Pārlekt uz galveno saturu

Grieķijas sala Santorīni ar Olympia 3* viesnīcu

29.10.2021
Rīga 06:00 - 09:30 Santorīni
01.11.2021
Santorīni 20:00 23:30 Rīga

Cena par tiešo lidojumu uz Santorīni turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, bezalkoholisks dzēriens lidojuma laikā, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas)

Cena par tiešo lidojumu, transfēru un trīs naktis 3* viesnīcā Olympia divvietīgā istabā ar brokastīm. Piemaksa par vienvietīgumu istabu 100 EUR.

Pirmā iemaksa 200€!

GAIDĪTS
GALAMĒRĶIS
Tiešais reiss uz Santorīni ar FlyMeAway

Tas ir romantiķu un skaistuma mīļotāju galamērķis, vieta uz kurieni doties tiem, kuri vēlas šo burvību baudīt nesteidzoties, atgūstot ikdienā pazaudēto dvēseles harmoniju, nevis ievilkt kārtējo ķeksīti apmeklēto vietu sarakstā.

Santorīni ir viena no tām vietām uz zemeslodes, par kuru gandrīz katram ir zināms priekšstats, pat pirms pasakainā Grieķijas sala ir apciemota.

Ar nolūku organizējam braucienu uz Santorīni pašā sezonas izskaņā, lai noķertu saules starus, apciemotu vīna darītavas un nogaršotu jauno vīnu - un galvenais, lai Santorīni būtu gandrīz tikai mums pašiem. Turklāt visa oktobra laikā salā caurmērā nokrišņus novēro tikai četras dienas, un vidējā temperatūra ir +22 C.

Vairāk informācijas ceļotājiem atradīsiet LonelyPlanet lapā.

 • Papildus informācija par ceļojumu 

  Ceļojums piemērots: visiem, kuri ilgojas pēc saules un siltuma novembrī, kuriem patīk krāšņi un neparasti dabasskati, kuri vēlas dažas dienas pavadīt mierīgā, nesteidzīgā un romantiskā atmosfērā 

  Lidojumu izpilda avio kompānija SmartLynx Airlines ar Airbus A320 tipa lidmašīnu. 

  Lidojuma ilgums: 3h 30 min 

  Atļautais bagāžas apjoms : 6 kg rokas bagāža + 15 kg reģistrētā bagāža  

  Gaisa temperatūra: 19-22 C dienā, 14-16 C naktī 
  Ūdens temperatūra: ~20 C 
  Laikapstākļi: vējains, lietus iespējamība 25% 

  Laika starpība ar Latviju: nav 

  Jāņem līdz: peldkostīms, siltākas virsdrēbes vakara pastaigām, ērti apavi, kas piemēroti staigāšanai pa bruģi un kāpšanai pa kāpnēm 

  Valūta: EUR 


  Grupu  pavadīs latviski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji


  Tā kā reģionā nav licenzētu krievu valodā runājošu gidu, ekskursijas tiks vadītas angļu valodā

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  29. oktobris, plkst. 09:30 no lidostas uz viesnīcu 
  1. novembris, plkst. 18:00 no viesnīcas uz lidostu 

 • Santorīni jeb Tira ir lielākā sala apļveida salu grupā Egejas jūrā (71km2), kas arī saucas šajā pašā vārdā. Santorīni salas pieder Kiklādu salu grupai un atrodas apmēram 200km attālumā no kontinetālās Grieķijas. Santorīni arhipelāgs ir aktīva vulkāna paliekas, kas redzamas virs dzidrā jūras ūdens. Aizvēsturiskos laikos, te, domājams, bija viena liela sala, kas, līdz ar uz tās dzīvojošo civilizāciju, tika iznīcināta apmēram 3000 gadus pirms mūsu ēras pēc ārkārtīgi spēcīga izvirduma. Pēc tam vulkāns darbojās ar apskaužamu regularitāti, mainot arhipelāga salu veidolu un galu galā atstājot starp tām milzīgu zemūdens krāteri. Izņemot Santorīni jeb Tiru, vēl tikai Terāzija ir apdzīvota. Pārējās arhipelāga salas ir vulkānisku, melnu akmeņu krāvumi. Vulkāna izvirdums ir atstājis trīs no Santorīni salas malām asām klinšu šķautnēm nošķeltas un tikai vienā pusē izvietojušās pludmales, kas nolaideni sniedzas līdz Egejas jūrai. Tā kā salai praktiski nav dabisku ostu, šeit pietauvoties var tikai lielākie pasažieru kuģi – ar jūras ūdeni pildītais krāteris ir apmēram 400m dziļš. 

  Salas vārds radās 13. gadsimtā, kā veltījums Svētajai Irēnai, un šajā vārdā salu sauca līdz 19. gadsimtam. Pēc tam sala oficiāli atguva savu pirmo, vēl no antīkajiem laikiem pazīstamo nosaukumu - Tira. Tomēr Santorīni, tautā populārais salas vārds, joprojām ir pazīstamāks. 

