Pārlekt uz galveno saturu
Ceļojums uz Faialu un Piku

Zilajā un Melnajā salā

Viens no lielajiem priekiem ceļojumam uz salām ir ne vien tas, ka visapkārt ūdens, bet arī tas, ka skatam paveras citas salas. Jo cilvēks nav vientuļa sala! Ja salas - kaimiņienes turklāt nav līdzīgas, bet drīzāk pavisam atšķirīgas, jo labāk!

FlyMeAway ceļojumi

Fotomirkļi: Kaboverde gadumijā 2022/2023

Kur nevajag daudz, tik redzēt, elpot, būt.

Monpeljē FlyMeaway

Pilsēta ar iesauku ‘’Apdāvinātā’’

Mēs no Monpeljē! atbildu lidostas pasu kontroles darbiniecei, kura jautā, kāds mūsu ceļojuma sākumpunkts. Tā kā tiešā lidojuma no Monpeljē uz Rīgu nav, izlīdzamies ar pārsēšanos Londonā. Kur tad tas? Vai Spānijā? strupi noprasa robežsardze, un atdod pases, lai varam atgriezties dzimtenē. 
Nē, Monpeljē ir septītā lielākā Francijas pilsēta, lielāka par Nicu vai Bordo, kas daudz labāk pazīstamas. Nezināšanu kundzei nevar pārmest, jo pilsēta ar iesauku ‘’Apdāvinātā’’ ārpus franciski runājošās pasaules nav plaši zināma.

FlyMeAway Kaboverde

Ciemos pie Svētā Antona – tropiskās Kaboverdes vilinājums

Lai vēl vecā gadā varētu aptīt ap degunu sociālo tīklu draugus ar ceļojumu fotogrāfijām teju kā no Brazīlijas tropiskām pludmalēm, jāmēro tikai pusceļš starp Eiropu un sambas dzimteni. Tropiskās Zaļā Raga salas jeb Kaboverde dos iespēju pozēt stāvu, klinšainu kalnu un palmu apēnotu pludmaļu fonā nieka septiņarpus stundu lidojuma attālumā no Rīgas. Mums tuvākie īstie tropi!

Tiešais reiss uz Azoru salām ar FlyMeAway

Ar kājām pa Azoru salām!

Lonely Planet vairākas reizes atzinuši Azoru salas par labāko galamērķi dabas mīļiem, un mēs nevaram nepiekrist - šis ir lielisks ceļojums, it īpaši, īsajās svētku brīvdienās. Sau Migela sala, kas ir lielākā arhipelāgā, var lepoties ar gada caurmēra temperatūru +20C grādu, vienīgajām tējas un ananāsu plantācijām Eiropas kontinentā, un protams, smaragdzaļiem eikaliptu koku mežiem un pļavām, kuras krustām šķērsām šķērso labi marķētas pārgājienu takas. Vienreizēja iespēja nokļūt ‘’siltajā Islandē’’ ar ērtu tiešo reisu no Rīgas Valsts svētku brīvdienās novembrī.

Tiešais reiss uz Azoru salām ar FlyMeAway Valsts svētku brīvdienās

"Es savam sapnim iedevu vārdu - Azoras"

Dzejoli par sapni - Azoru salām,  mums dāvinājusi FlyMeAway kliente Biruta Šmite. 

No sirds pateicamies!

Ne katram ir dota šī dāvana, sajūtas ietērpt vārdos. Jūs esat veiksminiece! Paldies!

Tiešais reiss uz Fēru salām ar FlyMeAway Maija svētkos

Fēru salās nav ko redzēt... bet tā gribas atgriezties

Fēru salās nav ko redzēt! Neizbēgami sanāk ko tādu konstatēt, kad jāuzskaita apskates objekti. Ir klintis tādas un tādas, ir pāris namiņi ar sūnu jumtiem galvaspilsētā Torshavnā, vēl kādā ciematiņā, un tas viss. Un tajā pašā laikā Fēru (Farēru) salas ir viena no vietām, kur domas atgriežas vēl un vēl. 18 salas kā čiekura zvīņas kopā saspiedušās Atlantijas okeānā, 600 kilometrus no Eiropas kontinenta.

FlyMeAway Valensija

Valensijā dzīvo dzīvi aizgūtnēm, bet nesteidzīgi.

Vai vēl neesat bijuši Valensijā? Tad steidzat nokļūt šajā brīnumjaukajā, nesteidzīgajā, īstajā Spānijas lielpilsētā, pirms tās burvību atklāj un tā kļūst par jaunu barselonu vai venēciju (mazos burtus lietoju te tīšām), kam pāri brāžas tūristu ordas kā gatavam Valensijas apelsīnam lapsenes.

