Pārlekt uz galveno saturu

Blogs: Foto orientieri Santjago de Kompostela

ALAMEDA PARKS


500 metrus no Svētā Jēkaba katedrāles novietojies ainaviskais un vietējo iedzīvotāju iemīļotais Alameda parks, kurā nesteidzīgi pavadīt pēcpusdienas, pastaigājoties Vidusjūras dizaina dārzos un tverot uz pastkartes cienīgo vecpilsētas panorāmu.

Santjago de kompostela

Pilsētas tirgus – MERCADO DE ABASTOS


Rokas stiepiena attālumā atrodas arī pilsētas tirgus, kur piedzīvot vietējo saimniecību šarmu, nogaršot un iegādāties svaigākos produktus no Galisijas reģiona.

FlyMeAway ceļojums Lieldienās

Tirgū un tā apkārtnē izvietojušies vairāki restorāni, kuros jānobauda vietējais “must have” -  Pulpo á feira (astoņkājis).

Santjago de Kompostela

Galisijas tautas muzejs – MUSEO DO PABLO GALEGO


Muzejs savas mājas atradis senā klosterī. Tā krājumā atrodamas neskaitāmas Galisijas reģiona vēstures un kultūras liecības – tradicionālais apģērbs, mūzikas instrumenti, lauku saimniecībās izmantotie darbarīki. Ēkas fotogēniskākie elementi ir vītņu kāpnes un romantiskais iekšpagalms.

Santjago de Kompostela

Turpat līdzās, Bonaval parka pievārtē izvietojusies atšķirīgā Laikmetīgās mākslas centra ēku (CGAC ), kurā gribētāji var apmeklēt pamata un mainīgās ekspozīcijas, dažādas darbnīcas un meistarklases vai izņemt lasītāju karti mākslas bibliotēkā.

Santjago de Kompostela

Galvenais vecpilsētas laukums - QUINTANA DE VIVOS


Šeit jāiekārtojas kādā saulainā kafejnīcā, jānobauda tradicionālā pūdercukurotā mandeļu kūka - Torta de Santiago.

santjago de kompostela FlyMeAway

Galisijas kultūras pilsēta – CIDADE DE CULTURA DE GALICIA


Vērienīgais komplekss novietojies uzkalnā Gaias nepilnu 3 kilometru attālumā no pilsētas centra. Tas ietver grandiozu bibliotēku ar plašām lasītavām, futūristiska stila muzeja ēku, gandrīz katru dienu šeit notiek pasākumi, koncerti, mākslas izstādes vai filmu vakari. Visas Galisijas kultūras pilsētas unikālās un moderni aprīkotās ēkas vieno ielas un iekopti skvēri, kopaina veido mūsdienīgu vidi inovatīvām diskusijām par nākotnes sasniegumiem.

FlyMeAway Santjago De Kompostela

Izejam pastaigā? Braucot ar auto Finisterre ragu sasniegsim 1 stundā, ar sabiedrisko transportu 2,5 stundās, bet,  ejot svētceļnieku camino, būs jāpieveic ~85 kilometri un jāvelta tam vidēji trīs dienas.

Ceļojums uz Galisiju ar FlyMeAway

Senie romieši to sauca par pasaules galu. Tomēr vēlāk, zemes robežām kļūstot oficiālām, izrādījās, Finisteres rags nav galējais rietumu punkts. Nosaukumu “Nāves krasts” šī piekrastes daļa ieguva, jo šeit saule pazūd tumšā, draudīgā jūrā un neskaitāmi jūrnieku kuģi ir sadragāti pret stāvajām jūras klintīm.

Dodamies tālāk uz bijušo Galisijas karalistes galvaspilsētu - Lakoruņu. No trim pusēm pilsētu ieskauj Atlantijas okeāns un tādēļ tā pazīstama ne tikai ar bagātīgu vēstures mantojumu, bet arī ar lieliskām pludmalēm un izsmalcinātu piejūras virtuvi. 

Ceļojums uz Galisiju ar FlyMeAway

 

FlyMeAway ar tiešo lidojumu ceļotājus uz Santjago de Compostela vedīs 2024. gada Lieldienās. Par ceļojumu lasiet ŠEIT!

 

 

Up