  Salas vēsture ir cieši saistīta ar tās vulkānisko pagātni. Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka uz Santorīni tāpat kā uz Krētas salas bronzas laikmentā dzīvoja Mīnojas civilizācijas pārstāvji, kurus iznīcināja milzīgais vulkāna izvirdums un tam sekojošais cunami. Vēlāk salā apmetās fēniķieši, tad grieķi un romieši, tad turki. Tikai 1821. gada Santorīni Grieķijas karu rezultātā atguva neatkarību no Otomaņu impērijas un atgriezās grieķu pārvaldē. 

  Sala cieš no ūdens trūkuma un uz tās praktiski nav koku. Bet interesanti, ka Santorīni zeme nav neauglīga, te tiek kopti vīnogulāji un ražots labas kvalitātes baltais un sarkanais vīns. Vēl divi eksporta produkti senāk bija svina rūda un „Santorīni zeme” jeb vulkāniskais pumeks – no tās līdz 1986 gadam tika ražots cements zemūdens būvju celtniecībai. 

  Tomēr pats galvenais salas ekonomikas pamats ir tūrisms. Tā kā sala vismaz pēdējos divdesmit gadus ir atradusies dažādu aptauju par skaistākajiem ceļojumu galamērķiem augšgalā, it īpaši vasarā tā ir iebraucēju pārpilna. Lielākoties, tie uz pāris stundām ierodas ar lielajiem kruīzu kuģiem, brīdi apbrīno salas skarbo valdzinājumu, un atkal dodas prom. 

  Salas galvaspilsēta Tira, ir izvietojusies uz vulkāna krātera malas un no tās paveras satriecošs skats uz plašu apkārtni. Pilsētā saglabājušās paliekas no 8. - 9. gadsimtā pirms Kristus būvētajām celtnēm. 

  Gan Tirā, gan mazajos salas ciematos ir daudz ko apskatīt gan no aizvēsturiskajiem laikiem gan no mūsdienu salinieku dzīves. Taču laikam vislabāko Santorīni raksturojumu var izlasīt šeit: „Devāmies uz Santorīni ķeksīša pēc. Apskatīt obligāti apskatāmu galamērķi Eiropas dienvidos. 

  Par spīti tūristu pūļiem, kruīzu kuģiem, pārpildītajiem restorāniem, Santorīni atstāja satriecošu iespaidu. Stāvot uz krātera malas ar Vidusjūru pie kājām, ar pie klintīm pieplakušajiem baltajiem namiņiem, pazuda gan uz pāris stundām ievestie kruīzu tūristi, gan nieku pārdevēji savās bodītēs. 

  Pīrādziņa formas salas skaistākie skati paveras no kraujas tās ieliekumā, kas ietver Nea Kameni, Palea Kameni un Terāzijas salas. 

  Pasakaino skatu medniekiem noteikti jādodas trīs stundu garā gājienā no Santorīni galvaspilsētas Tiras uz Oiju. Cauri zāļainiem un akmeņainiem klajumiem, ar nepārtrauktiem skaistiem skatiem uz krāteri (krauju radījis vulkāna izvirdums)! 

  Tad pienāk vakars, un tie, kuri bija salai palikuši uzticīgi un nedevušies prom, sapulcējas tās ziemeļu ciematiņā Oijā noskatīties lielāko priekšnesumu, ko Santorīni piedāvā - saulrietu. Santorīni vairāk pārsteidz nevis saulriets, kuru dēvē par skaistāko pasaulē, bet gan simtiem pret sauli pavērstās sejas, kas, novērsušās no telefonu ekrāniem, starojošām acīm lūko skaistumu, kam līdzīga nav nekur! 

  Santorīni iepriecina arī ciematiņi salas iekšienē, kurus masu tūrisms vēl nav atklājis. Megaločori, Pirgos, Emporio katra lepojas ar grieķu pareizticīgo baznīciņām, vīnu darītavām un mājas restorāniem (kur tāpat kā visur salā galdā ceļ tikko zvejotas zivis un jūras veltes).

 • Skatīties galeriju

  Hotel Olympia 3* ar brokastīm

  8.7 /10
  Check-in: 15:00
  Check-out: 11:00

  Hotel Olympia 3* viesnīca atrodas nieka 600 m attāluma no salas galvaspilsētas Firas, taču tajā pašā laikā tā izvietojusies klusā rajonā bez liekas jezgas un rosības. Ja nav vēlēšanās uz centru doties ar kājām, autobusa pietura atrodas 3 minūšu attālumā, brauciens līdz pilsētai aizņems vien pāris minūtes. Veikals ikdienas pirkumiem arī pieejams turpat blakus.

  Viesnīcā pieejami divi āra baseini, no kuriem viens vairāk piemērots bērniem, bezmaksas autostāvvieta, bezmaksas WiFi viscaur viesnīcai, brokastu restorāns un bārs.

  Kompaktajos numuros atrodami: duša, gaisa kondicionieris, apkure, seifs, fēns, TV, ledusskapis. Vairumam istabu ir privāts balkons ar jauku ainavu no tā.