FlyMeAway Santorīni

Pārgājieni Santorīni salā sezonas izskaņā novembra pirmajās brīvdienās

Uz neparasto un īpaši skaisto Grieķijas salu Kiklādu arhipelāgu lidojam ar tiešo reisu no Rīgas novembra pirmajā nedēļas nogalē. Ceļojums uz šo vietu ir īpašs piedzīvojums - Santorīni ar Grieķijai tipisko, balto arhitektūru ir visfotogēniskākā no salām.

Šī sala pārgājieniem ir īpaši pievilcīga novembra sākumā, kad saule vēl silda, taču tūristu pūļi jau prom.

 

FlyMeAway Valensija

Dzejolis "Jauns iepazīts Eiropas stūrītis - Valensija"

Autore - FlyMeAway ceļotāja Biruta Šmite

Tiešais reiss uz Melnkalni ar FlyMeAway

Fotomirkļi - Melnkalne, rudens 2018

Neliels ieskats FlyMeAway ceļojumā uz Melnkalni 2018. gada valsts svētkos.

Tiešais reiss uz Tulūzu Francijā ar FlyMeAway Lieldienu brīvdienās

Šarmantā Tulūza

Tulūza - tā ir pilsēta ar šarmu, kņadu un pievilcīgu arhitektūru. Šeit atrodami gan mazi skvēriņi, gan lieli laukumi, gan ēkas, kuras celtas vai atjaunotas pēdējā desmitgadē, gan tādas, kuru vēstures līkloči meklējami teju gadu tūkstoti senā pagātnē.

Tiešais reiss uz Tulūzu ar FlyMeAway

Ko redzēt un izbaudīt Tulūzā

Tulūzu dēvē par rozā pilsētu – rozā ķieģeļiem viduslaikos būvētā vēsturiskā centra dēļ, vai arī par vijolīšu pilsētu – maigo ziediņu, kas ir pilsētas simbols, te audzē milzīgos daudzumos un no tā gatavo smaržas, krēmus, liķieri, medu, saldumus, kā arī pasniedz sacukurotu. Pilsētā atrodas viena no vecākajām valsts universitātēm, kā arī tā ir Francijas kosmosa, biotehnoloģiskās rūpniecības un aviācijas centrs ar Airbus galveno mītni.

Tiešais reiss no Rīgas uz Korsiku Lieldienās ar FlyMeAway

Fotomirkļi - Korsika, pavasaris 2017

Pavisam neliels foto ieskats FlyMeAway ceļotāju piedzīvojumos Korsikā 2017. gadā, kad arī ar tiešo reisu no Rīgas šo Vidusjūras dārgumu apciemojām tieši pavasarī.

Tiešais reiss uz Korsiku ar FlyMeAway Lieldienās

Drosmīgie un piedzīvojumus alkstošie – Korsika ir galamērķis Jums!

Grandiozi dabas skati dzimtenē sēja sēklu slavenākā korsikāņa Napoleona Bonaparta vērienam uz pasaules skatuves. Robaini kalni, varenas panorāmas, kas ļauj redzēt Vidusjūru arī no virsotnēm salas vidienē, stāvas (lai gan labi marķētas) pārgājienu takas iedvesmo uz varoņdarbiem!

Elpa kalnainajā franču Vidusjūras salā Korsikā aizraujas ik uz soļa. Kalnainums, jūras klātesamība un trauksmainā vēsture zem siltas Vidusjūras saules sniedz pieredzi, kas nav sastopama citās Vidusjūras salās.

Tiešais reiss uz Korsiku ar FlyMeAway

Korsika pārgājienu mīļiem Lieldienās

Korsika ar tās vienreizējajām kalnu ainavām ir vislabāk pazīstama pārgājienu pasaulē ar GR20 taku, kas 180 km garumā šķērso salu pa diagonāli, un zinātāju vērtējumā ir grūtākā no Francijas grande randonnée (lielo pārgājienu) takām. Tās pievārēšanai gatavojas īpaši, un tam nepieciešamas vismaz divas nedēļas.

Tomēr Korsikas kalni un klinšainās piekrastes ir pieejamas arī tiem, kas pārgājieniem smaržīgajā salas gaisā var veltīt tikai pāris dienas.

Tiešais reiss uz Kalabriju ar FlyMeAway

Citāda Kalabrija "skatu medniekiem"

Kalabrija ir pārsteidzoša savā dažādībā.  Šeit ir gan iespaidīgi kalnu un pludmaļu skati, gan seni ciemati ar interesantām un fotogēniskām mājām, gan šarmantas ieliņas un autentiski restorāni.

Piedāvājam mazliet citu skatījumu uz šo iespaidu bagāto un tūrisma nesabojāto Itālijas dienvidu reģionu.

