Перейти к основному содержанию

Ноябрьские праздники в мистическом Султанате Оман

14.11.2024
Rīga 11.35 - 01.25 Maskata
20.11.2024
Maskata 02.15 - 10.45 Rīga

Tikai avio pārlidojums no Rīgas uz Maskatu NAV pieejams!

Cenā iekļauts: Turkish Airlines lidojums Rīga-Stambula-Maskata//Maskata-Stambula-Rīga, siltā ēdināšana un dzērieni pārlidojumu laikā, transfers uz/no viesnīcas, piecas naktis 4* Radisson Blu Muscat divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām, kā arī 4 ekskursijas (ar angliski runājošu vietējo gidu) un ERGO paplašinātā ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam!). Piemaksa par vienvietīgu istabu 350 EUR. 

Komplekta cenā ir iekļauta arī vēlā izrakstīšanās (līdz pl. ~ 22.30) 19. novembrī un vakariņas 19.novembrī!

Pirmā iemaksa 300 EUR!

Lūgums iepazīties ar visu informāciju sadaļā "Par ceļojumu"!

НОВИНКА!

Ceļojuma komplektā (lidojums + viesnīca) iekļauti lidojumi ar Turkish Airlines aviokompāniju, transfers uz/no viesnīcas, nakšņošana Radisson Blu Muscat 4* viesnīcā ar brokastīm un vakariņām, 4 ekskursijas, 3 pusdienas un ieejas maksa minētajos apskates objektos.

Ja Jūsu ceļojumu praktisko ieguvumu kolekcijā trūkst arābu stila kokgriezumu vai audumu, smalku zelta vai sudraba rotaslietu, līku dunču vai zobenu, vai arī neesat vēl dzirdējuši Karaliskā simfoniskā orķestra – viena no retajiem Tuvajos Austrumos – priekšnesumus, vai varbūt neesat redzējuši beduīnu trenēto kamieļu derbiju, laiks doties uz Omānu!

 •  

  Ceļojums piemērots visiem, kuriem interesē vietas ar nenovērtējamu kultūrvēsturisku nozīmi, kurus interesē atklāt un izpētīt jaunas valstis citā kontinentā ārpus Eiropas, tiem, kuri spēj pieņemt citas mentalitātes cilvēku izpratni par kārtību, reliģiju un precizitāti, tiem, kuri atvērti visam neierastajam un neparastajam, kā arī tiem, kas vēlas baudīt sauli un Arābijas jūras silto ūdeni ziemā.

  Vidējā gaisa temperatūra novembrī: 26C dienā, 22C naktī

  Vidējā ūdens temperatūra novembrī: 25C

  Laikapstākļi: apmēram 11 saulainas stundas katru dienu, lietus iespējamība 1%

  Jāņem līdz: peldkostīms, līdzekļi pret UV starojumu, galvassega, saulesbrilles, viegls, visu ķermeni nosedzošs apģērbs.

  Veselība: Ceļojumu vakcināciju var iedalīt trīs kategorijās: rutīnas, ieteicamās un obligātās.

  Ceļojot no Latvijas uz Omānu, nav jāveic neviena obligātā vakcinācija, taču pēc CDC (Centers for Disease Control and Prevention) rekomendācijām ieteicams vakcinēties pret: vējbakām, difteriju, stinguma krampjiem, garo klepu, gripu, masalām, masaliņām, epidēmisko parotītu, poliomielītu, jostas rozi, Covid-19 infekciju, A hepatītu, B hepatītu,  trakumsērgu, vēdertīfu, dzelteno drudzi.

  Vairāk informāciju skatiet CDC mājas lapā.

  Vislabāk ārsta apmeklējumu ir ieplānot apmēram četras līdz sešas nedēļas pirms starptautiskā ceļojuma, lai vakcināciju uzsāktu laikus, ja tāda būtu nepieciešama. Ja ģimenes ārsts nav kompetents sniegt šādu konsultāciju, tad jāvēršas Latvijas Infektoloģijas centrā un pirms vakcinācijas jāsaņem ceļotāju un tropisko slimību speciālista konsultācija.

  Svarīgi! No tūristiem tiek sagaidīts, ka alkohols un narkotikas publiski netiks lietotas, sievietes vienas pašas tumsā nestaigās apkārt un to pleci, kājas virs ceļgaliem, kā arī citas ķermeņa daļas būs vienmēr apsegtas. Mošejas apmeklējumam sievietēm jāvelk ķermeni pilnībā apklājošs apģērbs un matus sedzoša gara šalle. Vīriešiem jābūt tērptiem garajās biksēs.

