Pārlekt uz galveno saturu

Valsts svētki Toskānā un Umbrijā

15.11.2024
Rīga 12.45 - 14.45 Perudža
18.11.2024
Perudža 17.00 - 20.50 Rīga

Ja vēlaties iegādāties tiešā reisa Rīga-Perudža-Rīga aviobiļeti, rezervējiet zem ceļojuma piedāvājuma "Valsts svētki Itālijas zaļajā sirdī - Umbrijā".

Cenā iekļauts: Tiešais lidojums Rīga-Perudža-Rīga, transfers uz/no viesnīcas, 4 dienu ekskursiju programma ar vietējo angliski un latviski (divas dienas) runājošu gidu, 3 naktis 4* viesnīcā Hotel Athena Sjēnā divvietīgā istabā ar brokastīm, trīs pusdienas, vienas vakariņas (ūdens,vīns iekļauts),ieejas maksa norādītajos apskates objektos, vīna degustācija, kā arī ERGO paplašinātā ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam!).Piemaksa par vienvietīgu istabu 180 EUR.

Pirmā iemaksa 300 EUR!

16.11 un 17.11 pilnas dienas ekskursijas tiks piedāvātas ar latviski runājošu vietējo gidu! Savukārt 15.11 Asīzes un 18.11 Perudžas ekskursijas - ar angliski runājošu vietējo gidu!

Jaunums!

Divi līdzāsesoši centra reģioni – Toskāna un Umbrija ir kā divi dārgakmeņi Itālijas vainagā. Pasakainā daba ar maigi viļņotajiem pakalniem, vīna dārziem, ciprešu rindām un olīvkoku birzīm iedvesmojusi radīt visskaistākos mākslas darbus cilvēces vēsturē – vienalga vai runājam par gleznām un gobelēniem, skulptūrām un strūklakām, arhitektūru, kas ir kā sastingusi mūzika, līdzsvars un harmonija... Ja gribat tam visam atrast saknes – tās meklējamas šeit!

*Ar Citāds FlyMeAway ceļojumā dodamies nelielā grupā līdz 21 personai. Ekskursiju programma visiem ceļotājiem ir iekļauta cenā! Tāpat cenā ir iekļautas brokastis viesnīcā, vienas vakariņas un trīs pusdienas, kā arī ceļojuma apdrošināšanas polise.

 •  

  Ceļojums piemērots: visiem mākslas, mūzikas un vēstures mīļotājiem, kas vēlas sagaidīt Latvijas valsts svētkus tuvāk dienvidiem un saules siltumam, baudīt Umbrijas un Toskānas reģionu skaisto ciematu ainavas, nogaršot vīnu un izbaudīt neskaitāmas šokolādes garšas nianses Perudžas pilsētā!

  Mūsu ceļojuma laikā Itālijas džeza un šokolādes galvaspilsētā notiks Eirošokolādes 30. gadadienai veltīts pasākums, kas Perudžas vecpilsētā atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma un notiks no 15. līdz 24. novembrim.

  Vairāk par festivālu var iepazīties šeit - https://www.eurochocolate.com/

  Gaisa temperatūra: ap 10 -15C dienā, ap 6-8C naktī

  Laikapstākļi: lietus iespējamība ~ 25%.

  Laika starpība ar Latviju: viena stunda.

  Valūta: EUR

  Grupu ekskursijās pavadīs latviski, angliski un krieviski runājošs FlyMeAway grupas vadītājs un tās lielums būs max. 21 persona.

  16.11 un 17.11 pilnas dienas ekskursijas tiks piedāvātas ar latviski runājošu vietējo gidu! Savukārt 15.11 Asīzes un 18.11 Perudžas ekskursijas - ar angliski runājošu vietējo gidu!

  Ekskursiju programma visiem ceļotājiem ir jau iekļauta ceļojuma komplekta cenā. Tāpat cenā ir iekļautas arī brokastis viesnīcā, vienas vakariņas un trīs pusdienas, kā arī ERGO paplašinātā ceļojuma apdrošināšanas polise (līdz 80 gadu vecumam!).

  Atļautais bagāžas daudzums: 5 kg rokas bagāža un 15 kg reģistrētā bagāža

  Lidojumu izpilda avio kompānija Trade Air ar Airbus A320 tipa lidmašīnu.

