Rīga 04:10 - 07:00 Palma de Maljorka
Palma de Maljorka 14:00 - 18:50 Rīga
-
+21
-
Ceļojums uz Maljorku Lieldienās
-
El Colomer skatu laukums
-
Formentora pludmale
-
Solleras osta
-
Solleras tramvajs
-
La Kalobra
-
Valdemosa
-
Palma
-
Pūķu alas
-
Palma de Maljorka
-
Inka
-
La Calobra līcis
-
Inka
-
Formentoras rags
-
Palmas katedrāle
-
Palma
Baleāru salas ir Spānijai piederošs arhipelāgs Vidusjūras rietumu daļā. Tas sastāv no četrām lielām salām- Maljorkas, Menorkas, Ivisas (Ibiza), Formenteras - un vairākām mazākām. Kopā salas veido vienu no 17 Spānijas autonomajiem apgabaliem un provinci ar galvaspilsētu Palmu. Ar pasakainām dabas ainavām, lieliskām pludmalēm, sauli 10 stundas 300 dienas gadā un gandrīz gadsimtu spodrinātu viesmīlības industriju, Baleāru salas ir kļuvušas par vienu no iemīļotākajiem atpūtnieku un arī FlyMeAway galamērķiem Eiropā!
FlyMeAway arī piedāvā atpūtu ar Riu Bravo 4* viss iekļauts viesnīcu - laipni lūdzam iepazīties ar abiem piedāvājumiem un izvēlēties Jums patīkamo īso brīvdienu ceļojumu Lieldienām.
-
Ceļojums piemērots: visiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma, mīl neparastus dabasskatus un patīk gozēties lieliskās pludmalēs Vidusjūras krastā.
Gaisa temperatūra: 16-20 C dienā, 8-10 C naktī.
Ūdens temperatūra: 14-16 C.
Laikapstākļi: apmēram 7 saulainas stundas katru dienu, īslaicīga lietus iespējamība 4-6 dienas mēneša laikā, dažkārt vējains.
Jāņem līdz: vieglas virsdrēbes vakara pastaigām.
Jāuzmana maciņi un somiņas!
Laika starpība ar Latviju: 1 stunda.
Valūta: EUR.
Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājoši FlyMeAway grupas vadītāji.
Atkarībā no kopējā grupas lieluma abās viesnīcās (RIU Bravo 4* un THB Maria Isabel 4*), klienti var tik sadalīti divās atsevišķās ekskursiju grupās, kas dienas laikā savstarpēji nekrustojas.
* Visās ekskursijās vietu skaits ir ierobežots!
Atļautais bagāžas daudzums: 5 kg rokas bagāža un 15 kg reģistrētā bagāža
Lidojumu izpilda avio kompānija Air Horizont ar Boeing 737-400 tipa lidmašīnu.
Lidojuma ilgums:
Rīga – Palma: 3h 50 min
Palma - Rīga: 3h 50 min
Transfera laiki lidosta - viesnīca - lidosta:
17. aprīlis, plkst. 07:00 transfers no lidostas uz viesnīcu
20. aprīlis, plkst. 11:45 transfers no viesnīcas uz lidostu
-
Maljorka
Maljorka ir pati lielākā un nozīmīgākā sala Baleāru arhipelāgā. Maljorkas nosaukums latīņu valodā nozīmē – „lielākā” un tās teritorija ir apm. 80% no Baleāru arhipelāga. Salā dzīvo ap 676000 iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā puse – galvaspilsētā. Maljorkā mīt arī daudz vācu un angļu izcelsmes pilsoņu, kurus šeit piesaistījis salas nenoliedzamais šarms.
Maigais klimats un pasakainā daba jau pirms vairākiem gadsimtiem bija slavena aristokrātijas un mākslinieku aprindās ( lai minām F. Šopēnu vai Ž. Sandu), bet īsts tūrisma industrijas uzplaukums sākās pagājušā gadsimta 50. gados, kad tika uzsākta strauja viesnīcu, atpūtas un tirdzniecības centru būvniecība.
