Pārlekt uz galveno saturu

Blogs: Ko redzēt un izbaudīt Tulūzā (TOP 10)

TOP apskates vietas

Kapitolijs: vietējie šo vietu dēvē par “pilsētas sirdi”, jo ģeogrāfiski izvietots vecpilsētas centrā un šajā ēkā atrodas pilsētas dome un teātris. Atvērts ir katru dienu un bez maksas. Vienīgās dienas, kad Kapitolijs ir slēgts ir svētdienas un tad, ja tā zāles tiek izmantotas kāzu svinībām vai svinīgām pieņemšanām.

Kapitolijs

Saint-Sernin bazilika: viena no lielākajām romānisma stila baznīcām Eiropā, lielisks romānikas mākslas piemērs, būvēta no ķieģeļiem un akmeņiem tālajā XI gadsimtā. Šī baznīca ir viena no UNESCO kultūras mantojuma pieturas vietām Tulūzā, kurā vērts piestāt uz īsu apskati.

St.Seranin

Jakobīņu klosteris (Couvent des Jacobins): Gotikas mākslas stila dārgakmens – šo pērli radīja Dominikāņu ordenis jau XIII un XIV gadsimta un tā viena no ievērojamākajām apskates vietām Tulūzā. Klosteris ir īpašs ar to, ka tā kolonnas izvietotas vienā nevis divās rindās un viena no tām ir veidota “palmas koka stilā".

Jacobin's

D’Assézat viesnīca: Renesanses laikmetā pilsēta attīstījās un ieguva daļu savu grezno namu, tai skaitā D'Assézat pili / viesnīcu. Šeit vērts piestāt, lai apbrīnotu tās renesanses laikmeta arhitektūru no 16.gs. Šeit atrodas arī viena no pilsētas lielākajām mākslas galerijām, kurā īpašs akcents likts uz impresionisma un post-impresionisma gleznu kolekcijām.

D'Assezat viesnīca

Garonnas upes krasti: viens no pilsētas skaistākajiem skatiem, viennozīmīgi ir promenādes skats. Šī ir ideāla vieta, lai saulainā dienā baudītu sauli un iedzertu tējas krūzi vai vīna glāzi, un pie tam, pašā pilsētas centrā.

Pastaigu gar upi var sākt pie Daurade skatu punkta. Te paveras skats uz dažādiem apskates objektiem, piemēram, uz visbiežāk fotografēto skatu - La Grave ēku un tās atspulgu ūdenī. Garākām pastaigām iesakām šķērsot upi un apskatīt Tulūzu no upes kreisā krasta.

Garronas upe

Canal du Midi: Canal du Midi sākotnēji tika veidots kā “saite” starp Atlantijas okeānu un Vidusjūru. 240 kilometru garais kanāls tika izveidots jau 1667. gadā. Tas bija milzīgs projekts, kura realizēšana aizņēma desmit gadus un darbos bija iesaistīti pat ap 12 000 darbinieku. Kanāls sākas no Tulūzas pilsētas un stiepjas līdz Sētes Vidusjūras ostai pie Marseļas. Tulūzas Canal du Midi krasti ir ļoti populāri īpaši velosipēdistiem un gājējiem.

Canal do Midi

TOP 5 restorāni

Le Bibent: šī kafejnīca / alus darītava atrodas pašā pilsētas centrā, galvenajā laukumā pie Kapitolija. Tas ir ne tikai restorāns, bet arī vēsturiska vieta - restorāns šeit atrodas jau vairāk nekā 150 gadus un klīst runas, ka šī ir pirmā vieta Francijā, kur varēja iegādāties izlejamo alu.

Adrese: 5 Place du Capitole

Le Bibent

 

Emile: šis 40tajos gados atvērtais restorāns, kurš savu darbību sāka kā vienkāršs viesu nams, jau 60tajos gados kļuva par vienu no Tulūzas gastronomijas ikonām. Savu reputāciju tas ieguva tieši dēļ «Cassoulet» sautējuma, kas pats par sevi jau ir pietiekams iemesls šīs vietas apmeklējumam. Restorāns atrodams arī Mišelin restorānu ceļvežos.

