Pārlekt uz galveno saturu

Ziedošās Taškenta un Samarkanda maija svētkos

01.05.2024
Rīga 15.00 - 22.00 Taškenta
06.05.2024
Taškenta 8.30 - 12.00 Rīga

Tikai avio no Rīgas uz Taškentu NAV PIEEJAMS!

Cenā iekļauts:Uzbekistan Airways tiešais lidojums Rīga-Taškenta-Rīga,ēdināšana lidojuma laikā,transfers uz/no viesnīcām, ekskursiju programma ar vietējo krievisku runājošu gidu,piecas naktis viesnīcā ar brokastīm (divas naktis Taškentā 4* viesnīcā The Elements Hotel un trīs naktis Samarkandā 4* viesnīcā Wellfort Hotel),četras pusdienas un četras vakariņas (ūdens,tēja iekļauti),kā arī ERGO paplašinātā ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam!).Piemaksa par vienvietīgu istabu 200 EUR. 

Ceļojums pieejams pārdošanā līdz 30.03.2024 vai kamēr pieejamas vietas! Pirmā iemaksa 300 EUR, pilna apmaksa jāveic līdz 22.03.2024.

Lūgums iepazīties ar visu informāciju sadaļās "Par ceļojumu" un "Ceļojuma programma"!

IZPĀRDOTS!

Ceļojuma komplektā (lidojums + viesnīca) iekļauts tiešais lidojums, transfers uz/no viesnīcām, nakšņošana divās viesnīcās, ekskursijas katrai dienai, pusdienas un vakariņas.

Izdzirdot vārdu Uzbekistāna, prātā nāk aizplīvurotas sievietes, zelta rotaslietas un no zīda austi paklāji, garšvielu, saldu meloņu, stipras tējas un trekna jērgaļas plova smarža, vēsas mošejas un karsti pustuksneši, varbūt pat Aladins ar savu burvju lampu….vienvārdsakot, viss, kas mums asociējas ar Austrumiem. Bagātīgais un labi saglabātais vēsturiskais mantojums un tradīcijas, kas bija iemesls īpašas UNESCO balvas pasniegšanai šī gadu tūkstoša sākumā, ir viens no galvenajiem iemesliem Uzbekistānas pilsētu apmeklējumam – it īpaši to pilsētu, kas bija ievērojamākie Centrālāzijas pieturpunkti Lielajā Zīda ceļā, kas savulaik saistīja Ķīnu ar Rietumiem.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem, kuriem interesē vietas ar nenovērtējamu kultūrvēsturisku nozīmi, tiem, kurus interesē atšķirīgs dzīves veids, kā arī tiem, kurus sajūsmina neparasti dabas skati.

  Gaisa temperatūra: ~ 23-26 C dienā, 12-14 C naktī.

  Laikapstākļi: lietus iespējamība 30%

  Jāņem līdz: ērti apavi, plecus un ceļgalus apsedzošs apģērbs, lai varētu apmeklēt reliģiska rakstura vēstures pieminekļus un piemēroties vietējām tradīcijām.

  Laika starpība ar Latviju: + 2 stundas

  Valūta: 1 EUR = ~ 13 500 sumi (UZS). Uzbekistānas valsts teritorijā var norēķināties tikai ar vietējo valūtu! Skaidras naudas norēķini ārvalstu valūtā ir pretlikumīgi!

  Sumus iepriekš nav iespējams iegādāties Latvijā. Valūtas maiņa notiek uz vietas Uzbekistānā, visizdevīgāk ir līdzi ņemt ASV dolārus (ieteicamāk - jaunas nominālvērtību banknotes!) vai maksājuma karti, kuru var izmantot, lai ārzemju bankomātos varētu izņemt naudu.

  Valūtas maiņu stingri iesakām veikt tikai autorizētajos valūtas maiņas punktos, kas atrodami viesnīcās, bankās, lidostās, kā arī robežšķērsošanas vietās un muitas struktūrvienībās. Skaidras naudas izņemšana banku automātos iespējama ar Visa un MasterCard kartēm. Saskaņā ar Uzbekistānas normatīvajiem aktiem nesertificētas valūtas operācijas ir krimināli sodāmas!

  Lielākajā daļā viesnīcu, restorānu un suvenīru veikalu norēķiniem pieņem Visa vai Mastercard. 

  Kafijas krūzītes cena ~ 2 EUR/27 000 UZS, vietējais alus/glāze ~ 6 EUR/80 000 UZS, vietējais vīns/glāze ~6 EUR/80 000 UZS.