  Lidojuma ilgums:

  Rīga – Perudža: 3h 00 min

  Perudža - Rīga: 2h 50 min

   

 •  

  UMBRIJA

  Maza pērle pašā Itālijas viducī, kur varena pagātne ar tās lieciniekiem – majestātisku arhitektūru, kas paveras skatam tālumā no pakalnos izvietotajām pilsētām, brīnišķīgiem dievnamiem un nenovērtējamiem mākslas darbiem - netraucēti mijas ar 700 gadus senās universitātes studentu aktīvo un mūsdienīgo sabiedrisko dzīvi.

  Šeit atrodama īstā, autentiskā Itālija, kuras sastingušo skaistumu nespēj iztraucēt kosmopolītiskie jaunieši vai zinātkārie tūristi.

  Toskānas dienvidu kaimiņš - Umbrijas reģions ar tās galvaspilsētu, seno etrusku nozīmīgo centru Perudžu – ir vieta, kur ieraudzīt patieso Itālijas lauku ainavu: ar kalniem, klintīm un pauguriem, ar zaļām ielejām un pļavām, kam iedzīvotāji ļāvuši pienākt pie seno, vēsturisko pilsētu pašām namdurvīm.

  Tieši tāda ir arī Perudža, kuras vēsturiskais centrs klāj augsta paugura virsotni. Šeit risinājās nerimstoša cīņa par un pret pāvestu varu, pilsoņu kari un sacelšanās, nodevības un sazvērestības. Tomēr par spīti visam, Perudža, ko dažkārt mēdz dēvēt par Florences mazo māsu, cauri gadsimtu līkločiem spējusi saglabāt milzīgu kultūras un mākslas mantojumu. Daļa no tā gan atrodas pazemē un apskates laikā rada nedaudz mistisku un noslēpumos tītu sajūtu.

  Bet virszemē pilsētas laukumi un šaurās alejas ir pārpilnas ar pieminekļiem, kas liecina par par tās rūpīgi glabāto vēsturi: Etrusku jeb Augusta arka, kas bija ieejas vārti senajos etrusku pilsētas mūros un atjaunoti romiešu laikos, Etrusku aka un Porta Marzia – otrie monumentālie etrusku vārti, kas tagad iekļauti cietoksnī, ko 1540. gadā lika uzbūvēt pāvests Pāvils III. Vienā no skaistākajiem Itālijas laukumiem – Perudžas IV Novembra laukumā, gotiskajā Palaco dei Priori - atrodas Umbrijas Nacionālā mākslas galerija, kurā glabājas vieni no ievērojamākajiem itāļu mākslas šedevriem no viduslaikiem līdz XVIII gadsimtam: Pjero della Frančeskas, Benoco Gocoli, Beato Andželiko, Pinturikjo un Perudžino darbi. Senajā Naudas maiņas ģildes mītnē apskatāms Perudžino fresku cikls. San Džovani Batista kapellā – XVI gadsimta freskas. Nedrīkst aizmirst pievērst uzmanību XIII gadsimtā projektētajai strūklakai Fontana Mažiore, ko rotā krāšņi bareljefi.

  Nav iespējams uzskaitīt visas apskatāmās vēsturiskās celtnes, kas sākot no etrusku laikiem slāņojušās viena virs otras kā sīpola mizas un ļauj dažos mirkļos un soļos pārlēkt pāri gadsimtiem. Tās tomēr ļāvušas pilsētā ienākt arī mūsdienu vēsmām ar moderniem veikaliem, nelieliem bāriem un restorāniem, kas darbojas saskaņā ar lielisko itāļu virtuves principu: no dobes galdā!

  Šokolādes un džeza galvaspilsēta, Perudža ir izejas punkts uz Umbrijas reģiona mazajām pilsētām un skaistajiem ciematiem, kas ceļā neprasa pat pāris stundas.

  Asīze

  Izmēros nelielā, bet nozīmīgumā nenovērtējamā ir nelielā Asīzes pilsētiņa, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Umbrijas mežu un viļņoto pakalnu ieskauta, tā tiek uzskatīta par vienu no vislabāk sagalabātajām viduslaiku pilsētām pasaulē. Tā pazīstama kā Franciskāņu ordeņa dibinātāja Asīzes Franciska mājvieta un tāpēc ir viens no nedaudzajiem Eiropas svētceļnieku galamērķiem. Bet ne jau tikai Svētā Asīzes Franciska bazilikā apglabātā Franciskāņu ordeņa dibinātāja kapa vietas vai baziliku rotājošo gleznu un Džioto fresku dēļ vērts apmeklēt šo mazpilsētu. Gan sakrālo, gan laicīgo celtņu gadsimtiem nemainītais kopums izskatās kā uz izbalējušas pagājušā gadsimta sākuma pastkartes – reizē šarmants un mūsdienu dzīves nepārtrauktā plūduma neskarts.