Ap 500 km zeltaino smilšu pludmales vasarā pārpūdina miljoniem atpūtnieku, kuri dod darbu apmēram 80 % strādājošo un apmēram tikpat lielu ienākumu procentu salas gada budžetā.
Maljorka ir paradīze ne tikai tiem, kas vēlas gozēties saulē, peldēties kristāldzidrajos Vidusjūras ūdeņos, baudīt nerimstošo nakts dzīvi vai izmantot kādu no lieliskajām jahtu piestātnēm, lai te atvilktu elpu. Jo vairāk attālinās no pludmalēm, jo neskartākas dabas ainavas paveras salas vidienē ar mandeļu un olīvkoku birzīm, vējdzirnavām, romantiskiem zvejnieku ciematiem, pilsētām, kuras nav pārpilnas ar atpūtniekiem, seniem klosteriem un klusiem līcīšiem, pie kuriem var aiziet tikai kājām.
Palma
Palma ir ne tikai Maljorkas lielākā pilsēta un osta, bet visa Baleāru autonomā apgabala galvaspilsēta. Tā novietojusies salas dienvidrietumu piekrastē, Palmas līča krastā. Pārdesmit kilometru attālumā atrodas arhipelāga vienīgā starptautiskā lidosta, kas apkalpo ap 22 miljonus pasažieru gadā.
Mariventas pilī, ko pilsēta savulaik uzdāvināja Huanam Karlosam I ik vasaru atpūšas Spānijas karaliskā ģimene.
Pilsētas nosaukums pirmo reizi attiecināts uz seno romiešu apmetni, kas atradās mūsdienu Palmas vietā. Tomēr arheologi te uzgājuši arī Bronzas laikmeta iemītnieku liecības. Agrajos viduslaikos Palmu iekaroja musulmaņi un izmantoja kā lielisku pieturas punktu ceļā uz Āfriku. Pēc tam, kad 1229. gadā pilsētu ieņēma Valensijas un Aragonas karalis, tā kļuva par nozīmīgu tirdzniecības ostu. Vissmagākais laiks Palmas vēsturē bija 16. gadsimts, kad pilsēta cieta gan no turku un berberu pirātu iebrukumiem gan no mēra epidēmijas.
18. gadsimtā ar Filipes V atbalstu Palma kļuva par Baleāru arhipelāga galvaspilsētu un beidzot oficiāli ieņēma vietu, kuru tā sen jau bija pelnījusi.
Vēsture
Ir diezgan maz ziņu par pašiem pirmajiem salu iemītniekiem. Dažas leģendas stāsta par kuģa katastrofā cietušajiem, kuri paglābušies salās. Citas – par salu kolonizāciju pēc Trojas kara. Pierādījumi gūti par to, ka salās saimniekoja kartāgieši un pēc tam senie romieši. Jau tajos laikos tika augstu vērtētas lieliskās ostas, kas tika ierīkotas divu lielāko salu dabiskajos līčos. Salu klimats ļāva audzēt lielāko daļu lauksaimniecības produktu, kā arī mājdzīvniekus. Īpaši tika novērtēti šeit atrodamie gliemeži, kas seno romiešu ēdienkartē skaitījās liels gardums, kā arī bezgalīgais daudzums savvaļas trušu. Pēc Romas impērijas krišanas, politisko un militāro haosu izmantoja vandāļi, bet pēc tiem salas ieņēma Bizantijas impērijas armija. Tomēr bizantiešu laiks nebija ilgs, jo, tāpat kā visu Ibērijas pussalu, arī Baleāru arhipelāgu uz daudziem gadsimtiem iekaroja arābi. Te gan jāpiemin Pizas Republikas flote, kura spēja divus gadus noturēties salās, līdz Almoravidu dinastijas karaspēks tās atkal atguva. 13. gs. Aragonas Džeimss jeb Haime I Baleāru salas pievienoja saviem īpašumiem un pēc nāves tās mantoja viņa dēls.