  Latvijas pilsoņi var ieceļot Uzbekistānā bez vīzas, ja plānotā uzturēšanās valstī nepārsniedz 30 dienas. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Uzbekistānā ir jānoformē vīza. Papildu informāciju par ieceļošanas nosacījumiem var saņemt Uzbekistānas vēstniecībā Latvijā.

  Ieceļošana Uzbekistānā - tikai ar pasi un tai jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas datuma no valsts!

  Uzbekistānas starptautiskajās lidostās ir ieviests muitas “zaļais” un “sarkanais” koridors. “Zaļo” koridoru bez muitas deklarācijas aizpildīšanas var šķērsot, ja skaidras naudas līdzekļi nepārsniedz 2000 ASV dolārus vai to ekvivalentu un netiek ievestas preces, kas ir pretrunā ar Uzbekistānas normatīvajiem aktiem. Papildu informācija pieejama: http://customs.uz.

  Papildus informācija par ceļošanu Uzbekistānā pieejama Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājas lapā un Uzbekistānas oficiālajā tūrisma portālā https://uzbekistan.travel/.

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājošs FlyMeAway grupas vadītājs un tās lielums būs max. 21 persona!

  Ekskursiju programma norisināsies krievu valodā un visiem ceļotājiem IR JAU IEKĻAUTA ceļojuma komplekta cenā. Tāpat cenā ir iekļautas arī brokastis, četras vakariņas un četras pusdienas. 

  Daudzos apskates objektos ir jāpērk speciāla atļauja bilžu un video uzņemšanai, kā arī tos apmeklējot, ir jānosedz pleci, ceļi un sievietēm jālieto galvassegas.

  Uzbekistānā vairums viesnīcu nav piešķirtas oficiālās zvaigžņu kategorijas, jo to iegūšanai ir jāmaksā papildus nodokļi, kas īpašniekiem šķiet nevajadzīgs slogs.

  Programmā iekļautās viesnīcas var tikt nomainītas uz līdzvērtīgas vai augstākas kategorijas naktsmītnēm no tūroperatora neatkarīgu iemeslu dēļ!

  Ceļojums pieejams pārdošanā līdz 30.03.2024 vai kamēr pieejamas vietas! Pirmā iemaksa 300 EUR, pilna apmaksa jāveic līdz 22.03.2024.

  Vārda maiņa aviobiļetei līdz 30.03.2024 ir bezmaksas, pēc 31.03.2024  - 250 EUR!

  Lidojumu izpilda avio kompānija Uzbekistan Airways ar Airbus 320 Neo tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums:

  Rīga - Taškenta: ~ 5h 00 min

  Taškenta - Rīga: ~ 5h 30 min

  Atļautais bagāžas apjoms: 8 kg rokas bagāža  + 23 kg reģistrētā bagāža

  Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:

  1. maijs, plkst. 22.00 transfers no lidostas uz viesnīcu

  6. maijs, plkst. 05.30 transfers no viesnīcas uz lidostu

 •  

  Nepilnas septiņas reizes lielāka par Latviju platības ziņā un ar gandrīz 20 reizes vairāk iedzīvotājiem, vienlaikus bagātā un trūcīgā Uzbekistānas Republika atrodas Centrālajā Āzijā, seno karavānu ceļu krustpunktā. Vēsturiskā Lielā Zīda ceļa pieturas punkti atradās pazīstamākajās tagadējās Uzbekistānas pilsētās: Taškentā, Buhārā, Samarkandā, Hivā. Caur šīm pilsētām tika saistīti Rietumi un Austrumi, noritēja ideju un reliģiju, jaunaktklājumu un kultūru izplatīšanās, bagātināšanās un mijiedarbība.

  Uzbekistānas teritorija atrodas starp divām lielajām Āzijas upēm – Amudarju un Sirdarju un ir viena no divām pasaules valstīm, kurai pašai nav jūras robežas un kuru iekļauj valstis bez izejas uz jūru vai Pasaules okeānu – Kazahstāna, Kirgizstāna, Tadžikistāna, Turkmenistāna un Afganistāna.

  Gandrīz četrām piektdaļām Uzbekistānas teritorijas ir tuksneša izskats – valstī nokrišņu ir ļoti maz ( 200-400 mm gadā). Arāla jūra, kas senāk bija ceturtā lielākā iekšzemes jūra pasaulē, neprātīgas, tās ūdeņus papildinošo upju izmantošanas irrigācijai dēļ pēdējo piecdesmit gadu laikā ir zaudējusi deviņas desmitdaļas sava apjoma. Tagad tās vietas lielāko daļu aizņem sāls tuksneši ar sen mirušu kuģu vrakiem. Tomēr ainavas nav tikai vienmuļas – te ir gan kalnu grēdas valsts ziemeļaustrumos, gan auglīgas mazo upju ielejas.