  Viesnīca piedāvā trīsvietīgus numurus (šobrīd pieejami gan ar 3 atsevišķām gultām, gan ar vienu divvietīgu un vienu vienvietīgu gultu). Vēlamo gultu sadalījumu varat norādīt piezīmēs, veicot rezervāciju mājaslapā.

  Viesnīcā piedāvā arī četrvietīgus numurus ar 4 atsevišķām gultām. Par to pieejamību aicinām vērsties pie mūsu darbiniekiem, rakstot uz flymeaway@flymeaway.lv vai zvanot pa tālruni 67626287.

 • FlyMeAway Santorīni
  Skatīties galeriju

  Tira, Firostefani un Oija saulrietā

  29.10.2021 11:00 no viesnīcas
  Cena: 70 EUR
  Cenā iekļauts: Transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas pirmajā daļā apskatīsim Santorīni lielāko pilsētu un administratīvo centru Tiru, pievēršot īpašu uzmanību grieķu ortodoksālajai baznīcai un Zelta ielai. Pēc pusdienām tiks dots nedaudz brīva laika, lai apskatītu brīnišķīgās ainavas, kas paveras no vulkāna krātera malas. 

  Pēc tam dosimies uz vēl vienu apdzīvoto vietu, kas veras uz ar jūras ūdeni pieplūdušo vulkāna krāteri – Firostefani. Te mums būs fotopauze, lai iemūžinātu slaveno zilo Domu, kas veras krāterī.
  Tālāk dosimies uz Imerovigli, kas atrodas uz vulkāna malas augstākā punkta un kur mums tiks dots laiks, lai ar kājām izstaigātu ciematu un paši aplūkotu ievērības cienījamākās vietas. 

  Ceļojuma pirmās dienas ekskursijas noslēgumā brauksim uz Egejas jūras piekrastes visskaistāko un slavenāko ciematu Oiju. Pēc interesantāko vietu apskates ciematā, dosimies uz vecajām pilsdrupām, no kurām varēsim noskatīties (ja laikapstākļi atļaus!) pašu skaistāko dabas „priekšnesumu” Grieķijā – saulrietu. 

  (Ekskursijas ilgums ~7 stundas)

  Aizvērt aprakstu
  IZPĀRDOTS!
  FlyMeAwaz Santorini
  Skatīties galeriju

  Mesagonija, Mesarija un Pirgos

  30.10.2021 09:00 izbraukšana no viesnīcas
  Cena: 80 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), vīna degustācija
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas sākumā dosimies uz melno, vulkānisko Monolithos pludmali. 

  Pēc foto pauzes, tālāk brauksim uz Kamari, kas ir pazīstams kūrorts, un Mesa Gonia ciematu. Vietējiem tas ir „spoku ciemats”, ko izpostīja spēcīga zemestrīce gadsimtu atpakaļ, savukārt tūristiem ir interesanti apskatīt atliekas no šis „noslēptās” vietas arhitektūras. 

  Nākošā pietura būs Messaria, kurā apskatīsim brīnišķīgas savrupmājas vietā, kas pazīstama ar ilgu rūpniecisku pagātni. 

  Tālāk mūsu ceļš vedīs uz no viduslaikiem saglabājušos ciematu Pyrgos. Ciematā apskatīsim arī senas pilsdrupas, no kurām paveras brīnišķīgas ainavas. 

  Ekskursijas turpinājumā apstāsimies foto pauzē pie Profitis Ilias klostera un noslēgumā apmeklēsim vietējo vīna darītavu un nodegustēsim vīnu.   

  (Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas)

  Aizvērt aprakstu
  FlyMeAway Santorini
  Skatīties galeriju

  Akrotiri arheoloģiskie izrakumi un Megaločuri ciematiņš

  31.10.2021 09:00 izbraukšana no viesnīcas
  Cena: 75 EUR
  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pusdienas (ūdens un vīns iekļauts), ieejas maksa Akrotiri arheoloģiskajā objektā
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  Ekskursijas pirmajā daļā dosimies uz Akrotiri jeb Santorīni Pompejām, pa ceļam izbraucot cauri salas teritorijai, kur audzē vīnogulājus un apskatot nelielus tipiskus ciematus. 
  Neskatoties uz to, ka vulkāna izvirdums iznīcināja Akrotiri apmēram 3600 gadus atpakaļ, pilsēta ir lieliski saglabājusies zem biezā pelnu slāņa. Sabiedriskās ēkas un privātmājas, kas klātas ar skaistām freskām, lieliska drenāžas sistēma atklāj Vēlā bronzas laikmeta dzīvesveidu. Vienlaikus ar „Zudušo Atlantīdu” varēsim apbrīnot moderno tehnoloģiju sasniegumu paraugu – bioklimatisko patvērumu, kas pasargā senās drupas no mainīgo laikapstākļu kaitīgās ietekmes. 

  Nākošā pieturvieta būs Perissas melnā pludmale, bet pēc pusdienām dosimies uz gleznaino Megalochori ciematu, kur izbaudīsim mierīgu pastaigu gar vēja nospodrinātajām baltajām mājām un baznīcām. 

  (Ekskursijas ilgums ~ 5 stundas)

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up