  Elektrība: 240V – G tipa kontaktligzda (kā Lielbritānijā), nepieciešams pārveidotājs/adapteris. Vairāk informāciju skatiet šeit.

  Laika starpība ar Latviju: 2 stundas uz priekšu

  Valūta: Omānas riāls (OMR), oficiālais kurss 1 OMR = ~ 2.40 €

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājošs FlyMeAway grupas vadītājs un tās lielums būs max. 21 persona, savukārt visas ekskursijas Omānā vadīs vietējais angliski runājošs gids!

  Ceļojums pieejams pārdošanā līdz 14.10.2024 vai kamēr pieejamas vietas! Pirmā iemaksa 300 EUR, pilna apmaksa jāveic līdz 04.10.2024.

  Vārda maiņa aviobiļetei līdz 30.10.2024 (ieskaitot) ir bezmaksas, sākot ar 31.10.2024  - 70 EUR!

  Atļautais bagāžas daudzums: 8 kg rokas bagāža un viena vienība 30 kg reģistrētās bagāžas

  Lidojumu izpilda avio kompānija Turkish Airlines.

  Lidojuma kopējais ilgums turpceļā: 11h 50min

  Rīga – Stambula: 3h 25min//14 NOV RIX IST 11.35 - 16.00 (Boeing 737-800)

  Stambula – Maskata: 4h 55min//14 NOV IST MCT  19.20 - 01.15 (Airbus A321-200neo)

  Lidojuma kopējais ilgums atpakaļceļā: 10h 30min

  Maskata - Stambula: 5h 35min//20 NOV MCT IST 02.15 - 06.50 (Airbus A321-200neo)

  Stambula – Rīga: 3h 15min//20 NOV IST RIX 08.30 - 10.45 (Boeing 737-800)

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  15. novembris, plkst. 01.15 transfers no lidostas uz viesnīcu

  19. novembris, plkst. 22.45 transfers no viesnīcas uz lidostu

  Ceļojuma apdrošināšana: Visiem klientiem ceļojuma cenā ir jau iekļauta ERGO paplašinātā ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam!).

  Svarīgi!

  Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Omānā nav nepieciešama, ja iebraukšanas mērķis ir tūrisms un uzturēšanos dienu skaits Omānā nepārsniedz 14 dienas.

  Līdzi jābūt pasei ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši pēc ceļojuma pēdējās dienas. Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

  Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Omānā ir nepieciešama vīza. Iesakām vērsties pie speciālistiem no "AR-TUR" vīzas noformēšanai. 

  Pirms ceļojuma aicinām reģistrēties Konsulārajā reģistrā un viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”.

 •  

  Eiropas ceļotājam mazpazīstamais, noslēgtais un noslēpumainais Omānas sultanāts atrodas Arābu pussalas dienvidaustrumos pie Persijas līča grīvas, kur tas savienots ar Arābijas jūru. No VII gadsimta šī jūras lielvalsts cīnījās ar Angliju un Portugāli par ietekmi ne tikai Persijas līcī, bet arī Indijas okeānā. Savos uzplaukuma gados tās jūras robežas sniedzās līdz pat Irānai un Pakistānai. Arī mūsdienās ģeogrāfiskā atrašanās vieta nosaka Omānas nozīmīgumu, kā svarīgam jūras transporta mezglam. Savukārt, sauszemes kaimiņi ir Sauda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti un Jemena.

  Pagājušajā gadsimtā Omāna nonāca Apvienotās Karalistes ietekmē, bet abu valstu attiecības balstījās uz ekonomiskā izdevīguma pamatiem un Omāna nezaudēja savu valstisko patstāvību, kļūstot par vecāko pastāvīgi neatkarīgo valsti arābu pasaulē.

  Omāna ir absolūta monarhija, kurā vara tiek nodota pa vīriešu līniju. Līdz pat 2020. gadam to 50 gadus pārvaldīja Kabūs bin Saids, pateicoties kuram ANO to ierindoja 1. vietā visstraujākās izaugsmes valstu vidū. Nepilnu piecu miljonu civlēku apdzīvotā valsts piedzīvoja ekonomiskās reformas, kas uzlaboja iedzīvotāju dzīves līmeni, veselības aizsardzības un izglītības ieguves iespējas ieskaitot.

  Omāna, kas tiek uzskatīta par valsti ar augstu iedzīvotāju ienākumu līmeni, savu ekonomiku balsta ne tikai uz 22. vietu pasaulē pēc naftas ieguves apjoma, bet arī uz tūrismu, lauksaimniecību un zvejniecību.