  Uzbekistāna ir viena no pasaules bagātākajām valstīm derīgo izrakteņu krājumu ziņā; tā atrodas pirmajā desmitniekā pēc zelta, urāna, gāzes, naftas, vara un fosfātu apjoma. Tā ir pasaules pirmajā kokvilnas ražotāju trijniekā, kā arī pazīstama dienvidu augļu un dārzeņu audzētāja.

  Taču atgriežoties pie kultūrvēsturiskajām vērtībām, kas galvenokārt interesē tūristus neilga valsts apciemojuma laikā, vispirms jāapskata Uzbekistānas galvaspilsēta Taškenta - Centrālāzijas galvenais ekonomiskais un kultūras centrs.

  Tās vēsture aizsākās vairāk nekā 2200 gadus atpakaļ kā neliela oāze Čirčikas upes krastā, bet V gs. pirms Kristus kļuva par kvadrātveida citadeli apmēram astoņus km uz dienvidiem no Sirdajas krastiem. Pilsēta bija nozīmīgs tirdzniecības centrs Lielajā Zīda ceļā, kas pa sauszemi savienoja Ķīnu un Eiropu un turpina tāds būt arī mūsdienās, eksportējot zīdu, kokvilnu un citus tekstilizstrādājumus. Pilsētā maz kas saglabājies no austrumnieciskās vēsturiskās vecpilsētas – to iznīcināja gan vairāk nekā 100 gadi Impēriskās Krievijas un pēc tam – Padomju Savienības pakļautības, gan postošā 1966. gada zemestrīce. Galvenais reliģiskais mantojums koncentrēts kompleksā Khasti Imam, kur apskatāmi ne vien pagājušā gadu tūkstoša vidū būvētas mošejas un mauzoleji, bet arī viens no pasaules vecākajiem korāniem un pravieša Muhameda zelta mats. Savukārt, tirdzniecības tradīcijas turpina senais Čorsu tirgus, kas izvietojies zem septiņiem debesziliem kupoliem un darbnīcas ap to, kur izveicīgi meistari pircēja acu priekšā izgatavo izvēlēto rotaslietu. Mūsdienu Taškenta lepojas ar parkiem un strūklakām, virkni interesantu muzeju, modernu darījumu centru, augstāko TV centra torni Centrālāzijā un pirmo metro šajā reģionā.

  Vēsturiskā Samarkandas pilsēta, kas dibināta VII gs. pirms Kristus un atrodas plašā oāzē Zerafšanas upes ielejā Uzbekistānas dienvidaustrumos, ir viena no senākajām nepārtraukti apdzīvotajām vietām Centrālāzijā, Lielā Zīda ceļa atslēgas punkts un iekļauta UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Te jāapskata Registāna laukums, Šahi-Zindas mauzoleju ansamblis, Bibi - Hanum mošeja, Ulugbeka observatorijas drupas, Timura mauzolejs, Siabas tirgus, mečetes un medreses.

  Šahrisabza jeb sākotnēji Keša - viena no pašām kolorītākajām Uzbekistānas pilsētām atrodas 80 km uz dienvidiem no Samarkandas, netālu no Afganistānas robežas, 620 m virs jūras līmeņa. Nosvinējusi savu 2700 gadu dzimšanas dienu, tā iekļauta UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā un ir ļoti populārs tūristu galamērķis. Kešā dzimis ievērojamais turku-mongoļu karavadonis Timurs – Timurīdu dinastijas dibinātājs, kurš XIV gadsimtā iekaroja milzīgas teritorijas un izveidoja Timurīdu impēriju mūsdienu Irākas, Irānas, Afganistānas un Centrālāzijas valstu teritorijās. Tieši Timura laika arhitektūras pieminekļi padarījuši pilsētu tik slavenu. Šeit jāpiemin Timura Vasaras pils, Kok-Gumbaz mošeja, Dorut/Tilovan komplekss, kā arī viduslaiku pirtis un XVII gs. tirgus.

 • IZPĀRDOTS!
  Skatīties galeriju

  Viesnīcu komplekts ar brokastīm Uzbekistānas ceļojumam

  Check-in: 15:00
  Check-out: 12:00

  Viesnīca Taškentā

  Viesnīca The Elements Hotel 4* atrodas Taškentas pilsētas ziemeļu daļā, prestižā rajonā, netālu no slavenā TV torņa, kas ir augstākais Centrālāzijā.

  Modernās istabas piedāvā visu nepieciešamo viesu atpūtai: apkuri/ gaisa kondicionieri, seifu, plakanekrāna TV, fēnu, elektrisko tējkannu, ledusskapi, bezmaksas WI-FI.