Salas nepārtraukti piedzīvoja pirātu uzbrukumus, dažas no tām uz laiku piederēja gan britiem, gan francūžiem un tikai 18. gs. pilnībā nonāca Spānijas īpašumā.
FlyMeAway iesaka
Palma ir zināmā mērā pārsteigums katram ceļotājam – tā ir reizē jauna un senatnīga, tradicionāla un kosmopolītiska, tā ir stilīga, izsmalcināta, intīma un reizē pārpilna ar dzīves alkām.
Pilsēta aicināt aicina ar salas labākajiem restorāniem, veikaliem un mutuļojošo naktsdzīvi. Bet, ja grib saskatīt kaut ko no senatnes, kaut ko šai Vidusjūras paradīzei tipisku, tad jādodas iekšā Vecpilsētā, kura ir neliela, toties labi saglabāta un tiek rūpīgi kopta.
Uz pilsētas fona uzreiz izdalās divas celtnes – pirmā no kurām ir Belvēras pils, kas atrodas nedaudz ārpus pilsētas centra, Palmas līča rietumu pusē un ir unikāla, kā vienīgā apaļas formas gotiskā pils Spānijā. Jau 12. gadsimtā šeit mājvietu sev uzbūvēja Hospitāliešu ordenis un uz vecās pils drupām Haime II lika uzcelt cietoksni ar skatu laukumu, kas pavērsts pret līci un pilsētu tās krastā. Belvēras cietoksnī, kas savulaik kalpoja arī kā cietums, tagad aplūkojama arheoloģisko atradumu un klasisko skulptūru kolekcija.
Otrs ievērojamākais arhitektūras piemineklis pilsētā ir Katedrāle, kas paceļas pāri vecajai ostai. Tās pamatakmeņus arābu mošejas vietā lika Haime I. Gotiskā stila celtne tika būvēta un pārbūvēta daudzu gadsimtu laikā, bet 20. gs. sākumā tās interjera izmaiņām un īpašās apgaismošanas sistēmas radīšanai savu roku pielika slavenais Gaudi.
Iepretī Katedrālei atrodas Almudaina pils – seno Maljorkas valdnieku rezidence, kas pirms tam bija arābu cietoksnis. Mūsdienās Spānijas karaļnams savas vasaras atpūtas laikā šeit rīko oficiālās pieņemšanas. Pils rietumu daļā plešas dārzs, kas izveidots arābu stilā. Šeit starp rozēm, cipresēm un milzīgiem acāliju krūmiem, klusu urdzošu strūklaku paēnā izvietoti spāņu slavenāko skulptoru darbi.
Netālu no Katedrāles atrodas senais arābu kvartāls ar šaurām, līkumotām ieliņām, kuras izstaigājot, var pamanīt kādu starp senatnīgām ēkām iespiestu augstmaņu pili, kādu ēnainu iekšpagalmiņu, kādu pavisam nelielu izstāžu zāli. Te atrodas arī Arābu pirts, kas, domājams, būvēta 11. gs. kā kāda turīga maura dzīvojamās mājas sastāvdaļa.
Ja esat ārā no Vecpilsētas, tad plašas iespējas paver jaunāk būvēto kvartālu elegantās atpūtas un izklaides vietas vai arī promenāde, kas stiepjas gar Palmas līča krastmalu, garām lepnām jahtām, kas viegli šūpojas kristāldzidrajā ūdenī.
-
Skatīties galeriju
THB Maria Isabel Hotel ADULTS ONLY ar brokastīm un vakariņām
Tikai pieaugušajiem paredzētā (no 18 gadiem) 4* viesnīca THB Maria Isabel atrodas apm. 10 min. brauciena attālumā no Palmas pilsētas centra un apm. 400m no Playa de Palma pludmales.