   

  TOSKĀNA UN SJĒNA

  Toskāna ir viens no tūristu visiemīļotākajiem reģioniem Itālijas centrālajā daļā ar galvaspilsētu Florenci. Tā platība ir gandrīz 23 tūkstoši km2 un tajā dzīvo tuvu pie 4 miljoniem iedzīvotāju. Reģionā rietumu daļā atrodas Toskānas arhipelāgs – salu ķēde starp Ligūrijas un Tirēnu jūru. Pazīstamākās ir Elba, uz kuru trimdā bija izsūtīts Napoleons un Monte Kristo. Salu ķēde veido Toskānas arhipelāga Nacionālo parku.

  Toskāna ir pasaulslavena galvenokārt ar savu ārkārtīgi bagāto kultūras mantojumu – tā ir Itāļu Renesanses dzimtene. Te dzimuši virkne mākslas, kultūras un zinātnes pārstāvju, kuru darbi tieši ietekmējuši cilvēces attīstību – Petrarka, Dante, Da Vinči, Mikelandželo, Botičeli, Galilejs, Vespuči un Pučini. Reģionā atrodas sešas vietas, kas ietvertas UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā. Toskānai raksturīgas vienas no visskaistākajām Itālijas dabas ainavām un te tiek ražoti vieni no labākajiem Itālijas vīniem.

  Kultūra

  Toskāna aptver neizmērojamas kultūras bagātības, kas vērojamas gan baznīcās un pilīs, mākslas galerijās un muzejos, lielākajās pilsētās un mazos ciematos. Itāļu gleznošanas ciltstēvi, arhitektūras un tēlniecības atjaunotāji nāk no Toskānas. Toskānas senās mūzikas tradīcijas savukārt radīja spilgtāko Itāļu romantisma pārstāvi Dž. Pučini un ievērojamo operu autoru P. Maskanji. Pateicoties Dantem, Petrarkam, Bokačo un Makiavelli, Toskānas dialekts kļuva par visas Itālijas izglītoto iedzīvotāju saziņas līdzekli un vēlāk veidoja itāliešu literāro valodu.

  Sjēna

  Sjēna ir provinces galvaspilsēta un viena no tūristu visvairāk apmeklētajām pilsētām Toskānā. Tā slavena ar mākslas darbiem, muzejiem, kulināriju un labi saglabātu viduslaiku pilsētas vēsturisko centru, kas iekļauts UNESCO Pasaules vēsturiskā mantojuma sarakstā.

  Pēc tam, kad etruski nodibināja pilsētu, to iekaroja romieši, taču Sjēnas uzplaukums bija jāgaida ilgus gadsimtus, lielākoties, tās neizdevīgā ģeogrāfiskā novietojuma dēļ.

  Taču, kad 4. gs. pilsētu ieņēma lombardieši un senos romiešu tirdzniecības ceļus sāka apdraudēt bizantiešu sirojumi, Sjēnu sāka izmantot par daudz drošāku ceļu tirdzniecībai starp Romu un lombardiešu ziemeļu teritorijām.

  Viduslaikos Sjēnas republika uzplauka pateicoties tirdzniecībai ( īpaši vilnas) un finansu operācijām. Sacenšoties ar Florenci, pilsētā tika uzbūvēta iespaidīga Doma baznīca un izveidots Piazza del Campo – laukums, kas arī šobrīd tiek atzīts par vienu no skaistākajiem Eiropā. Tomēr iekšējo cīņu novājināta, Sjēna vairs nespēja sekmīgi aizstāvēties pret ārējiem ienaidniekiem un 1555. gadā nonāca Spānijas karaļa rokās, kurš, būdams parādā Mediči ģimenei, to pievienoja Toskānas lielhercogistei. Tās sastāvā Sjēna atradās līdz pat Itālijas unifikācijai 19. gadsimtā. Sjēna, tāpat kā pārējās Toskānas pilsētas, ir bagāta ar viduslaikos būvētām sakrāla rakstura celtnēm, kuras izgreznotas ar Sjēnas glezniecības skolas pārstāvju darbiem. Šeit atrodas arī virkne augstmaņu villu, kas ir apskates vērtas.