  Viesnīcas restorānā varēs nobaudīt bagātīgas brokastis, pusdienas vai vakariņas. Viesnīcā ir bārs, dārzs, kā arī terase.

  Viesnīcā visu gadu darbojas iekštelpu baseins un pirmā stunda viesiem ir bez maksas. Brīvi pieejama ir arī fitnesa zāle, džakuzi un tvaika pirts, bet spa pakalpojumi un sauna ir par papildus samaksu.

  Nakšņojam: 01.05-02.05.2024 (viena nakts) un 05-06.05.2024 (viena nakts)

  Check-in: 14:00

  Check-out: 12:00

  Booking.com reitings: 8.9/10

   

  Viesnīca Samarkandā

  Nesen uzbūvētā viesnīca Wellfort Hotel 4* atrodas jaukā Samarkandas pilsētas vietā, netālu no A. Navoji Centrālā atpūtas parka.

  Numuros tiek piedāvāts viss nepieciešamais ērtai atpūtai: apkure, gaisa kondicionieris, plakanekrāna TV, fēns, elektriskā tējkanna, ledusskapis un bezmaksas WI-FI.

  Viesnīcā var noīrēt velosipēdu. Par papildus samaksu viesnīcā var izmantot iekštelpu baseinu, Spa un labsajūtas centra pakalpojumus, saunu, masāžas un džakuzi. Viesnīcas restorānā varēs nobaudīt brokastis, kā arī Āzijas un Eiropas virtuvju piedāvājumu pusdienās un vakariņās. Viesnīcā ir arī bārs.

  Noīrēto automašīnu varēs novietot bez maksas līdzās viesnīcai.

  Nakšņojam: 02-05.05.2024 (trīs naktis)

  Iereģistrēšanās: 14:00

  Izreģistrēšanās: 12:00

  Booking.com reitings: 9.2/10

   

  SVARĪGA INFORMĀCIJA!

  Ceļojums pieejams pārdošanā līdz 30.03.2024 vai kamēr pieejamas vietas! Pirmā iemaksa 300 EUR, pilna apmaksa līdz 22.03.2024.

  Uzbekistānā vairums viesnīcu nav piešķirtas oficiālās zvaigžņu kategorijas, jo to iegūšanai ir jāmaksā papildus nodokļi, kas īpašniekiem šķiet nevajadzīgs slogs. Programmā iekļautās viesnīcas var tikt nomainītas uz līdzvērtīgas vai augstākas kategorijas naktsmītnēm no tūroperatora neatkarīgu iemeslu dēļ!

  Trīsvietīgu numuru pieejamība un cena - uz pieprasījuma! 

  Piemaksa par vienvietīgu numuru - 200 EUR.

  Vārda maiņa aviobiļetei līdz 30.03.2024 ir bezmaksas, pēc 31.03.2024  - 250 EUR.

   

 • FlyMeAway ceļojums uz Uzbekistānu
  Skatīties galeriju

  Ekskursiju programma Uzbekistānā ar pusdienām un vakariņām

  01.05.2024
  Cena: 0 EUR
  Ekskursiju komplekts iekļauts cenā. Šis pakalpojums jāatzīmē katram ceļotājam, veicot rezervāciju solī "Ekskursijas". Komplektā iekļauts: transferi uz/no viesnīcām, autobuss, vilciena biļetes, vietējais krieviski runājošs gids, četras pusdienas un četras vakariņas (ūdens un tēja iekļauti), kā arī ieejas maksa programmā minētajos apskates objektos
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  1. maijs

  22.00 Ierašanās Taškentas lidostā

  Transfers no lidostas uz viesnīcu The Elements Hotel 4* 

   

  2. maijs 

  Brokastis viesnīcā

  Taškentas pilsētas apskates ekskursija.

  Ekskursijas pirmajā daļā iepazīsimies ar Uzbekistānas galvaspilsētas senāko daļu. Apmeklēsim Khasti Imam reliģiskā kompleksa sastāvdaļas – mauzoleju, mošejas un medreses. Pēc tam apmeklēsim Šorsu tirgu, kur tiks dots brīvais laiks pirkumiem. Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies apskatīt Taškentas mūsdienīgo daļu, t. sk. Taškentas metro. Ekskursijas noslēgumā dosimies uz Taškentas Centrālo dzelzceļas staciju.