  Lielāko daļu no Omānas centrālajiem reģioniem aizņem tuksnešains līdzenums bez augu valsts un ūdens. Smilšainajā vientulībā spēj dzīvot tikai vietējās beduīnu ciltis, bet pa laikam ierodas arī tie, kuri apkalpo naftas un gāzes ieguves vietas. Ziemeļu un dienvidrietumu piekrastēs savukārt ir gluži pretējs skats: kalnu grēdas mijas ar auglīgām ielejām un tur atrodas valsts lielākās pilsētas, galvaspilsētu Maskatu ieskaitot. Interesanti, ka valsts ziemeļos ir daudz karstāks un mazāk nokrišņu, kamēr valsts dienvidu klimatu ietekmē musonu vēji no Indijas okeāna, brīžiem atnesot vēsu mitrumu. Reizi dažos gados kalnu virsotnes pārklāj sniegs. Tomēr tikai ar musoniem nepietiek, lai valsti apgādātu ar nepieciešamajiem lauksaimniecības produktiem. Dienvidu rajonos zemi veldzē sena apūdeņošanas sistēma, kura, dažbrīd slēpjas pazemē un ūdeni rod no dziļām akām kalnu piekājēs. No 2006. gada tā iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Ja tuksnešaino līdzenumu valsts centrā pārsvarā klāj grants bez jebkādas augu valsts, tad kalnos un Dofaras provincē, kas atrodas pašos Omānas dienvidos, tropu klimats ļauj audzēt kokosa un dateļu palmas, mango un vīnogas, dārzeņus, kā arī dažādu šķirņu oleandrus vīraka ražošanai un akācijas - medus ieguvei. Kalnos mitinās arī savvaļas dzīvnieki: leopardi, mežāži, gazeles, antilopes, šakāļi u.c. Dažādu putnu un bruņurupuču sugas papildina dzīvnieku valsts daudzveidību. Savukārt tūristu vidū popularitāti pēdējā laikā ieguvusi vaļu un delfīnu vērošana.

  Omānas pilsoņi savā vairākumā ir arābi un musulmaņi, kristiešu kopienu veido tikai nepilni 4%, kuri pārsvarā ir ieceļojušais darbaspēks. Tāpēc iedzīvotāju tradīcijas, uzskati un dzīvesveids rit ciešā saskaņā ar Korānu. No tūristiem tiek sagaidīts, ka alkohols un narkotikas publiski netiks lietotas, sievietes vienas pašas tumsā nestaigās apkārt un to pleci, kājas virs ceļgaliem, kā arī citas ķermeņa daļas būs vienmēr apsegtas.

  Vēlme sekot tradīcijām atrodama arī lielākās daļas pilsētu arhitektūrā, kur jaunajās ēkās iekļauti virkne tradicionālu elementu. Rezultātā Omānas pilsētas vienlaicīgi ir mūsdienīgas un senatnīgas. Valstī ir atjaunotas virkne piļu un senatnīgu fortu; īpaši jāpiemin forti, kas aizsargā galvaspilsētas ostu. Austrumnieciski vēstures pieminekļi atrodami arī valsts iekšienē un daudzi no tiem saglabājušies no VII gadsimtu, bet Bahlā forts, kas iekļauts UNESCO sarakstā, datēts ar pirmsislāmisko šīs teritorijas periodu.

 • Смотреть галерею

  Radisson Blu Muscat ar brokastīm un vakariņām

  8.5 /10
  Въезд: 14:00
  Выезд: 12

  4* viesnīca Radisson Blu Muscat atrodas Omānas galvaspilsētas biznesa rajonā, kur izvietojusies arī galvenā iepirkšanās zona, Al Khuwair parks un Said Bin Taimur mošeja.

  Līdz tuvākajai pludmalei ir 15 min brauciens, bet viesnīcas viesi pārsvarā izmanto āra baseinu, kura ūdens temperatūra tiek regulēta un kuru iekļauj tropisko augu stādījumi.

  Viesnīcas skaņu necaurlaidīgie, plašie un ērtie numuri ir aprīkoti ar gaisa kondicionieri, plakanekrāna TV, seifu, fēnu,bezmaksas WI-FI, piederumiem tējas un kafijas pagatavošanai.

  Bufetes brokastis un vakariņas var ieturēt viesnīcas restorānā „Olivos”, izmantojot arī tā terasi, bet musulmaņu valstīs aizliegtos alkoholiskos dzērienus baudīt kādā no trīs viesnīcas bāriem.