Plašās istabas piedāvā visu nepieciešamo viesu atpūtai - apkuri, gaisa kondicionieri, plakanekrāna satelītkanālu TV, fēnu, seifu, bezmaksas WI-FI , piederumus tējas vai kafijas pagatavošanai, kā arī individuālu balkonu.
Par papildus samaksu (120 EUR par numuru visam periodam) var norezervēt istabu ar skatu uz jūru. Viesnīcā ir bārs un restorāns, kur varēs nobaudīt bagātīgas bufetes brokastis un vakariņas (dzērieni nav iekļauti cenā!).
Viesnīcai ir iekšējais un āra baseins, kas darbojas visu gadu. Āra baseinu ieskauj plaša saules terase ar sauļošanās gultām.
Viesnīcas viesi var izmantot fitnesa zāli un saunu bez maksas.
Te var noīrēt velosipēdu, bet automašīnu bez maksas un bez iepriekš veiktas rezervāciju varēs novietot viesnīcas stāvvietā.
Ceļojuma komplekta cenā ir iekļautas bufetes brokastis iebraukšanas rītā 17. aprīlī!
Par par papildus samaksu ir iespēja iegādāties garantēto agro iereģistrēšanos numurā 17.04 rītā no pl. ~ 7.30AM. Savukārt, uz vietas iegādājoties early c/i pakalpojumu, tā cena būs ~ 40 EUR/par numuru, bet tikai pie nosacījuma, ja būs brīvi numuri!
Komplekta cenas dažādu tipu numuriem:
Vienvietīgais numurs: 899 EUR
Trīsvietīgais numurs: nav pieejams (sk.piedāvājumu ar RIU Bravo 4* viesnīcu)
Trīsvietīgais numurs: nav pieejams (sk.piedāvājumu ar RIU Bravo 4* viesnīcu)
Četrvietīgs numurs: nav pieejams
-
Skatīties galeriju
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Palma
-
Valdemosa
-
Valdemosa
-
Valdemosa
-
Valdemosa
-
Valdemosa
-
Valdemosa
-
Valdemosa
-
Valdemosa
Palmas pilsētas apskate un Valdemosa
17.04.2025 09:00 no viesnīcasCena: 100 EURCenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Palmas Katedrālē un Valdemosas Karaliskajā Kartūziešu klosterī un pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstuPilnas dienas ekskursijas pirmajā daļā apmeklēsim Baleāru salu galvaspilsētu Palmu. Vispirms baudīsim satriecošu panorāmu, kas paveras uz ostu, līci un Belveras pili. Pa ceļam uz Palmas gotisko katedrāli, varēs apskatīt Jūras parku, rātsnamu, Sanmigela baznīcu un pārējās nozīmīgās pilsētas centra vietas. Pēc pusdienām galvaspilsētas restorānā, dosimies uz Valdemosu – vienu no visgleznainākajiem Maljorkas ciematiem, kas atrodas pusstundas brauciena attālumā no Palmas un 400m virs jūras līmeņa. Valdamosu ieskauj kalnu grēdas un tāpēc te vienmēr valda patīkama temperatūra. Šī iemesla dēl Valdemosu par savu uzturēšanās vietu savulaik izvēlējās dažādas slavenības. Valdemosā viesosimies Karaliskajā Kartūziešu klosterī, kurā veselu ziemu dzīvoja Šopēns un Žorža Sanda. Tiks dots arī brīvais laiks, lai varētu pastaigāt pa ciemata šaurajām ieliņām, kas bagātīgi izgreznotas ar ziedošiem augiem puķupodos un apbrīnot tipiskās, no akmeņiem būvētās mājas, tai skaitā ēku, kurā dzimusi Katalina Tomasa - vienīgā Maljorkas svētā. Ekskursijas ilgums ~ 8 stundas.