  19.20 Izbraukšana ar vilcienu uz Samarkandu

  21.33 Ierašanās Samarkandā. Transfers uz vakariņu restorānu. Pēc vakariņām - transfers uz Wellfort Hotel 4*

  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi, transporta pakalpojumi, ieejas maksa Khasti Imam reliģiskā kompleksa objektos un Taškentas metro, vilciena biļete uz Samarkandu, pusdienas Taškentā un vakariņas Samarkandā (maltītes laikā ir iekļauts ūdens un tēja, citi dzērieni - par papildus maksu).

   

  3. maijs

  Brokastis viesnīcā

  Pilnas dienas ekskursija Samarkandā, kuru ievadīs Austrumu Siaba tirgus apmeklējums. Tālāk aplūkosim Režistāna laukumu, Ulughbeka, Šir-Dor un Tilla-Kori medreses un Bibi-Khonum mošeju. Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies uz Guri-Emira mauzoleju, kur atroda Tamerleina (Timura) kaps, kā arī apskatīsim Šakh-i-Zinda kompleksu. 

  Vakariņas vietējā restorānā

  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi, transporta pakalpojumi, ieejas maksa apskatāmajos vēsturiskajos objektos, pusdienas un vakariņas Samarkandā (maltītes laikā ir iekļauts ūdens un tēja, citi dzērieni - par papildus maksu).

   

  4. maijs

  Brokastis viesnīcā

  Izbraukšana no viesnīcas Samarkandā uz Šakhrisabzu.

  Ar autobusu šķērsojot Takhtakaračas pāreju, dosimies uz 92 km attālo Šakhrisabzu. Pilsētā apskatīsim galvenos vēsturiskos objektus: Ak-Saraijas pilsdrupas, Dor-ut Saodat Kompleksu:Khazratiu Imama mošeju, Jahongira mauzoleju. Dor-ut-Tillavata kompleksu: Gumbazi-Seiidan, Kok Gumbaz mošeju. Pēc pusdienām vietējā restorānā, dosimies atpakaļceļā uz Samarkandu.

  Brīvais laiks un vakariņas Samarkandā vietējā restorānā

  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi, transporta pakalpojumi, ieejas maksa apskatāmajos vēsturiskajos objektos, pusdienas Šakhrisabzā un vakariņas Samarkandā (maltītes laikā ir iekļauts ūdens un tēja, citi dzērieni - par papildus maksu).

   

  5. maijs

  Brokastis viesnīcā

  Izbraukšana no viesnīcas

  Pilnas dienas ekskursija Samarkandā. Vispirms apmeklēsim Hudzhuma paklāju fabriku, lai redzētu, kā top rokām darinātie zīda paklāji. Tālāk ceļš vedīs uz Ulugbeka observatorijas izrakumiem un Afrosiabas antīkās pilsētas muzeju. Apmeklēsim arī rokām gatavota zīdpapīra ražošanas meistarklasi. Pēc pusdienām vietējā restorānā, izbraukšana uz Samarkandas Centrālo dzelzceļa staciju.

  17.37 Izbraukšana uz Taškentu

  19.33 Ierašanās Taškentā un transfers uz viesnīcu The Elements Hotel 4* 

  Vakariņas vietējā restorānā

  Cenā iekļauts: krieviski runājoša gida pakalpojumi, transporta pakalpojumi, ieejas maksa apskatāmajos vēsturiskajos objektos, zīdpapīra gatavošanas meistarklase, pusdienas Samarkandā un vakariņas Taškentā (maltītes laikā ir iekļauts ūdens un tēja, citi dzērieni - par papildus maksu).

   

  6. maijs

  Brokastis līdzņemšanai

  05.30 Izbraukšana uz lidostu

  08.30 Izlidošana uz Rīgu

   

  SVARĪGA INFORMĀCIJA!

  Ceļojums pieejams pārdošanā līdz 30.03.2024 vai kamēr pieejamas vietas! Pirmā iemaksa 300 EUR, pilna apmaksa jāveic līdz 22.03.2024.

  Daudzos apskates objektos ir jāpērk speciāla atļauja bilžu un video uzņemšanai, kā arī tos apmeklējot, ir jānosedz pleci, ceļi un sievietēm jālieto galvassegas.

  *Uzbekistānā vairums viesnīcu nav piešķirtas oficiālās zvaigžņu kategorijas, jo to iegūšanai ir jāmaksā papildus nodokļi, kas īpašniekiem šķiet nevajadzīgs slogs. Programmā iekļautās viesnīcas var tikt nomainītas uz līdzvērtīgas vai augstākas kategorijas naktsmītnēm no tūroperatora neatkarīgu iemeslu dēļ!

  Vārda maiņa aviobiļetei līdz 30.03.2024 ir bezmaksas, pēc 31.03.2024  - 250 EUR.

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up