  Viesnīca piedāvā arī fitnesa zāles pakalpojumus un saunu, bet par papildus samaksu - dažāda veida masāžas.

  Noīrēto automašīnu bez maksas var atstāt uz ielas līdzās viesnīcai.

  Trīsvietīgu numuru pieejamība un cena - uz pieprasījuma!

  Mūsu grupai rezervētas istabas ar skatu uz baseinu un kalniem, cenā iekļaujot brokastis un vakariņas.

  Ceļojuma komplekta cenā ir jau iekļauts:

  1. Vēlā izreģistrēšanās no numura (late check out) 19.novembrī līdz pl. ~ 23;

  2. Vakariņas 19.novembra vakarā

   

 • Ceļojums uz Omānu ar FlyMeAway
  Смотреть галерею

  Ekskursiju programma Omānā

  15.11.2024
  Ekskursiju komplekts iekļauts cenā. Šis pakalpojums jāatzīmē katram ceļotājam, veicot rezervāciju solī "Ekskursijas". Komplektā iekļauts: transfers uz/no viesnīcas, transports, vietējais angliski runājošs gids, trīs pusdienas ekskursiju laikā, kā arī ieejas maksa programmā minētajos apskates objektos
  Посмотреть описание Закрыть описание

  14. novembris

  11.35 - 16.00 Lidojums Rīga - Stambula, Turkish Airlines reiss TK1758

  19.20 - 01.15 Lidojums Stambula - Maskata, Turkish Airlines reiss TK774

   

  15. novembris

  01.15 Ierašanās Maskatas lidostā, pasu kontrole un transfers no lidostas uz viesnīcu. Iereģistrēšanās numuros (aptuvenais laiks ~2.30 no rīta)

  Brokastis viesnīcā un brīvs rīts vai izvēles aktivitāte par papildus samaksu, kā piemēram, delfīnu vērošana jūrā.

  Izbrauciens ar zvejnieku tradicionālo kuģīti saulrieta stundā

  15:30 Izbraukšana no viesnīcas

  Transfers uz Maskatas ostu, lai uzkāptu uz kuģīša klāja un apmēram divu stundu laikā izbaudītu relaksējošu izbraukumu, apskatot Omānas galvaspilsētu no jūras puses, kādu to gadsimtiem ilgi vēroja senie jūrasbraucēji. Ceļojuma laikā uz brīdi apstāsimies dabiskā līcī, kā arī varēsim nofotografēt iespaidīgo Al Bustan Palace 5* viesnīcu, kas atrodas piekrastē. Ekskursijas kopējais ilgums ~ 3 stundas.

  Cenā iekļauts: transporta pakalpojumi no viesnīcas uz ostu un atpakaļ, izbrauciens ar kuģīti, ūdens un bezalkoholiskie dzērieni kruīza laikā.

  Vakariņas viesnīcā

   

  16. novembris

  Brokastis viesnīcā

  Maskatas pilsētas apskates ekskursija

  09.00 Izbraukšana no viesnīcas

  Maskata piedāvā ceļotājam būt aculieciniekam tam, kā moderna biznesa pilsēta var harmoniski ekskistēt kopā ar tās iedzīvotāju tradicionālo kultūru. Maskatas nosaukums ir saistīts ar tās dabiski izveidojušos ostu un tulkojumā nozīmē “enkurvieta”. Pilsēta atrodas vulkāniskā ielejā. Ekskursijas laikā apmeklēsim Lielo mošeju, burvīgo Karaliskās operas namu un Bait Al Zubar muzeju, kas būs īss ievads Omānas vēsturē un izaugsmē. Tālāk ceļš vedīs pa piekrasti, lai apstātos zivju tirgū un krāsainajā Muttrah tirgū. Foto pauzei apstāsimies pie Al Alam pils, kas bija sultāna Kabuusa oficiālā uzturēšanās vieta. Netālu no pils atrodas XVII gs. portugāļu uzbūvētie Mirani un Aljalali forti. Ekskursijas kopējais ilgums ~ 6 stundas.

  Svarīgi! Mošejas apmeklējumam sievietēm jāvelk ķermeni pilnībā apklājošs apģērbs un matus sedzoša gara šalle. Vīriešiem jābūt tērptiem garajās biksēs.

  Cenā iekļauts: transporta pakalpojumi, angliski runājošs vietējais gids, pudele ūdens ekskursijas laikā, ieeja Bait Al Zubar muzejā un Karaliskajā operas namā, pusdienas.