Aizvērt aprakstuSkatīties galeriju-
Foromentora
-
Pojensa
-
Es Colomer
-
Pūķa alas
-
Es Colomer
-
Foromentora
-
Pūķa alas
-
Pūķa alas
-
Foromentoras pludmale
-
Pojensa
-
Pojensa
-
Pojensa
-
Foromentora
-
Foromentora
-
Pojensa
Pojensa, Formentora un Pūķu alas
18.04.2025 09:00 no viesnīcasCena: 115 EURCenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Pūķu alās un kuģīša biļete Formentorā, kā arī pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstuPilnas dienas ekskursijas laikā ceļš vedīs Inkas ciematiņa virzienā paralēli Tramuntanas kalniem – Maljorkas kalnu ķēdei. Pēc tam varēsim apbrīnot Puerto de Pollensa ar tās plašo līci, ostu un pludmali. Turpinājumā pa līkumotu ceļu brauksim augšup kalnos, līdz sasniegsim „Es Colomer”- 232 m augsto skatu laukumu, no kura paveras plaša salas ainava. Mums būs nepieciešamas 10 minūtes, lai no šīs pārsteidzošās klints nobrauktu lejā pie Formentoras pludmales. Formentoras pludmale ir viena no pašām skaistākajām Maljorkā, kas lepojas ar senas priežu audzes iekļautām sniegbaltām smiltīm un tirkīzkrāsas ūdeni. Šeit atrodas tikai viena celtne – 1929. gadā atklātā 5* viesnīca „Formentora”, kuras viesu sarakstā ir tādas slavenības kā Monako princis un viņa sieva Greisa Kellija, Vinstons Čērčils un Čarlijs Čaplins. Ja laikapstākļi atļaus, tad no Formentoras ar kuģīti atgriezīsimies Puerto de Pollensa, kur mums tiks dots brīvs laiks. Pēc pusdienām brauksim cauri lauksaimniecības reģioniem austrumu virzienā, lai nokļūtu Porto Cristo – mazā zvejnieku ostā, no kuras sākas ekskursija uz slavenajām Pūķu alām. Apmēram stundas laikā varēsim apbrīnot stalaktītus un stalagmītus, kas reizēm atgādina dzīvnieku vai cilvēku ķermeņa aprises. Alu sienu krāsojums ir mainīgs un atkarīgs no mākslīgā apgaismojuma radītajiem efektiem, ko izveidojis katalāņu inženieris Buhigas. Alu apmeklējums noslēgsies pie Martela ezera, kas ir viens no lielākajiem pazemes ezeriem pasaulē. Šeit varēsim sajūsmināties par īpašu gaismas efektu un dzīvās mūzikas šovu, ko mums sniegs orķestris, kas būs izvietojies uz ezerā noenkurota kuģīša klāja. Pēc Pūķu alu apmeklējuma tiks dots nedaudz brīva laika Porto Cristo.
Ekskursijas ilgums ~ 8h.