Tiešais reiss uz Kalabriju ar FlyMeAway

Ceļojums uz Kalabriju Itālijā

Kalabrija – reģions Itālijas dienvidos- izvietojies zābakveidīgās Apenīnu pussalas pašā purngalā. Tā nav tūristu pārplūdināta kā Itālijas industriālie ziemeļi.

Uz Kalabriju brauc dramatisku skatu un brīnišķīgu, baltām smiltīm klātu pludmaļu cienītāji, mierīgas atpūtas tīkotāji un senās Itālijas vēstures interesenti. Šeit vasarās atpūšas paši itālieši, kuri sava atvaļinājuma laikā vēlas kaut ko tradicionālu, mūsdienu nemierīgās pasaules nesamaitātu.

Tiešais reiss uz Seviļu ar FlyMeAway

Seviļa un Andalūzijas pērles

Seviļa ir uzskatāma par visas dienvidu Spānijas kultūras, mākslas un finanšu centru. Šī ir viena no skaistākajām Eiropas pilsētām, kur nelielā teritorijā atrodama viduslaiku arhitektūras un mākslas kvintesence. Šeit iespējams sajust tūkstošiem apelsīnu koku ziedu smaržu noslēpumainos valdnieka pils dārzos, staigāt pa to pašu šauro, līkumoto ieliņu bruģi, kur, kaislīgai flamenko mūzikai skanot fonā, savulaik pie iemīļotā toreadora zagās Karmena vai saskandināt glāzi lieliska Andalūzijas sarkanvīna ar Donu Kihotu, Kolumbu vai Sevantesu, plānojot ceļojumus šķitumā vai īstenībā.

Tiešais reiss uz Malagu ar FlyMeAway decembra sākumā

Fotomirkļi - Ronda, Marbella, Alhambra, Kordova (pavasaris 2014.)

6 gadus glabāti foto kadri no FlyMeAway ceļojuma uz Saules (Costa del Sol) krastu Spānijā. Šogad (2020.g.) dosimies uz Malagu garajā nedēļas nogalē pašā decembra sākumā. Pilnīgi viss – lieliskais klimats, kad saule spīd 300 dienas gadā un gaisa temperatūra pat „ziemas spelgonī„ nenoslīd zem + 15, vairāk nekā gadsimtu izkoptā tūrisma industrija, ērtā infrastruktūra, kosmopolītismā nepazaudētā Andalūzijas kultūras bagātība, - aicināt aicina vismaz reizi iegriezties Costa del Sol un apmeklēt arī šī reģiona galvaspilsētu Malagu.

FlyMeAway viktorīna

FlyMeAway erudīcijas viktorīna "NO 10/10". Spēles noteikumi!

Sākot no 07.01.2021, katras nedēļas pirmdienā un ceturtdienā FlyMeAway Bloga sadaļā Jūs atradīsiet saiti uz tematisko viktorīnu – salas, kino, ēdieni, mūzika u.c. 10 viktorīnas, 10 jautājumi katrā.

Visi jautājumi veidoti, atskatoties uz kopā apmeklētajiem FlyMeAway galamērķiem.

Uzmanīgi iepazīstieties ar spēles noteikumiem! Veiksmi sacensībās!

 

FlyMeAway viktorīna

FlyMeAway erudīcijas viktorīna "NO 10/10". Spēles saites!

Šeit katru pirmdienu un ceturtdienu atradīsiet saiti uz viktorīnu.

10 tēmās, 10 viktorīnas, 10 jautājumi katrā.

Pirms sākšanas iepazīstieties ar spēles gaitu un noteikumiem. 

FlyMeAway viktorīna

FlyMeAway erudīcijas viktorīna "NO 10/10". Spēles uzvarētāji!

Apsveicam uzvarētājus un priecājamies par ikkatru spēles dalībnieku!

Ceram, ka uzzinājāt arī daudz jauna un atklājāt sev vēl neatklāto. Turpmākajās nedēļās šeit FlyMeAway blogā un sociālajos tīklos caurskatīsim āķīgākos spēles jautājumus.

Lai uzzinātu FlyMeAway viktorīnas "NO 10/10" kopvērtējuma TOP 10, klikšķini uz tēmas virsraksta.

FlyMeAway Valensija

Noderīgas saites drošai ceļošanai

Ņemot vērā, ka ieceļošanas nosacījumi un drošības pasākumi katrā valstī ir atšķirīgi un to, ka izmaiņas regulējumos gan Latvijā, gan citur pasaulē strauji mainās, pārpublicēta informācija var nebūt pilnīga. Saviem ceļotājiem esam sagatavojuši sarakstu ar saitēm uz pirmavotiem, kur iepazīties ar visu aktuālo informāciju drošai ceļošanai, atsevišķi izceļot rudens galamērķus.

Up