  Sjēnas universitāte, kas darbojas jau no 12. gs. lepojas ar botānisko dārzu. Pilsētas rūpniecībā nozīmīgu lomu ieņem reģiona tradicionālo saldumu ražošana. Vēl jāpiemin Sjēnas džeza skola, kas ir pazīstama profesionāļu vidū un, kuras apmeklētāji, klausītājiem par prieku, vasarā muzicē pilsētas skvēros un laukumos, kā arī Palio di Siena – tradicionālas zirgu skriešanas sacīkstes, kuru pirmsākumi meklējami jau viduslaikos.

  San Džiminjano

  San Džiminjano ir maza, aizsargsienas apjozta viduslaiku pilsēta, kas atrodas Sjēnas provincē, Itālijas centrālajā daļā.

  Tā pazīstama viduslaiku arhitektūras – galvenokārt, tās 14 torņu un pilsētas apkārtnē ražotā baltvīna dēļ. Pilsētā apskatāma virkne baznīcu, no kurām galvenās ir Collegiata un Sant’Agostino, pilsētas galerija ar Renesanses mākslinieku darbiem, četri skvēri, kas veido tās centru un viduslaiku torņi, kas ir kļuvuši par San Džiminjano simbolu un vizītkarti.

  Toskānas vīna ceļš un Orčijas ieleja

  Toskāna ir vispārzināma kā viens no visievērojamākajiem Itālijas vīna ražošanas reģioniem. Atrastas liecības, ka jau senie etruski nodarbojās ar vīna gatavošanu. Toskānas vīnu kvalitāte ir slavēta seno grieķu literatūrā. Viduslaikos šo nodarbošanos galvenokārt turpināja klosteros, bet vēlāk – lielajos zemes īpašumos. Vidusjūras klimats un piemērotā augsne, īpaši kalnu nogāzēs, sekmēja vīnkopības attīstību, audzējot ne tikai reģionālos vīnogulājus, bet arī no Francijas un Spānijas ievestās šķirnes.

  Pazīstamākie Toskānas sarkanvīni ir Chianti, Brunello di Montalchino un Vino Nobile di Montepulciano, kas tiek darinātas no Sandžovēzes šķirnes vīnogām, kā arī Vernaccia di San Gimignano, kuru ražo no baltajām Vernačia šķirnes ogām. Šajā Itālijas rajonā gatavo arī deserta vīnu Vin Santo, kā arī dārgus, augstas klases t.s. „Super Toskāniešus”. 29 no Toskānas vīniem ir piešķirts DOC- jeb kvalitātes apliecinājums, bet 7 – DOCG – jeb augstākās kvalitātes apliecinājums.

  Katrā šī Itālijas reģiona pilsētā vai ciematā iespējams apmeklēt vietējo vīndarītavu, noklausīties aizrautīgu stāstījumu par šā un iepriekšējo gadu vīna kvalitāti, dzēriena ražošanas procesu un nobaudīt Toskānas saules un rūpīga darba radīto gala rezultātu.

 • Skatīties galeriju

  Hotel Athena ar brokastīm

  8.6 /10
  Check-in: 14:00
  Check-out: 12:00

  4* viesnīca Hotel Athena atrodas Sjēnas pilsētas vēsturiskajā centrā, iekšpus aizsargsienai.

  Līdz Sjēnas katedrālei ir apm. 10 minūšu gājiens kājām. Viesnīcas elegantajos numuros atrodams viss nepieciešamais ērtai atpūtai: gaisa kondicionieris/apkure, TV ar satelītkanāliem, seifs, fēns, minibārs, WI-FI, piederumi tējas un kafijas pagatavošanai.

  Grupai paredzēti klasiskie (classic rooms) numuri.

  Viesnīcā atrodas restorāns, kur pasniedz bufetes brokastis, kā arī reģionālās un Vidusjūras diētai raksturīgās maltītes.

  Dzērienus var nobaudīt bārā. Viesnīcai ir terase, no kuras paveras brīnišķīgs skats uz apkārtējo ainavu.

  Viesnīcas autostāvvietā noīrēto automašīnu var atstāt bez papildus samaksas.

  Trīsvietīgie numuri pieejami tikai uz pieprasījuma!