Aizvērt aprakstuSkatīties galeriju-
Koka vilciena stacija Palmā
-
Sollera - Palma koka vilciens
-
Tramuntanas kalnu grēdu
-
Solleras tramvajs
-
Tramuntanas kalnu grēdu
-
Koka vilciens Sollera - Palma
-
La Kalobra
-
Tramuntanas kalnu grēdu
-
La Kalobra
Maljorkas salas tūre
19.04.2025 09:00 no viesnīcasCena: 130 EURCenā iekļauts: transports, krieviski runājoša gida pakalpojumi, kuģīša, tramvaja un vilciena biļetes, kā arī pusdienas (ūdens un vīns iekļauts)Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstuPilnas dienas ekskursijas laikā atklāsim brīnišķīgas lauku ainavas, kas paveras braucot gar Tramuntanas kalnu grēdu, kas 2011. gadā tika iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Pēdējās dienas ekskursijā kombinēsim braucienu ar autobusu, tramvaju, kuģīti un vilcienu. Vispirms ar autobusu dosimies uz Inku – trešo lielāko salas pilsētu, kur būs iespēja apmeklēt ādas izstrādājumu autletus. Pēc tam dosimies augšup kalnos, braucot caur mežiem un gar 700m augstām klintīm, tuvu salas augstākajai virsotnei Puig Mayor. No šejienes pa šauriem un līkumotiem ceļiem dosimies lejup uz La Calobra līci, kas caur dabisku klinšu tuneli savienojas ar citu – ne mazāk skaistu līci, kur atrodas viens no Maljorkas salas dabas izveidotajiem brīnumiem – Torrent de Pareis – trīs km dziļš kanjons, ko jūras straumes izgrauzušas Tramuntanas kalnu grēdas stāvajās klintīs. Te tiks dots nedaudz brīva laika, kam sekos pusdienas. Pēc pusdienām, ja laikapstākļi ļaus, sekos kuģīša brauciens no La Calobra uz Solleras ostu. No ostas dosimies 25 min braucienā ar tramvaju uz Solleras ciematu. No tā 45 min. laikā koka vilcienā, kas būvēts 1912. gadā, atgriezīsimies Palmas pilsētā, pa ceļam baudot neaizmirstamas ainavas ar mandeļkoku audzēm un olīvkoku birzēm. No dzelzceļa stacijas autobuss aizvedīs atpakaļ uz viesnīcu. Ekskursijas ilgums ~ 8h.
Aizvērt aprakstu -
-
Pūķa alas
Cuevas del Drach (Pūķa alas) atrodas Maljorkas salas austrumu pusē Porto Cristo pilsētā. Alu sistēma ir viens no salas visiecienītākajiem apskates punktiem. To kopgarums ir 1200m un tās sniedzas līdz pat 25m pazemē. Alās atrodas Martel ezers, kas ir lielākais pazemes ezers Eiropā un tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem pasaulē (aptuveni 170m garš un 4-12m dziļš). Alu apskate aizņem apmēram 1h, tai skaitā brauciens ar laivu un neliels koncerts “uz ezera”.
Cap de Formentos (Formentor rags), Colomer skatu punts un Albercutx sargtornis
Formentor rags – šī noteikti ir viena no Maljorkas salas vizītkartēm: “must see” (noteikti jāredz) vieta. Uz Formentor ragu ved viens no iespaidīgākajiem Maljorkas serpentīnu ceļiem. Tas ir salas un pussalas raga gals, kurš zināms ar tā lieliskajiem skatiem. Pašā tā galā atrodas Formentor bāka. Visērtāk neatvairāmos skatus ir baudīt no Mirador es Colomer skatu punkta un Albercutx sargtorņa.
Mirador es Colomer ir skatu punkts, no kura izcili var redzēt Formentor ragu un pussalas krasta līniju. Tas atrodas aptuveni 200m v.j.l. un no tā labi apskatāmi Vidusjūras zilie ūdeņi un Tramuntanas kalnu grēda (iekļauta UNESCO kultūrvēsturiskā mantojuma sarakstā). It īpaši skaisti šeit ir saulrietā.
Albercutx sargtornis atrodas netālu no Mirador es Colomer un tas priecē ar skatu uz Formentor ragu. Šis ir individuālo ceļotāju iecienīts skatu punkts. Mazliet ekstrēmie un drosmīgie izvēlas riskēt un kāpt tornī, lai varētu redzēt iespaidīgo panorāmu. Taču taisnības labad jāpiebilst, ka arī, vērojot ainavas no torņa pakājes, ceļotājs nebūs vīlies. Tas atrodas 380m v.j.l, un ir būvēts 16.gs un 17.gs.mijā un bija viens no galvenajiem piekrastes novērošanas punktiem. Tas savu funkciju saglabāja arī vēl 2.pasaules karā.