  • Adrese: 13 Place Saint-Georges

Emile

 

Genty Magre: šis restorāns piedāvā Francijai tipisku interjeru, kurā izbaudīt autentisku Burgundijas un "gurmē" virtuves piedāvājumu, it īpaši Cassoulet sautējums un konfit pīli (confit de canard). Daļa ēdienu tiek pasniegti māla traukos, kurus pats personīgi ir izgatavojis restorāna īpašnieks. Mišelin restorānu ceļvedī atzīts par "klasiska Francijas virtuve" restorānu.

  • Adrese: 3 rue Genty-Magre

Genty Magre

 

Le Colombier: rozā ķieģeļu un Garonne oļu veidotā interjera stila restorānā tiek piedāvāti 2 tipiskas virtuves paraugi: autentiskais "Cassoulet" sautējums vai dažādu citu garšu mīļotājiem modificēts ar, piemēram, zivīm un jūras veltēm. Arī šis ir viens no Mišelin ceļveža ieteikumiem.

  • Adrese: 14 Rue Bayard

Le Colombier

 

Les Ceves De La Marechale: restorāns atrodas senā klostera ēkā un tā virtuve vēl arvien seko senām gatavošanas tradīcijām. Šī iestāde ir ne tikai viens no skaistākajiem Tulūzas pagrabiem, bet arī restorāns ar netipisku vidi, kas dara visu, lai radītu senatnīguma sajūtu. Šim bijušajam Saint-Romain 1229 klosterim ir autentiska arhitektūra, ko papildina baroka rotājumi, kas piešķir papildus intīmu un izsmalcinātu atmosfēru.

  • Adrese: 3 Rue Jules Chalande

Les Ceves De La Marechale

 

TOP Instagram ieteikumi

Ielu māksla: Tulūza ir lieliska vieta ielu mākslas mīļotājiem, pat varētu teikt pionieriem Francijā! Tā sākas Arnaud Bernard rajonā un šodien zīmējumus iespējams atrast dažādās vietās Tulūzā - par mākslas darbiem ir pārvērstas pat elektrības sadales kastes, ielu stabi un citi ikdienišķi objekti.

Ielu māksla

 

Augustīņu klostera muzejs: Šī būtu īstā vieta, kur ierasties ar savu saliekamo krēslu, apsēsties telpas vidū un baudīt viduslaiku klostera ēku un mākslu vienlaicīgi. Īsta miera osta, kas atrodas pašā pilsētas centrā. Šeit situētajā tēlotāju mākslas muzejā atrodas gleznas un skulptūras no viduslaiku pirmsākumiem līdz pat 20.gs. sākumam.

Augustīņu klosteris

 

The Halle de la Machine: La Halle de La Machine aicina atklāt lielizmēra ielu teātra kolekciju mašīnas, kuras projektējis un izgatavojis Fransuā Delarozjē un uzņēmums La machine. Milzīgs Minotaurs un Zirneklis ved braucienā uz savas muguras. Šis viss atrodas Tulūzas Mountandrānas (Montaudran) rajonā uz vēsturiska skrejceļa, no kurā pacēlās gaisā vieni no pirmajiem gaisa pasta “Aeropostale” pionieriem.

The Halle de la Machine

 

Saintes-Scarbes laukums: ja meklējat skaistu ķieģeļu sienu un interesantu skvēru fotogrāfijām, tad šī noteikti ir vieta, kur to iespējams izbaudīt pilnībā – šeit atradīsiet gan foto vērtus kadrus, gan šarmantas Francijas pilsētas sajūtas.

Saintes Scarbes

 

Japānas dārzs: tas atrodas pašā Compans-Caffarelli Parka vidū. Šī dārza eksotiskā sajūta ir pārsteigums ikvienam apmeklētājam, kurš te ierodas pirmo reizi. Tas aicina apmeklētājus atpūsties un pat meditēt. Ieeja Japānas dārzā ir bez maksas. Tajā ir izveidots akmens dārzs ar īpašām salām, kas veltītas dzērvēm un bruņurupučiem. Teritorijā atrodas arī tējas paviljons, tilti un pat mākslīgs kalns, kurš līdzīgs Fudži kalnam.

Japanese garden

 

Up