Pārlekt uz galveno saturu

Blogs - Mežonīgā Korsika pārgājienu mīļiem

Korsika pārgājieniem

Noslēpumainā Francijas sala Korsika ar tās vienreizējajām kalnu ainavām ir vislabāk pazīstama pārgājienu pasaulē ar GR20 taku, kas 180 km garumā šķērso salu pa diagonāli, un zinātāju vērtējumā ir grūtākā no Francijas grande randonnée (lielo pārgājienu) takām. Tās pievārēšanai gatavojas īpaši, un tam nepieciešamas vismaz divas nedēļas. Tomēr Korsikas kalni un klinšainās piekrastes ir pieejamas arī tiem, kas pārgājieniem smaržīgajā salas gaisā var veltīt tikai pāris dienas.

Lai ieekonomētu līdzekļus un nevajadzīgi neīrētu auto, mēs iesakām izmantot lieliskā Korsikas šaursliežu dzelzceļa pakalpojumus, kas lēnīgi, līdzīgi kā Alūksnes bānītis, čunčina pa kalniem un ielejām.

Mūsu Lieldienu lidojuma galamērķis ir Bastija, kas ir arī bānīša galastacija. Dodoties uz Vizzavonu salas vidienē, pa ceļam apskatot īslaicīgo neatkarīgās Korsikas galvaspilsētu Korti, ir iespēja pamēģināt kādu no GR20 sektoriem, jo tieši te taka šķērso sliežu ceļu. Dzelzceļa atzars uz Kalvi savukārt dod iespēju izlocīt kājas pasakaini skaistā pārgājienā pa Ziemeļkorsikas ciemiem un pludmalēm. Izkāpjot no bānīša Ilrusā (Ile Rousse), iespējams iepazīt tipiskus piekrastes nocietinājuma torņus, ko savlaik sacēluši dženovieši. Tad doties iekšzemē, apvidū, ko dēvē par Balaņu, jeb Korsikas Toskānu. Šauri celiņi savieno ciematus ar pārsvarā itāliskiem nosaukumiem – Spelonkato, Santantonio, un baroka baznīcas te slīgst augļu koku dārzos, kas aprīlī būs vienos ziedos. Maršrutu var noslēgt Kalvi pilsētā, kas lepojas ar milzīgu citadeli kalna galā un lielisku, teju tropiska izskata, pludmali, gar kuru – tāpat lēnām kust bānītis. Ja maršruts no Ilrusas līdz Kalvi gar Vidusjūras krastu būs apmēram 23 km gājiens, tad līkumi pa Balaņu to var ērti pagarināt. Bastijā atgriežoties ar bānīti.

Up