 • Ceļojums uz Itāliju ar FlyMeAway. Asīze, Umbrijas reģions.
  Skatīties galeriju

  Ekskursiju programma Umbrijā un Toskānā

  15.11.2024
  Ekskursiju programma iekļauta cenā. Šis pakalpojums jāatzīmē katram ceļotājam, veicot rezervāciju solī "Ekskursijas"
  Lasīt aprakstu Aizvērt aprakstu

  15. novembris

  14.45 ierašanās Perudžas lidostā

  Asīzes un Svētā Franciska bazilikas apmeklējums (Umbrija)

  Ceļojuma pirmās dienas ekskursijā dosimies uz Asīzi, kas visā pasaulē pazīstama kā Svētā Franciska dzimtā pilsēta un uz viņam veltīto baziliku dodas neskaitāmi svētceļnieki. Bazilika tiek uzskatīta par vienu no svarīgākajiem Rietumu civilizācijas garīgajiem un mākslinieciskajiem akcentiem. Ekskursijas laikā apskatīsim Asīzes pilsētas vēsturisko centru, bet galveno vērību pievērsīsim Svētā Franciska bazilikai, kur mums būs rezervēta grupas vizīte. Jāatzīmē arī iespēja apskatīt bazilikas apakšējā stāvā esošo Sv. Franciska sekotāja, slavenā itāļu gleznotāja un Rensanses ideju attīstītāja Džoto fresku “Krustā sišana”. Pēc tam dosimies uz viesnīcu Sjēnā. Pēc iereģistrēšanās numuros sekos kopējas vakariņas.

  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi Asīzē, ieejas maksa Sv. Franciska bazilikā un vakariņas Sjēnā

   

  16. novembris

  Sjēnas pilsētas ekskursija, San Džiminjano un Toskānas vīnu degustācija (Toskāna)

  Brokastis viesnīcā

  Latviski runājoša gida pavadībā kājām izstaigāsim Sjēnas vecpilsētu, kā arī piedalīsimies mums rezervētajā Sjēnas Doma apskates vizītē. Pēc pusdienām Sjēnas vecpilsētas restorānā, cauri Toskānas laukiem dosimies uz nelielo nocietināto pilsētu San Džiminjano, kas atrodas pakalna virsotnē un kurai bija ļoti nozīmīga loma Viduslaikos. Džiminjano pakalna nogāzes ir apstādītas ar vīnogulājiem, kuru, parasti, bagātīgā raža ļauj piedāvāt interesentiem augstas kvalitātes kjanti vīnus. Dienas noslēgumā viesosimies vietējā zemnieku un vīndaru saimniecībā, kur tiek ražota augstākās kvalitātes olīveļļa un citi produkti. Te varēsim degustēt trīs vietējās vīndarītavas ražotos vīnus ar nelielām uzkodām.

  Cenā iekļauts: transports, latviski runājoša gida pakalpojumi, ieejas maksa Sjēnas Domā, pilsētu nodokļi Sjēnā un San Džiminjano, vīnu un uzkodu degustācija zemnieku saimniecībā un pusdienas Sjēnā

   

  17. novembris

  Orčijas ieleja (Toskāna)

  Brokastis viesnīcā

  Pilnas dienas ekskursijā apmeklēsim Orčijas ieleju, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā un vislabāk atbilst priekšstatam par Toskānas lauku ainavu. Te brauksim pa līkumotiem ceļiem gar lēzeniem pakalniem un ciprešu rindām, gar senām viduslaiku pilīm, vīna dārziem un olīvkoku birzīm. Apstāsimies nelielajos ciematos Montepulčiano, Pienzā un Montalčino, kas ir īsti Viduslaiku urbānās arhitektūras dārgakmeņi. Pieturēsim arī lauku saimniecībā Pienzā, lai nobaudītu tur ražotos vienus no labākajiem Itālijas sieriem, ar citām Toskānas tradicionālajām aukstajām uzkodām, pastu un glāzi vīna.

  Cenā iekļauts: transports, latviski runājoša gida pakalpojumi, pilsētu nodokļi Sjēnā un Pienzā, pusdienas lauku saimniecībā

   

  18. novembris

  Perudžas pilsētas ekskursija (Umbrija)

  Brokastis viesnīcā

  Pēc izreģistrēšanās no viesnīcas, ar bagāžu dosimies uz Perudžu, kur angliski runājoša gida pavadībā apskatīsim Perudžas vecpilsētu. Ekskursija noslēgsies ar pusdienām vietējā restorānā un tālāk dosimies uz Perudžas lidostu.

  Mūsu ceļojuma laikā Itālijas džeza un šokolādes galvaspilsētā notiks Eirošokolādes 30. gadadienai veltīts pasākums, kas Perudžas vecpilsētā atgriežas pēc vairāku gadu pārtraukuma. Vairāk par festivālu var iepazīties šeit - https://www.eurochocolate.com

  Cenā iekļauts: transports, angliski runājoša gida pakalpojumi, pilsētu nodokļi Sjēnā un Perudžā, pusdienas

  Aizvērt aprakstu
Atpakaļ
Up