  Vakariņas viesnīcā

   

  17. novembris

  Brokastis viesnīcā

  Ekskursija uz Nizvas pilsētu

  09.00 Izbraukšana no viesnīcas

  Pilnas dienas ekskursijā dosimies uz apm. 140 km attālo Nizvas pilsētu, kas sensenos laikos bija visas Omānas teritorijas galvaspilsēta. Tā atrodas valsts vidienē un tiek uzskatīta par islāma dzimteni sultanātā. Nizva lepojas ar slavenā Apaļā torņa fortu, kas uzbūvēts XVII gadsimtā un tirgu, kurā piektdienās notiek liellopu izsoles, tiek pārdoti sarežģītu rakstu, ar rokām grebti dunči un dekoratīvas sudraba rotaslietas. Pa ceļam uz Džabrinu (Jabreen), nelielu pilsētu netālu no Nizvas, apstāsimies nofotografēt Bahla fortu, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Džabrinā atrodas viena no lieliskākajām Omānas pilīm, kas uzbūvēta XVII gs. beigās un demonstrē augstākos Omānas sasniegumus griestu apgleznošanā, kā arī brīnišķīgi smalkus kokgriezumus. Atpakaļceļā uz Maskatu apmeklēsim skaisto Birkat Al Mauz ciematu, kas atrodas Jebel Akhard (Zaļo kalnu) piekājē. Ekskursijas ilgums ~ 9 stundas.

  Cenā iekļauts: transporta pakalpojumi, angliski runājošs vietējais gids, ieejas maksa Nizvas fortā un Džabrinas pilī, pudele ūdens ekskursijas laikā, pusdienas.

  Vakariņas viesnīcā

   

  18. novembris

  Brokastis viesnīcā

  Ekskursija uz piekrastes pilsētu Suru

  09.00 Izbraukšana no viesnīcas

  Kontrastu pilnās ekskursijas laikā dosimies uz Suras pilsētu, kas atrodas valsts ziemeļaustrumos, Omānas šauruma krastā, apm. 203 km uz dienvidaustrumiem no Maskatas. Vispirms brauksim cauri skarbam kalnu reljefam uz neparasto zvejnieku ciematu Quriyat. Tālāk ceļš vedīs uz gleznaino piekrasti, lai apmeklētu Bimah – kaļķakmens krāteri, kas pildīts ar zilganzaļu ūdeni. Cauri glītajam, kalnam līdzās esošajam ciematam Wadi Tiwi, kas atrodas starp dateļpalmām, nokļūsim Wadi Shab – vienā no skaistākajām ielejām, kas noteikti jāapmeklē Omānā. Tas ir šaurs kanjons ar kristāltīra, zila ūdens baseiniem un nelielu ūdenskritumu alā. Šeit mums būs fotopauze. Nonākot galamērķī, varēsim apskatīt Suras pilsētu, kas bija omāniešu centrs tirdzniecībai ar Austrumāfriku. Tagad tā pazīstama kā ievērojamākā zvejas kuģu būvniecības vieta un mums būs iespēja viesoties Suras kuģubūves fabrikā. Ekskursijas kopējais ilgums ~ 8 stundas.

  Cenā iekļauts: transporta pakalpojumi, angliski runājošs vietējais gids, pudele ūdens ekskursijas laikā, pusdienas.

  Vakariņas viesnīcā

   

  19. novembris

  Brokastis viesnīcā un brīva diena atpūtai vai izvēles aktivitāte par papildus samaksu, kā piemēram, izbrauciens tuksnesī vai uz kalniem.

  Vakariņas viesnīcā

  22.45 Transfers uz lidostu

   

  20. novembris

  02.15 - 06.50 Lidojums Maskata - Stambula, Turkish Airlines reiss TK775

  08.30 - 10.45 Lidojums Stambula - Rīga, Turkish Airlines reiss TK1757 

   

  Svarīgi!

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājošs FlyMeAway grupas vadītājs un tās lielums būs max. 21 persona, savukārt visas ekskursijas Omānā vadīs vietējais angliski runājošs gids!

  Ceļojums pieejams pārdošanā līdz 14.10.2024 vai kamēr pieejamas vietas! Pirmā iemaksa 300 EUR, pilna apmaksa jāveic līdz 04.10.2024.

  Vārda maiņa aviobiļetei līdz 30.10.2024 (ieskaitot) ir bezmaksas, sākot ar 31.10.2024  - 70 EUR!

  Закрыть описание
Назад
Up