Geizeru un fumarolu dūmu stabi kāpj debesīs dažādās ielejas vietās, arī pie dzīvojamām mājām, piepildot gaisu ar sēra smārdu. Pietuvojoties var dzirdēt arī dubļu geizeru burkšķēšanu. Četrus kilometrus garais lejupceļš var godam noslēgties Terra Nostra dabas parkā, kur grezna kamēliju meža vidū (arī tajā iespējami pastaigu maršruti pat 4 km garumā) slēpjas publiskais āra peldbaseins ar vienmērīgu +40C grādu temperatūru. Svinīgās noskaņas punktam uz i, baseinam apkārt cēli pastaigājas… pāvi!

Azoru salas Furnas

Azoru salas, tāpat kā Madeiras sala, ir Portugāles apslēptie dārgumi, kuri ar čarterriesu ir ērti sasniedzami arī ceļotājiem no Latvijas. Vidēji 6h ceļā un esat klāt pie krāšņuma un piedzīvojumiem, ko piedāvā Azoru salas.

Up