Katedrāle Santa Maria de Mallorca un Bellver pils
Palmas katedrāle Santa Maria de Mallorca (zināma arī kā La Seu katedrāle) ir 121 metru gara un 40 metrus plata un tās joms ir 44 metrus augsts. Tā ir viena no Eiropas augstākajām Gotiskā stila katedrālēm un tiek uzskatīta par vienu no šī stila pērlēm. Sākta būvēt jau 1229. gadā, taču par pilnībā pabeigtu to var saukt tikai 1601.gadā. Ilglaicīgā būvniecība katedrāli ir padarījusi unikālu tās izskatā. Īpašas izcelšanas vērtas ir katedrāles iespaidīgās logu vitrāžas.
Dievkalpojumu laikā katedrāle gan ir slēgta tūristiem.
Castel de Bellver – pils, kas uzbūvēta jau 14.gs un visā Spānijā ir unikāla ar savu apaļo torņveidīgo formu. Šī vieta laika gaitā ir bijusi gan karaļu rezidence, gan militārais cietums. Mūsdienās tā ir populāra apskates un koncertu vieta, kā arī pilsētas vēstures muzejs. Bellver pils atrodas kalnā, aptuveni 3km uz rietumiem no Palmas pilsētas centra. Bieži tūristi šeit ierodas tieši Palmas pilsētas panorāmas dēļ.
Es Pontas arka
Es Pontas (Santanyí) ir dabīgi izveidojusies 13 metrus augsta arka, kas vizuāli izskatās pēc tilta. Tā atrodas salas dienvidaustrumu pusē. Šeit iespaidīgs ir tieši skats no klints malas uz arku. Ekstrēmo sportu cienītāji šo piekrasti un pašu arku izmanto lēkšanai ūdenī. Visskaistāk un romantiskāk šeit ir saulrieta laikā un var teikt, ka “griežas galva” gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.
Jāņem vērā, ka, lai nokļūtu pie klints malas un apskatītu arku no attāluma, taciņa ir šaura, bez īpašiem nožogojumiem un šī vieta ir īpašs izaicinājums tiem, kuriem ir bail no augstuma. Taču, ja pārvar šīs grūtības un bailes, ikviens tiek apbalvots ar elpu aizraujošu panorāmu. Šī noteikti nav masu tūrisma vieta. Pa ceļam uz skatu punktu, iespējams apskatīt 1995.gadā izveidotas akmens skulptūras un Es Pontas un (Santanyí) apkaimē atrodamas skaistas un iespaidīgas pludmales, piemēram, Cala Llombars, Cala Santanyi, Cala Figuera osta, Mondrago parks.
Sakalobra
Sa Calobra (Sakalobra) - šis samērā nomaļus esošais ciemats un ceļš līdz tam, ir viena no Maljorkas salas populārākajām apskates vietām. Nereti velobraucēji izvēlas Maljorku tās līkumaino ceļu dēļ. It īpaši, maršrutu uz Sakalobra, lai brauktu pa vairāk nekā 10km garo, 7% kāpumā esošo un 26 līkumiem bagāto serpentīnu.
Torrent de Pareis kanjons un Sakalobra līcis atrodas Tramuntana kalnu masīvā, un ir atpazīstams ar pludmali, kas ir kā “aizā patvērusies oāze”. Pie tās var piekļūt, līkumojot gar klinti un baudot Maljorkas līču ainaviskos skatus, vai doties nesteidzīgā izbraucienā ar laivu no Port de Soller ostas (sliktos laika apstākļos kuģītis nekursē).
Pludmale ir gan smilšu, gan oļu klāta un atrodas aizas galā, paslēpta aiz klints. Līdz tai nokļūt var no ūdens puses vai ejot no Sakalobras ciema pa klintī iecirstu taciņu, cauri labi apgaismotam tunelim. Pludmale ir neliela un tāpēc jāņem vērā, ka šajā vietā nav nekādu labierīcību vai restorānu. Tie atrodas tikai Sakalobras ciematā – īsa kājām gājiena attālumā.